Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Strelecká mizéria Dubnice pokračuje

V 2. futbalovej lige prehrala Dubnica doma s Dolným Kubínom a v posledných šiestich kolách dokázala skórovať iba raz.

Dubnica –D. Kubín 0:2 (0:1)

Po obojstranne nepresnom úvode sa v 8. min strelecky presadili nečakane hostia. Na Klimentov center nabehol Chovanec a hlavou otvoril skóre. Dubničania sa rýchlo snažili o zmenu stavu, ale ich nakopávané centre neviedli k úspechu. Nebezpečný pokus Šupáka v 18. min Trabalík zneškodnil a na druhej strane mohol v 25. min zvýšiť Chovanec, no jeho strelu z dobrej pozície Maťašovský chytil. V 30. min po priamom kope nepotrestali domáci hráči Trabalíkovu chybu a o niekoľko sekúnd Svorada po úniku vystrelil vedľa. O minútu už Svorada rozvlnil sieť, no gól pre ofsajd neplatil. Urbanov nebezpečný priamy kop v 34. min Trabalík s námahou vyrazil. Druhý polčas začali domáci šancou, no Urbanovu strelu v 50. min Trabalík do siete nepustil. Ďalšie pokusy končili nezdarom a v 60. min prišiel trest. Po Chovancovom centri Ujčík zblízka zvýšil na 0:2. Striedajúci Brigant v 75. min vystrelil tesne vedľa a štyri minúty pred koncom Božoňovu strelu stačili obrancovia hostí zablokovať. O chvíľu neudržal Trabalík center F. Vavríka, no Jakúbek poslal loptu vysoko nad.

Góly: 8. Chovanec, 60. Ujčík.

Rozhodoval Šuniar, ŽK: Svorada, Beňo, Grabež, Jurky, Jadroň, Podolský, Kliment, Brčák, 430 divákov.

Dubnica: Maťašovský – Jakúbek, Božoň, Beňo, Šupák, Grabež, Augustíni (46. Brigant), Bilovský, Urban, Svorada (46. Vaško), Mego (69. F. Vavrík).

D. Kubín: Trabalík - Jurky, Kliment (76. Brčák), Jadroň, Drengubiak, Ujčík, Sivčevič, Chovanec, Gejdoš, Podolský (90. Maliňák), Kutlík.

9. kolo: R. Sobota – Šamorín 0:2 (0:1), 29. Borbély, 70. Mezovský, Michalovce – Senec 0:2 (0:0), 53. Štyvar, 62. Držík, Ružiná – Podbrezová 1:2 (0:1), 89. Krško (11 m) - 22. a 62. Tubonemi, L. Mikuláš - D. Streda 1:0 (0:0), 71. Kubena, Šaľa – Bardejov 2:0 (0:0), 64. a 90. Szabo.

1. Senec 9 6 2 1 16:3 20

2. Podbrezová 9 6 2 1 11:4 20

3. D. Streda 9 5 3 1 10:6 18

4. Šaľa 9 5 1 3 15:7 16

5. Bardejov 9 4 1 4 14:13 13

6. Šamorín 9 3 4 2 9:8 13

7. Michalovce 9 4 0 5 12:16 12

8. D. Kubín 9 2 4 3 14:16 10