Plevník a Papradno sú stále bez bodu

V I. triede dospelých zaujali výsledky v troch derby.

Hráči D. Kočkoviec (v červenom) neudržali proti Horovciam jednogólové vedenie.Hráči D. Kočkoviec (v červenom) neudržali proti Horovciam jednogólové vedenie. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

M. LEDNICE – PLEVNÍK 4:3 (1:2)

Hostia aj bez Kušniera a Ligasa začali nebojácne, no v 5. min M. Hudek vystrelil nad a v 7. min P. Vančo z 20 metrov vymietol pavučinu Magerčiakovej brány. O minútu Smataník hlavičkoval z päťky do Petrášových rúk. V 23. min Babinec nerozmýšľal, čo s loptou a strelou z 30 metrov prekvapil Petráša. Priamy kop Ľ. Vanča v 30. min kryl Magerčiak a v 33. min domáci brankár vyrazil Michálkovu bombu pod brvno. V 37. min po dlhom priamom kope sa k lopte dostal Smataník a dostal Plevník do vedenia. Ten istý hráč vyskúšal v 41. min tvrdou strelou Petráša, ktorý loptu vyrazil nad bránu. Útočný futbal pokračoval po prestávke a v 47. min striedajúci Pekara hlavou po rohu vyrovnal. O chvíľu sa pri strele Smataníka vyznamenal Petráš. V 55. min po rohu dostal hostí do vedenia hlavou Smataník. V 60. min potrestal chybu obrany Plevníka T. Lednický. V 70. min Michálek zdiaľky tesne minul bránu a v 80. min dal T. Lednický dal víťazný gól po centri T. Hudeka. V 84. min hlavičkoval Pekara nad v 85. min M. Košút mieril nepresne.

Góly: 60. a 80. T. Lednický, 7. P. Vančo, 47. Pekara – 23. Babinec, 37. a 55. Smataník.

M. Lednice: Petráš – M. Vančo (Pekara), T. Hudek, Ľ. Vančo, P. Vančo (Jozef Martinka), Juraj Martinka, M. Košút, Šimko (M. Kardoš), L. Lednický, M. Hudek, T. Lednický (J. Košút).

Plevník: Magerčiak – M. Kremeň, Martin Janech (Miroslav Janech), Turčáni, B. Kremeň (J. Kremeň), Škrabák, Kamas, Smataník, Dodek, Michálek, Babinec (T. Ďurkech). ADRIÁN DEMÁČEK

PAPRADNO – BRVNIŠTE 1:3 (0:0)

Derby pred 500 divákmi začali lepšie domáci, ale Černošík, Kozáčik a Nemčík J. Čapliara neohrozili. Hostia prežili prvú štvrťhodinu pod tlakom a potom sa osmelili. Čelko ani Kolembus Hromadíka neohrozili. Po polhodine Brvnište prevzalo iniciatívu a Chovančík s Kolembusom vyprášili Hromadíkove rukavice. Druhý polčas začali lepšie hostia a striedajúci Matúš Hároník v 52. min po chybe obrany otvoril skóre. Domácich gól nedeprimoval a v 58. min Kozáčik ušiel obrane a nekompromisne pod brvno vyrovnal. To bolo všetko od domácich, lebo hostia získali prevahu, ale Šlesár, Hudek a V. Barbosa brankára neprekonali. V 75. min P. Trúchlik neodkopol loptu a Matúš Hároník strelou k žrdi dal svoj druhý gól. Hostia koncertovali, čo diváci odmeňovali potleskom. V 86. min Šlesár krásnou strelou poistil výhru Brvnišťa.

Góly: 58. Kozáčik – 52. a 75. Matúš Hároník, 86. Šlesár.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, Galko, S. Trúchlik, Belušík, Vachalík (Fujaček), Kurnocík (P. Trúchlik), Černošík, Kozáčik, Nemčík.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník, Šamaj, J. Barbosa, M. Čamaj, Hudek (Koreň), Šlesár (P. Španihel), Chovančík, Kolembus, Čelko (Matúš Hároník). V. Barbosa (J. Čamaj). ZUZKA TANUŠKOVÁ

UDIČA - D. MARIKOVÁ 1:0 (1:0)

V derby v 10. min po odrazenej lopte otvoril skóre z 20 metrov k žrdi Harvánek. O šesť minút R. Polník po rohu neprestrelil obranný val a v 21. min Vajdík mieril tesne nad. V 30. min priamy kop Raka z 30 metrov Bašo vyrazil na roh. O minútu ušla nová posila Bogiň, ale z uhla minul. V 39. min Bašo vyrazil strelu Vajdíka. Bogiň v 47. min neuspel proti Minarechovi a veľkú šancu Turičíka v 60. min Bašo vytlačil na roh. Hostia boli v závere lepší, ale v 75. min R. Polník trafil bočnú sieť.

