Borčice mohli vyhrať výraznejšie

V 5. futbalovej lige Ladce bodovali vonku, doma sa nedarilo Ilave a H. Poruba utrpela ďalší debakel.

Ilavčania (v bielom) sa proti Šimonovanom nepresadili.Ilavčania (v bielom) sa proti Šimonovanom nepresadili.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Kočovce – Ladce 3:3 (1:1)

Domáci začali úvodným tlakom. V 6. min sa po pravej strane uvoľnil Ondris a s prehľadom otvoril skóre zápasu. V 13. min Belica po prihrávke Batelku nedal a o minútu Filus po prihrávke Ondrisa zaváhal. V týchto chvíľach mali domáci územnú prevahu, ale tú na gól nepretavili. V 29. min Bezák vystrelil, ale Trebatický bol na mieste. V 34. min po prihrávke Brandísa Batelka trafil tesne vedľa. V 36. min Bezákovu strelu vyrazil Trebatický na roh. V závere polčasu hostia z ojedinelého útoku vyrovnali Martinkom na 1:1. Po zmene strán Ondris vystrelil, ale Machala vyrazil. V 51. min dostal hostí do vedenia Bezák – 1:2. O šesť minút však vyrovnal Batelka – 2:2. Gólové hody pokračovali a Bezák dostal hostí do vedenia – 2:3. Gólovú bodku za stretnutím pripravil Batelka po prihrávkach Ondrisa a Hošeka. V týchto chvíľach domáci ovládli hru, ale gólovo sa nepresadili. Päť minút pred koncom sa zranil gólman Machala a bol vystriedaný hráčom z poľa. Podľa priebehu si domáci zaslúžili zvíťaziť. S prehľadom rozhodovala Matulová.

Góly: 6. Ondris, 57. a 75. Batelka - 44. Martinka, 51. a 59. Bezák, rozhodovala: Matulová, 150 divákov.

KOČOVCE: Trebatický – Šumaj, Mečiar, Šmelko, Hanáček, Juriš, Belica, Ondris, Filus, Batelka, Brandís (Hošek).

LADCE: Machala – J. Váň, Homér, F. Váň, Eliáš, Kušík, E. Mrážik, Mikuška, Martinka, Bezák, Šedík (Habánek, Melicher, Koštialik). PETER HRUŠÍK

Ilava – Šimonovany 0:2 (0:1)

Do 24. min sa hralo medzi šestnástkami. Po dokope z vlastnej šestnástky išiel sám na Vrábela Gramantík, ktorý sólo s prehľadom premenil na vedúci gól. Prvú strelu vyslal domáci Sviečka až v 29. min a prvú šancu mal až v 44. min po rohu zo skrumáže Kňažek, ale hradbu tiel neprestrelil. V 51. min hostia pohrozili, ale Vrábel dobre zasiahol. V 52. min Sviečka zo šestnástky prestrelil a v 65. min Bárta zvýšil na 0:2. Ilavčania mali potom mierny tlak, no v 83. min Sviečkov priamy kop zo šibenice vyškriabal Čangel.

Góly: 24. Gramantík, 65. Bárta.

Rozhodoval Prelec, ŽK: Néma, Reichel, Ptáček, Strapko, Sviečka, 150 divákov.

ILAVA: Vrábel – Sondor, Puček, Tomanica, Galko, Šedo, Strapko, Ptáček (Bortel), Kňažek, Sviečka, Brokeš.

ŠIMONOVANY: Čangel – Švec, Stručka, Geleta, Vlčko, Reichel, Néma, Varga, Gramantík (Bárta), Svorad, Černo (Straka). PETER MIŠÍK

Borčice – Podolie 4:1 (2:1)

V 5. min sa nepresadil Staňo a o minútu Turza. V 12. min hlavičkoval Staňo do brvna. Po priamom kope sa hostia ujali vedenia hlavičkou Švajku v 18. min. O dve minúty Staňo ešte nevyrovnal, ale Senko v 23. min mieril volejom presne. V 25. min dostal domácich do vedenia krížnou strelu Kozík. Staňo v 45. min hlavičkou neuspel. Po prestávke v 47. min pohrozil Augustín a Kozík na druhej strane neskóroval. V 53. min Decký krížnou strelou dal tretí gól Borčíc a v 58. min hlavičkoval Staňo do brvna. V 75. min po sóle zvyšoval Jakuš na 4:1. Domáci sa v závere prekonávali v zahadzovaní šancí, v čom bol najaktívnejší smoliar Staňo.

