Stopercentná domáca úspešnosť

V Majstrovstvách regiónu Západ vyhrali doma futbalisti Pov. Bystrice, Domaniže aj L. Rovní. Vonku neuspela Beluša.

Kapitán Pov. Bystrice Ondrička (vľavo) uniká obrane Nededu.Kapitán Pov. Bystrice Ondrička (vľavo) uniká obrane Nededu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica - Neded 5:1 (3:1)

Domácim nevyšiel úvod a po chybe obrany v 3. min. Kováč preloboval domáceho brankára. Raven pridal a hralo sa takmer stále pred šestnástkou hostí. Gajdošíkov gól v 5. min. neplatil pre ofsajd a v 26. min. mu z hlavy ukradol gólový center Pauera Hrdina. Šimček vyzvŕtal v 29. min. obranu a Hrenák pohodlne do prázdnej brány vyrovnal. Ondričkovu gólovú strelu v 32. min. Hrdina krásne vytlačil do bezpečia. Po hrubej chybe obrany v 34. min. Kalmár nechal vyniknúť T. Škrobáka. O päť minút brankár hostí neudržal center R. Škrobáka a čerstvý Novisedlák dorazil loptu do siete. V 44. min. Látečka fauloval Gajdošíka a Šimček premenil jedenástku. V 51. min. Novisedlák z desiatich metrov nedal brankárovi šancu. Šimčekovu tvrdú strelu v 55. min. Hrdina vyboxoval na roh a v 76. min. Šuškov gól neplatil pre ofsajd. V 82. min. striedajúci Tomáš po prihrávke Martinku obstrelil brankára a uzavrel gólový účet.

Góly: 39. a 51. Novisedlák, 29. Hrenák, 44. Šimček (11 m), 82. Tomáš - 3. Kováč. R A. Gádoši, ŽK: Látečka, 74 divákov.

RAVEN: T. Škrobák - Šuška, Štefún, Pauer, Mráz, Šimček (74. Tomáš), Perexta (37. Novisedlák), R. Škrobák (81. Martinka), Hrenák, Ondrička, Marek Gajdošík. Tréner J. Kútny.

FC: Hrdina - Doka, Látečka, Onofrej, Opálek, Kukučka, Kalmár, Petrovský, Kováč, Konc (84. Maršala), Bratský (72. Da Costa Ferreira). Tréner M. Hrdina. JOZEF ŠPROCHA ml.

Led. Rovne – Bánovce 4:0 (2:0)

Na začiatku zahodili šance domáci Zábojník a Kresáň a po obliehaní brány Lipták zdiaľky minul cieľ. Po Detkovej prihrávke v 30. min zasunul loptu do siete Loduha – 1:0. Gólom do šatne v 45. min utešenou a málo vídanou strelou do šibenice potešil divákov Prekop. Po prestávke pokračoval svižný futbal a domáci tlak. Hostia pohrozili Malinom a Kosibom, ale gól nedali. Sklári zvýšili vedenie po peknom centri Tomanu Prekopom v 55. min. V 60. min hlavičkoval nebezpečne hosťujúci Kosiba. Najkrajšia akcia sa zrodila v 73. min, keď po ideálnej prihrávke Loduhu Prekop dosiahol hetrik. Domáci predvádzali krásne akcie a zaslúžene získali tri body.

Góly: 45., 55. a73. Prekop, 30. Loduha. R Fehér, ŽK: Zábojník, Vavro, 150 divákov.

L. Rovne: Kováč – Kollár, Lukšík, Kresáň, Zábojník, Kadlec (80. Híreš), Detko, Lipták, Tomana, Prekop (73. Martinka), Loduha (68. Kristín). Tréner P. Gabriš.

