Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

V derby vyhrala Nová Dubnica nad Prečínom

V 4. futbalovej lige získal Púchov vonku cenný bod.

Lehota pod Vtáčnikom - Púchov 2:2 (1:1)

Mladá garda z Púchova sa predviedla v dobrom svetle. V 5. min bol blízko ku gólu Petrušek, v 15. min Mareka Loduhu vychytal Vavro. Štefanička ohrozil. V 23. min mal gól na kopačke hosťujúci Kopiš. V 26. min otvoril skóre stretnutia po akcii Matej Loduha. V 33. min domáci z pokutového kopu vyrovnali. Po faule brankára na Krišku vyrovnal Zaťko. Druhý polčas nastúpilo na trávnik iné mužstvo Lehoty. V 52. min zo 40 metrov Zaťko opečiatkoval brvno. V 59. min opäť Matej Loduha dostal hostí do vedenia, keď namieril presne z priameho kopu. O štyri minúty už bol znova nerozhodný stav. Aj v domácom tíme sa presadil autor prvého gólu zaťko. V predposlednej minúte mohla Lehota strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale loptu po strele z 35. metrov vytiahol brankár na žrď.

GÓLY: 33. a 63. Zaťko – 26. a 60. Matej Loduha, R: Verint, 250 divákov.

LEHOTA: Vavro – Beláň, Zaťko, Benko, Gendiar, Štefanička, Píš, Kohút, Šimko, Pavlovič, Kriška, str. Roháč, Kraľovič.

PÚCHOV: Ciesar – Pagáč, Crkoň, Kmošena, Zavádzan, Pokorný, Gamboš, Marek Loduha, Kopiš, Matej Loduha, Petrušek, striedal Hudec. V. ŠKRÍBA

N. Dubnica – Prečín 2:0 (1:0)

Novodubničania potvrdili neporaziteľnosť na domácej pôde. V 5. min Oravíkovu šancu zmaril včasným vybehnutím brankár Rekem, ktorý v 12. min zneškodnil aj tutovku Michalca. V 19. min Smolkovu hlavičku Miščík reflexívne vyrazil. Prvý gól dal v 29. min domáci Golej, ktorého do šance ideálne vysunul Závodný. Druhý polčas začali domáci náporom a v 46. po skrumáži šestnástke v 46. min skóroval opäť Golej. V 53. min Miščík zmaril gólovú šancu Behana. Potom s auž zápas iba dohrával a domáci si pripísali tri body.

Góly: 29. a 46. Golej.

Rozhodoval Barcík, ŽK: Sádecký, Rosina, 100 divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Sokolík (Smolík), Štiffel, Behan, Smolka, Šamánek, Ďuriš (Marušinec), Ranuša, Závodný (E. Brix), Švikruha, Golej.

PREČÍN: Miščík – Michalec, Sádecký, M. Gajdošík, Vicena (Krabáč), Ľ. Gajdošík, Orávik (Mičúch), Vrábel, Kramarík, Hybben, Rosina (Masaryk). ZDENKO BEŇO

Ďalšie výsledky 8. kola: Krtovce – Kanianka 5:0 (1:0), 39. A. Vida, 63. M. Horucka, 70. P. Blahunka, 73. B. Mikláš (11 m), 85. F. Zaťka, H. Obdokovce – Holíč 2:2 (1:1), 19. Masár, 69. Bošanský - 45. a 56. Ružička, Horná Nitra –Partizánske 4:1 (2:0), Brestovanský 2, D. Bublák, Baláž, Nitrianske Pravno - Bošany 1:5 (0:1), 76. Chupek – 1. Kudela, 48. Kostolný, 67. Pieš, 75. Murko, 85. Latka, Dolné Vestenice – Križovany 2:1 (1:0), 24. Kolenčík, 76. Cagáň – 56. Barniak, Častkovce – Tr. Stankovce 1:1 (1:1), 29. Ščepko – 33. Kováč.

1. H. Nitra 8 7 0 1 26:5 21 (+9)

2. N. Dubnica 8 5 2 1 17:7 17 (+2)

3. Bošany 8 5 1 2 14:11 16 (+7)

4. Krtovce 8 4 2 2 17:8 14 (-1)

5. Lehota 8 3 4 1 16:14 13 (+1)

6. Kanianka 8 4 1 3 21:22 13 (+1)

7. Tr. Stankovce 8 3 3 2 14:13 12 (0)

8. Holíč 8 3 2 3 17:14 11 (-1)