Gól: 10. Harvánek.

Udiča: Bašo – Pacek, Gašpárek, Kračuník, Harvánek, Krátky, Hudec (Harušinec), Král (M. Milák), Drienik, Bogiň, Kvasník (J. Milák).

D. Mariková: Minarech – Turičík (Zemančík), Oravec, Hudek, R. Vlach, Rak, R. Polník, Brídzik, R. Polník, Vajdík, J. Vlach. (MI)

D. KOČKOVCE – HOROVCE 1:3 (1:1)

Úvod patril domácim, ktorí boli v prvej dvadsaťminútovke lepším tímom. Po rohu v 7. min otvoril skóre nekompromisnou hlavičkou Galovič. O päť minút po ďalšom rohu hlavičkoval Urban tesne nad. Mihálik v 14. min zo šestnátky pálil nad a v 16. min vedľa. Potom sa hostia zobudili a v 28. min nebezpečná Prekopova hlavička letela nad. V 30. min Martinák zmaril Kebisovi gólovú šancu a v 37. min vyrazil prudkú Siekelovu strelu. Siekel v 40. min centroval a lopta skončila na brvne. Kučík v stopercentej šanci slabo mieril do brankára a v nadstavenom čase sa k odrazenej lopte dostal Barták a jeho bomba sa odrazila od brániaceho hráča do siete. Druhá štvrťhodina po prestávke bola vyrovnaná, v 62. min Pagáč vystrelil zdiaľky vedľa. Horovčania získavali postupne prevahu a v 76. min sa presadil Kebis a povedľa brankára dal vedúci gól. Nekoncentrovanú obranu domácich zaskočil Kebis a Siekel oblúčikom zvýšil na 1:3. Pavlis o chvíľu minul gólový center Ďurovca pred odkrytou bránou.

Góly: 7. Galovič – 45. Barták, 76. Kebis, 83. Siekel.

D. Kočkovce: Martinák – Luhový (Vrábel), Urban, Kopiš, Chobot (Rosina), Ďurovec, Galovič, Michálek (Blaško), Pavlis, Kučík, Mihálik (Kvocera).

Horovce: Ciesar – Barták, J. Barkáč, Štefanec, Gereg, Svorada, Janíček (Kuric), Siekel, Prekop, Kebis (Mikoláš), Pagáč. JOZEF ŠPROCHA ML.

TUCHYŇA – VISOLAJE 1:4 (0:2)

Po obojstranne opatrnom začiatku sa v 15. min ujali vedenia hostia gólom Palmeho. O tri minúty mohla Tuchyňa vyrovnať po akcii M. Štefanca, ale Juraj Poliak hlavičkoval tesne vedľa. V 25. min zvýšil na 0:2 P. Mišuitka, ktorý prenikol domácou obranou. V 54. min pridal tretí gól hostí Palme. Filovu strelu v 70. min Lutišan s námahou vyrazil a o päť minút lopta po jeho trestnom kope tesne minula bránu hostí. O dve minúty sa po strele P. Mišutku vyznamenal domáci gólman Mazán. Visolaje hrozili z rýchlych protiútokov, no v 80. min Šatka znížil. V 89. min poistil výhru Visolají Palme, ktorý dosiahol hetrik.

Góly: 80. Šatka – 15., 54. a 89. Palme, 25. P. Mišutka.

Tuchyňa: Mazán – Mišún (Šatka), Juraj Poliak, Kuhajda, Jozef Poliak, Švec, Gajdoš, Satina, M. Štefanec, Filo, Fusek (Rajník).

