Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

MŠK vysoko zdolali Modru

V hádzanárskej extralige mužov Pov. Bystrica po slabšom začiatku zdolala nováčika o desať gólov.

Tomáš Vallo (vpravo) podal po prestávke proti Modre výborný výkon.(Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Pov. Bystrica - Modra 33:23 (15:13)

Domáci začali proti nováčikovi nervózne, keď dvakrát prehrávali, ale v 6. min ich Firit dostal do vedenia 3:2. V drese MŠK sa nevydaril úvod kanonierovi Zdráhalovi. Za stavu 3:4 mu Kosák chytil sedmičku, dve strely skončili na žrdi a v 13. min mu Kosák opäť zo sedmičky nedovolil vyrovnať na 5:5. V 17. min Modra viedla 6:7, keď Bystričania nedokázali ubrániť bratov Fázikovcov a šikovného Tschura. MŠK viedli 8:7, no v 21. min bolo 9:10. Potom prišli chvíle Firita, ktorý troma gólmi otočil skóre v 25. min na 12:10. V závere polčasu viedli Bystričania po Vallovom góle v 28. min 15:12. Súper do prestávky znížil na dvojgólový rozdiel, lebo Sapák trafil iba žrď. Druhý polčas začala lepšie Modra.

Nový brankár Kukumberg zneškodnil tri šance, čo sa na druhej strane nepodarilo Kovačinovi a v 33. min bolo 15:16. Zdráhala s J. Kozákom otočili na 17:16, no Michal Fázik ešte v 36. min naposledy vyrovnal na 17:17. V 40. min Tschur zo sedmičky znižoval na 20:19, no to už sa domáci rozbiehali. V priebehu štyroch minút dali päť gólov a v 44. min viedli 25:19. Súperovi sa prestalo dariť strelecky, strely kryl Kovačin,a lebo končili vedľa. O dve minúty Modrania znížili na 25:21, ale to bolo všetko. V drese domácich sa strelecky chytili Vallo a Sapák a po ďalších štyroch góloch v 51. min svietilo na ukazovateli skóre 29:21. V záverečnej desaťminútovke dokázal od hostí iba dvakrát skórovať Berner, lebo Tschur poslal sedmičku do brvna. Záverečné minúty dohrávali domáci s lavičkou a dve minúty pred koncom natiahol stav na konečný desaťgólový rozdiel zo sedmičky M. Kardoš.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel – Cifra, Firit 9, Sapák 3, Adamčík 1, M. Kardoš 1/1, Ďurajka 1, Kostelanský, Zdráhala 5, Korňan 1, Vallo 6, Hároník, J. Kozák 3, Marián Gardian, M. Kozák 3/3.

Modra: Kosák, Kukumberg – Lackovič, Tschur 6/2, Kintler 1, Kečkeš, Malovec 1, Hollan, Stachovič, M. Döme, Šimašek, Michal Fázik 6, Michalko, O. Döme, 1, Matej Fázik 4, Berner 4.

Vylúčení: 4:5.

Sedmičky: 6/4 – 3/2.

3. kolo: N. Zámky – Michalovce 22:24, Topoľčany – ŠKP Bratislava 23:24, Hlohovec – Prešov 29:36, Košice mali voľno.

1. Prešov 3 3 0 0 106:82 6

2. Michalovce 3 3 0 0 85:76 6

3. Pov. Bystrica 3 2 0 1 91:80 4

4. ŠKP 3 2 0 1 88:88 4

5. Topoľčany 3 1 0 2 79:80 2

6. Modra 2 1 0 1 43:49 2

7. Košice 2 0 0 2 42:49 0

8. Hlohovec 2 0 0 2 53:64 0