Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Tenisová výhra Borčíc

V 5. futbalovej lige Ilavčania doplatili na nepremenenú jednátku, Ladce získali tri body.

Kočovce – Horná Poruba 3:1 (1:0)

V Kočovciach sa hral vyrovnaný zápas. Domáci mali zo začiatku územnú prevahu, hostia sa im bojovnosťou vyrovnali. Kočovce dostal do vedenia v 23. min Batelka po prihrávke Šumaja. V 46. min Belica pridal na 2:0 po prihrávke Filusa. Domáci mali územnú prevahu a v 76. min na 3:0 pridal Doboš, keď zužitkoval spoluprácu Ondrisa s Batelkom. Domáci tempo následne zvolnili a hru hostí oživil Škorvánek, ale Trebatický pri jeho dvoch šanciach podržal svoje mužstvo. V 79. min posunul loptu na Vlasatého Škorvánek a ten znížil na 3:1. Záver zápasu sa hral za vytrvalého dažďa. Víťazstvo Kočoviec je zaslúžené.

Góly: 23. Batelka, 46. Belica, 76. Doboš – 79. Vlasatý, rozhodoval: Páleník, 100 divákov.

KOČOVCE: Trebatický – Kozic, Mečiar, Šmelko, Hanáček, Šumaj, Belica, Doboš, Ondris, Batelka, Brandis (Filus, Juriš)

HORNÁ PORUBA: Kováč – Repáč, R. Staňo, Majerík, Šatka, P. Staňo, Rafaj, Madara, Vlasatý, T. Staňo, A. Staňo (Škorvánek, Papp, Čurik). PETER HRUŠÍK

Borčice – V. Uherce 6:3 (6:2)

Hostia prekvapujúco v úvode viedli 0:2, keď v 4. a v 8. min skóroval Šorec. Strely Staňa a Mačinu ešte neboli úspešné, ale v 16. min Staňo znížil. Po Grendelovom centri v 21. min Tomko vyrovnal a o minútu si obaja hráči pozície vymenili a Grendel dostal Borčice do vedenia. V 27. min Staňo hlavou pridal štvrtý gól a v 35. min ten istý hráč zvýšil po peknej akcii na 5:2 a dosiahol hetrik. To mu nestačilo a v 42. min uzavrel tenisový výsledok prvého polčasu na 6:2. Po prestávke opäť začali lepšie hostia a v 59. min Briatka po rohu znížil na 6:3. Domáci sa do konca strelecky nepresadili, keď šance Kočku, Grendela a Deckého neskončili v sieti. V 76. min Kováč mohol znížiť, ale trafil žrď.

Góly: 16., 27. 35. a 42. Staňo, 21. Tomko, 22. Grendel - 4. a 8. Šorec, 59. Briatka. Rozhodoval Kravárik, bez ŽK, 200 divákov.

BORČICE: Kováčik – Kočka, Decký, Staňo, Grendel, Milistenfer, Mačina (Kostadinov), Jakuš (Kopačka), Senko, Tomko (Sedláček), Kozík.

V. UHERCE: Bohuš – Hudok, Gubka, Briatka, Matešeje (Svrček), Zeleník, Poliak (Pauko), Jakubis (Cifrík), Súlovský, Kováč, Šorec. MIROSLAV VESELÝ

Ilava – Podolie 0:1 (0:0)

V nepriaznivom počasí sa hral futbal medzi šestnástkami. V 2. min pohrozil Augustín strelou tesne vedľa. V 25. min išiel Šedo sám na brankára, ale vystrelil tesne vedľa. Tomanicovu strelu spoza šestnástky kryl Nemček. V 41. min hostia zahrali v šestnástke rukou, ale Šedovu jedenástku Nemček chytil. O tri minúty Brokeš po sóle mieril vedľa. Hostia po nevinnom odkope v 53. min kopali jedenástku za ruku L. Sviečku a Ivana sa z jedenástky nemýlil. Potom sa hralo iba na polovici hostí, ktorí sa spoliehali iba na brejky. Po rohu v 81. min hosťujúci obranca vykopol z prázdnej brány Bortelovu hlavičku. Dobýjanie brány hostí bolo neúspešné a Ilava stratila ďalšie body.