Bánovce: Križma – Sedláčik, Katrena, Škultéty, Filín, Štora (60. Červený), Malina (46. Civáň), Cserge, Kosiba, Bodocký, Vavro (56. Filo). ĽUBOŠ DUBOVÝ

Palárikovo - Beluša 2:1 (1:1)

Po oťukávacej desaťminútovke mal prvú príležitosť domáci Zlatňanský, no v pokutovom území nemal dostatočný pokoj. Palárikovčania sa v 18. min. však už tešili, keď Vencel skvele vysunul Jelšica, ktorý si vychutnal brankára a bolo 1:0. Hostia, ktorí sa sústredili takmer iba na bránenie, vyrovnali v 25. min. po ojedinelej akcii. Prevaha bola naďalej na domácich kopačkách, avšak do prestávky sa výsledok nemenil. Po obrátke pribúdali príležitosti takmer iba na strane Palárikova, no vedúci gól akosi neprichádzal. Hostia prišli v 74. minúte o vylúčeného Cíbika, avšak minútu nato mali obrovskú šancu na vedenie, ktorú však nevyužili. Rozuzlenie napokon prišlo dve minúty pred koncom, keď pokutový kop po faule na Jelšica premenil Zlatňanský.

Góly: 17. Jelšic, 88. Zlatňanský (11 m) – 25. Jánoško. R Patrovič, ŽK: Jánoško, Cíbik, Gažo (všetci Beluša), ČK: 74. Cíbik, 175 divákov.

OTJ: Novota – Pánik (86. Španír), Žembera, Kompas, Víglaský (73. Lőrinc), Mikla, Jelšic, Mládenek (84. Szabó), Vencel, Zlatňanský, Babicz. Tréner A. Višňovský.

BELUŠA: Gombár – Šadík, Gažo, Sviečka, Jurga, Vavrík, Cíbik, Holeščák (53. Hrnčík), Jánoško (79. Makas), Revák, Ciesar.Tréner L. Stehel. (RG)

Domaniža – V. Ludince 2:1 (1:1)

V 10. min J. Kardoš v šanci prestrelil bránu a v 21. min po faule na neho premenil jedenástku Miroslav Kvaššay. V 36. min sa hosťujúci Mikula prekľučkoval domácou obranou, no loptu mu v poslednej chvíli zablokoval Svoboda. V 39. min Flídr dostal peknú prihrávku do šestnástky a prestrelil Kubiša. O minútu Lednický v dobrej šanci netrafil loptu a v 43. min Vaštík z 25 metrov tesne minul bránu. V 50. min Bagalovu strelu zrazila domáca obrana a v 64. min po rohu Vaštíkov krásny volej Benko s námahou vyrazil. O tri minúty Bagalovu strelu Kubiš bravúrne vyrazil. Ďalšie dve šance hostí nevyužil Kosák a prišiel trest. Štyri minúty pred koncom po Gondovej ruke J. Kardoš z jedenástky dal víťazný gól Domaniže.

Góly: 21. Miroslav Kvaššay (11 m), 86. J. Kardoš (11 m) – 39. Flídr. R Košťál, ŽK: Marek Kvaššay, Lednický, Miroslav Kvaššay, Lagín, Flídr, Kosák, Petráš, 150 divákov.

PARTIZÁN: Kubiš – Marek Kvaššay, Braciník, Vaštík, Benčat (78. P. Kardoš), Lednický (72. Gardian), J. Kardoš, Sovík (62. Pilár), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.

DRUŽSTEVNÍK: Benko – Balog, Števko (16. Zorád), Flídr, Gonda (34. Dulai), Kosák, Predajniansky (70. Zoller), Mikula, Bagala, Sobona, Petráš. Tréner I. Kasana. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 4. kola: Galanta – Gabčíkovo 2:2 (0:1), 48. Valenský (11 m), 83. Braun – 32. Baják, 57. Bognár, Topoľníky – Šúrovce 3:1 (2:0), 13. Kósa, 43. Habenicht, 74. Medgyes – 82. Benkovský, Nová Ves – Komárno 0:1 (0:0), 48. Faragó, Skalica - J. Bohunice 4:1 (0:1).

1. Pov. Bystrica 4 3 1 0 13:4 10 (+4)

2. Komárno 4 3 1 0 9:3 10 (+4)

3. Palárikovo 4 3 1 0 4:1 10 (+4)

4. Led. Rovne 4 2 1 1 7:3 7 (+1)

5. Galanta 4 2 1 1 9:7 7 (+1)

6. Šúrovce 4 2 1 1 5:5 7 (+1)

7. Topoľníky 4 2 0 2 7:7 6 (0)

8. V. Ludince 4 2 0 2 7:8 6 (0)