Góly: 23. Senko, 25. Kozík, 53. Decký, 75. Jakuš – 18. Švajka.

Rozhodoval Šamko, ŽK: Nemček, Švajka, Augustín, 150 divákov.

BORČICE: Hruška – Kočka, Decký, Staňo, Grendel, Mačina (Milistenfer), Turza, Jakuš, Senko, Kopačka (Kostadinov), Kozík.

PODOLIE: Nemček – R. Hrušovský, Ščepko, Švajka (Uhlík), M. Hrušovský, Ivana (Klčo), Červeňanský, Omasta, Bobocký (Ohrablo), Gučík, Augustín. MIROSLAV VESELÝ

Cigeľ – Horná Poruba 5:1 (2:1)

Zápas začali obe mužstvá opatrne, prví pohrozili domáci, keď v 9. min z dvadsiatich metrov pekne vystrelil Madarász, no vedľa. V 15. min Grolmusova strela taktiež nebola presná. V 21. min dostal Bugár kolmú prihrávku, ale jeho strelu brankár hostí vyrazil. V 29. min mieril Š. Zaťko nad. Prišla 30. min a T. Zaťko otvoril gólový účet stretnutia – 1:0. Domáci futbalisti pokračovali v tlaku, ale aj v nepresnej streľbe – Halaška, Ďuriš, Bugár. V 40. min hráči H. Poruby prvýkrát trafili bránku domácich z priameho kopu – 1:1. Dlho sa však netešili, lebo už o dve minúty Lučan hlavou po rohovom kope poslal domácich do vedenia a aj do šatní. Druhý polčas bol na vlas podobný prvému. Domáci strieľali a strely Halašku v 59. min, Madarásza v 63. min a Bugára v 70. min znamenali vysoké víťazstvo domácich.

GÓLY: 30. T. Zaťko, 42. Lučan, 59. Halaška, 63. Madarász, 70. Bugár – 40. R. Staňo, R: Kahún, 150 divákov, ČK: 84. Grolmus (Cigeľ).

CIGEĽ: D. Čertík – Ďuriš, Madarász, Orság, Mjartan, Halaška, Š. Zaťko, Bugár, Grolmus, Lučan, T. Zaťko, str. Štross, Málik, J. Čertík.

H. PORUBA: Smolka, - V. Čurík, R. Staňo, Majerík, Papp, Stano, Rafaj, F. Staňo, Vlasatý, A. Staňo, Škorvánek, str. P. Čurík, Šturdík, Dražkovec. J. ČERNÁK

Ďalšie výsledky 8. kola: St. Turá –Oslany 4:0 (3:0), 27. Vido, 35. a 55. Strnátka, 36. Šimek,

V. Uherce - Tr. Teplice 1:2 (1:1), 19. Zeleník - 14. Bubenko, 87. Losonszký, Malá Čausa – Kamenec pod Vtáčnikom 4:1 (3:1), 5. a 13. V. Drozd, 23. Gajdoš, 77. Stopka – 12. Šimo, Zem. Kostoľany - Ľuborča 2:0 (0:0), 61. R. Zvalo, 66. Mokoš (z 11 m).

1. St. Turá 8 6 1 1 15:3 19

2. Borčice 8 6 0 2 25:12 18

3. Cigeľ 8 5 1 2 20:10 16

4. Tr. Teplice 8 5 1 2 19:11 16

5. M. Čausa 8 5 0 3 24:8 15

6. V. Uherce 8 5 0 3 20:17 15

7. Šimonovany 8 4 2 2 15:12 14

8. Zem. Kostoľany 8 3 2 3 11:11 11