GÓL: 53. Ivana (11 m).

Rozhodoval Floriš, ŽK: R. Sviečka, 50 divákov.

ILAVA: Cabaj – Calpaš, Katerinčin, L. Sviečka, Galko, Šedo (Bortel), Strapko, Galbavý, Adamčík (R. Sviečka), Tomanica (Pagáč), Brokeš.

PODOLIE: Nemček – M. Hrušovský, Ščepko, Švajka, R. Hrušovský, Klčo (Udržal), Červeňanský, Omasta (Uhlík), Ivana, Križák (Ohrablo), Augustín. PETER MIŠÍK

Ladce – Oslany 3:2 (0:0)

Na ťažkom teréne v 3. min z desiatich metrov E. Mražík prestrelil a na druhej strane v 10. min pohrozil R. Kobes. F. Váň v 12. min vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary a v po rohu ho napodobnil aj Šedík. E. Mražík v 25. min mieril tesne nad. Skóre otvoril v 48. min Eliáš a o minútu pridal druhý gól Ladiec Bezák. V 50. min Ferianec po rohu hlavičkou znížil. V 52. min Mikuška po úniku zvýšil na 3:1, ale v 59. min Ferianec dal kontaktný gól. V 65. min bol vylúčený hosťujúci R. Kobes. O dve minúty Melicherovu strelu obranca vykopol z bránkovej čiary. Ladce mali tlak a v 70. a v 77. min spálil dve šance E. Mražík. Potom dvakrát neuspel Martinka a v 86. min mohli domáci pykať, no po peknom Černákovom úniku nikto z hostí nezakončil.

GÓLY: 48. Eliáš, 49. Bezák, 52. Mikuška – 50. a 59. Ferianec.

Rozhodoval Bogár.

LADCE: Janke – K. Mražík (Koštialik), Homer, F. Váň, Eliáš, Kušík, E. Mražík (Machala), Mikuška, Martinka, Bezák, Šedík (Melicher).

OSLANY: Fraňo – Ivanka, Ferianec (Gaži), Vlčko (Kasala), S. Kobes, Černák, R. Kobes, Hudec, Richter, Jančich, Košian (Tadial). FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 10. kola: Stará Turá – Kamenec 1:0 (1:0), 29. Majtás, Malá Čausa – Šimonovany 4:1 (2:0), 27. Drozd, 36. Borik, 57. Petráš, 69. Chopek – 79. Trčo, Zemianske Kostoľany – Trenč. Teplice 5:0 (3:0), 8., 31. a 74. Fereje, 9. Paukeje, 52. Liptaj, Cigeľ – Ľuborča 3:2 (3:1), 3. Bugár, 17. T. Zaťko, 20. Š. Mjartan – 35. Korienek, 56. Machara.

1. Arabská exotika: TOP hotely v Ománe
  2. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  3. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  4. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Z hádzanárskej brány viedla cesta až do primátorskeho kresla

Nedávno oslávil krásne životné jubileum – 80. rokov – Juraj Červinka.

Púchovská televízia vysielala nelegálne

Od novembra minulého roka je Púchovská televízia bez licencie. Napriek tomu vysiela stále.

Na festival prídu aj zaujímaví hostia

Po roku sa do Považskej Bystrica opäť vracia festival, počas ktorého návštevníci môžu prežiť napínavé chvíle, ale aj dozvedieť sa veľa o iných krajinách.

Na Považí boli dve drámy v predĺžení + bohaté foto

V 1. hokejovej lige sa hralo 3. kolo.

Vzorový Hokejový región Trenčín bude vychovávať budúce hokejové hviezdy!

Vrátiť mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu. S týmto jasným cieľom začína misiu Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Pilotným regiónom, ktorý bude vzorom pre ďalšie regióny na Slovensku, je práve Trenčiansky samosprávny kraj.