Pondelok, 19. február, 2018 | Meniny má Vlasta

Raven sa súpera nedočkal, tri výhry našich

V Majstrovstvách regiónu Západ zvíťazili L. Rovne, Beluša aj Domaniža, Topoľníky do Pov. Bystrice neprišli.

Pov. Bystrica – Topoľníky - nehralo sa

Hostia nepricestovali pre poruchu autobusu. O osude zápasu rozhodne ŠTK

Galanta - Led. Rovne 0:3 (0:0)

Domáci vstúpili do zápasu lepšie, boli aktívnejší, hneď v prvej minúte sa Kočiš ocitol sám pred brankárom hostí, ten však bol pozorný. Ten istý hráč vzápätí z 25 m mieril tesne mimo. V 10. min. Schiffer pálil do stredu brány, o päť minút aktívny Kočiš našiel Szabóa, ale mieril nad. A keďže Dovalovský trafil v 20. min. iba do brankára, polčas sa skončil bezgólovou remízou. Druhé dejstvo začali lepšie Led. Rovne a po akcii z pravej strany loptu do siete dotlačil Tomana – 0:1. Následne bol vylúčený brankár Galanty Valenský a z nariadeného priameho kopu Lukaštík trafil presne. Aj v početnej nevýhode sa domáci nevzdávali, v 57. min. mieril Braun do žrde. Následne sa akcie striedali na oboch stranách, ale tretí gól stretnutia pridal Riečičiar a pochoval tak nádeje Slovanu na bod.

Góly: 48. Tomana, 56. Lukaštík, 83. Riečičiar. R Sékely, ŽK: Lukšík, Kadlec, Lukaštík (všetci Led. Rovne) , 120 divákov. ČK: 53. Valenský (G).

SLOVAN: Valenský – Lošonský (56. Bittera), Čeman, Hrotko (83. Greguška), Varga, Braun, Bielčík, Kočiš, Schiffer, Szabó (87. Pék), Dovalovský. Tréner A. Dragúň.

LED. ROVNE: Hrnčiarik – Kollár, Lukšík, Zábojník, Kadlec, Detko, Lipták (86. Martinka), Tomana (83. Kresáň), Riečičiar, Prekop, Loduha (33. Lukaštík). PAVOL ŠUTÁK

Nová Ves – Beluša 0:1 (0:0)

Na klzkom teréne začali mužstvá opatrne a štandardné situácie brankári pohodlne vyriešili. V 18. min prišla prvá vážnejšia príležitosť domáceho mužstva, keď po centri z ľavej strany Lacuškova dorážka trafila obrancu. V 35. min podržal domácich Grznár, keď kryl prudké strely Holeščáka a následne Ravaka. V 39. min po rohu hostí v skrumáži zachraňoval na bránkovej čiare Gablech. V druhom polčase v 48. min domáci Drahoš pri spätnej prihrávke našiel Jánošku, ktorý po úniku krížnou strelou od tyče strelil jediný gól stretnutia. Domáci sa zúfalo snažili aspoň o vyrovnanie, ale Horešova strela v 66. min zo šestnásť metrov skončila vedľa ľavej žrde a Gablech z päťky trafil brankára. Následné dve Trebatického strely z 11 m skončili vedľa brány a Nová Ves doma stratila ďalšie dôležité body.

Gól: 48. Jánoško. R Šíma, bez kariet, 100 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Trebatický, Drahoš, Gajdošík (65. Osuský), Oríšek, Matyáš, Lacuška, Horeš, Gablech, Balocký, Mazák. Tréner: M. Albrecht.

BELUŠA: Gombár – Šedík, Gažo, Čelko, Jurga, Pavol Vavrík, Hedera, Holeščák (86. Cíbik), Revák, Ciesar, Jánoško (79. Makas). Tréner: L. Stehel. PAVOL PRISTAŠ

Domaniža – Neded 1:0 (0:0)

Za trvalého dažďa sa hral slabý futbal. V 4. min Vaštíkovu kolmú prihrávku nedočiahol v päťke Miroslav Kvaššay a v 14. min Vaštíkovu ďalekonosnú strelu kryl Hrdina. V 19. min Kukučka dorážal Kubišom vyrazenú loptu, no minul odkrytú bránu. V 29. min sa pekne uvoľnil Onofrej, ale jeho strela letela tesne vedľa šibenice. V 43. min Kukučka zbrklo vystrelil v sľubnej šanci a minul bránu. O minútu Sádeckého strelu k žrdi brankár chytil. V druhom polčase mal šancu T. Pilár, no z ôsmich metrov mieril vedľa. V 65. min zahodil stopercentnú šancu Miroslav Kvaššay, ktorý minul prázdnu bránu. V 80. min Sovík natiahol Hrdinu a päť minút pred koncom, keď po druhej žltej karte opustil ihrisko Kalmár, z priameho kopu z 20 metrov dal víťazný gól Svitek.

Gól: 85. Svitek. R Gašparovič, ŽK: Sádecký, Onofrej, Kalmár, ČK: 85. Kalmár, 100 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – P. Kardoš, Braciník, Vaštík, Svitek, Gardian (52. T. Pilár), Sádecký (60. J. Kardoš), Sovík (81. Lednický), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.

NEDED: Hrdina – Halaji, Látečka, Onofrej, Ambruš, Kukučka, Kalmár, Benkovský, Brath, Vígh, Petrovský. Tréner L. Fašiang. ĽUBOMÍR KUČÍK

Ďalšie výsledky 10. kola: J. Bohunice – Gabčíkovo 1:2 (0:2), 90. Hulák (11 m) – 4. Takács, 18. Zlacký, Komárno – Bánovce 2:0 (0:0), 70. Mészáros, 76. Nagy, V. Ludince – Šúrovce 0:1 (0:0), 74. Horváth, Skalica - Palárikovo 1:2 nedohrané pre nespôsobilý terén, 34. Čavojský - 1. Mládenek, 40. Španír.

1. Pov. Bystrica 9 6 3 0 23:9 21 (+9)

2. Led. Rovne 10 6 2 2 24:8 20 (+8)

3. Šúrovce 10 6 2 2 20:14 20 (+5)

4. Komárno 10 5 3 2 19:11 18 (0)

5. Palárikovo 9 4 4 1 10:7 16 (+4)

6. Gabčíkovo 10 4 2 4 15:15 14 (-1)

7. Skalica 9 3 4 2 16:12 13 (+1)

8. Bánovce 10 4 1 5 8:12 13 (-2)