Visolaje: Lutišan – Martinka, Kaplan, Pazdera (Petrušek), Bednář (Krško), Sojčák (Krála), P. Mišutka, Palme, Baránek, Raninec, Baninec. JOZEF POLIAK

STREŽENICE – KOŠECA 3:1 (2:0)

V 4. min pohrozili hostia A. Pagáčom a priamy kop domácich v 6. min Kučmín vyrazil. V 20. min Fedor našiel Garguláka, ktorý trafil brankára a v 22. min Smatana vystrašil Jantáka. V 24. min po rohu skóroval hlavou Fedor. Priamy kop A. Pagáča vyrazil brankár na roh a v 40. min po akcii Miha Fedor prestrelil. V 42. min Jaroslav Palček netrafil bránu a v 45. min po faule na Miha premenil penaltu Korený. V 53. min M. Vicen mieril zblízka tesne vedľa a v 58. min Mihálikovu strelu Janták vyrazil. V 63. min V. Kašša zaváhal a o päť minút priamy kop A. Pagáča letel tesne vedľa. V 75. min po faule na Mihálika znížil z jedenástky A. Pagáč. Po rozohrávke poslal hlavou E. Medňanslý tretíkrát loptu za Kučmína. Hrišo po brejku v 89. min trafil žrď.

Góly: 24. Fedor, 45. Korený (11 m), 76. E. Medňanský - 75. A. Pagáč (11 m).

Streženice: Janták – Lacko (Svorada), Ľ. Medňanský, A. Štepanovič, Filiač, Miho, Gargulák, Fedor (Leško), Korený, Hrišo (Chleban), E. Medňanský.

Košeca: Kučmín – Smatana, Švehla, F. Štepanovič, Jozef Palček, Jaroslav Palček, A. Pagáč, Pavol Ondrejka, V. Kašša, M. Vicen (Filko), Mihálik.(JV)

JASENICA – LYSÁ 2:1 (1:1)

V úvode v čistej šanci hlavičkoval M. Šterdas do rúk K. Barninca a o dve minúty ho z uhla napodobnil Pavlík st. Pri tlaku domácich v 5. min Ľ. Janíček odkopom nastrelil vlastného brankára a Jasenica viedla. Domáci boli lepší a v 13. min po úniku na center Pavlíka st. Pecník nedočiahol. V 18. min J. Jánošík podcenil strelu Mariána Mošteňana z 30 metrov a lopta skončila na brvne. K. Barninec kryl priamy kop M. Šterdasa v 23. min a o tri minúty Pecník po akcii na jeden dotyk mieril vedľa. Ten istý hráč spálil v 30. min tutovku a hostia v 33. min pohrozili strelou Macka, ale J. Jánošík jeho pokus robinzonádou kryl. Šesť minút pred prestávkou po chybe v obrane Mokrička povedľa vybiehajúceho gólmana vyrovnal. Po akcii Pavlíka st. v 50. min nedostihol jeho dobrú prihrávku Kramarík. Nebezpečnú strelu F. Šterdasa v 57. min K. Barninec s námahou vyrazil na roh. Unikajúceho Pecníka v 59. min faulovali v šestnástke a M. Šterdas s prehľadom premenil jedenástku. V 67. min mohol zvýšiť Tomaník, ale neuspel. V 73. min Pecník hlavičkoval nepresne a o dve minúty Pavlík st. obišiel troch súperov, no K. Barninec skvele zasiahol. Tri minúty pred koncom hostia nevyrovnali, keď J. Jánošík zneškodnil ich dve dobré strely.

Góly: 5. vlastný, 59. M. Šterdas (11 m) – 39. Mokrička.

Jasenica: J: Jánošík - Pavlík ml., M. Šterdas, Milo, F. Šterdas, J. Mišutka, Pecník, A. Janáček (Číž), Pavlík st., P. Jánošík, Kramarík (Tomaník).

Lysá: K. Barninec – Kalus, Baška, Marián Mošteňan, Macko (P. Barninec), J. Barninec (Malovec), A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička, Brun, Lišaník. ADRIÁN DEMÁČEK

14. Papradno 3 0 0 3 3:10 0

Zostava kola: Marián Mošteňan (Lysá), F. Šterdas (Jasenica), Švec (Tuchyňa), P. Mišutka (Visolaje), T. Hudek (M. Lednice), Smataník (Plevník), Siekel (Horovce), Matúš Hároník (Brvnište), Fedor (Streženice), A. Pagáč (Košeca), Bogiň (Udiča).