Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Tenisová výhra Borčíc

V 5. futbalovej lige Ilavčania doplatili na nepremenenú jednátku, Ladce získali tri body.

Kočovce – Horná Poruba 3:1 (1:0)

V Kočovciach sa hral vyrovnaný zápas. Domáci mali zo začiatku územnú prevahu, hostia sa im bojovnosťou vyrovnali. Kočovce dostal do vedenia v 23. min Batelka po prihrávke Šumaja. V 46. min Belica pridal na 2:0 po prihrávke Filusa. Domáci mali územnú prevahu a v 76. min na 3:0 pridal Doboš, keď zužitkoval spoluprácu Ondrisa s Batelkom. Domáci tempo následne zvolnili a hru hostí oživil Škorvánek, ale Trebatický pri jeho dvoch šanciach podržal svoje mužstvo. V 79. min posunul loptu na Vlasatého Škorvánek a ten znížil na 3:1. Záver zápasu sa hral za vytrvalého dažďa. Víťazstvo Kočoviec je zaslúžené.

Góly: 23. Batelka, 46. Belica, 76. Doboš – 79. Vlasatý, rozhodoval: Páleník, 100 divákov.

KOČOVCE: Trebatický – Kozic, Mečiar, Šmelko, Hanáček, Šumaj, Belica, Doboš, Ondris, Batelka, Brandis (Filus, Juriš)

HORNÁ PORUBA: Kováč – Repáč, R. Staňo, Majerík, Šatka, P. Staňo, Rafaj, Madara, Vlasatý, T. Staňo, A. Staňo (Škorvánek, Papp, Čurik). PETER HRUŠÍK

Borčice – V. Uherce 6:3 (6:2)

Hostia prekvapujúco v úvode viedli 0:2, keď v 4. a v 8. min skóroval Šorec. Strely Staňa a Mačinu ešte neboli úspešné, ale v 16. min Staňo znížil. Po Grendelovom centri v 21. min Tomko vyrovnal a o minútu si obaja hráči pozície vymenili a Grendel dostal Borčice do vedenia. V 27. min Staňo hlavou pridal štvrtý gól a v 35. min ten istý hráč zvýšil po peknej akcii na 5:2 a dosiahol hetrik. To mu nestačilo a v 42. min uzavrel tenisový výsledok prvého polčasu na 6:2. Po prestávke opäť začali lepšie hostia a v 59. min Briatka po rohu znížil na 6:3. Domáci sa do konca strelecky nepresadili, keď šance Kočku, Grendela a Deckého neskončili v sieti. V 76. min Kováč mohol znížiť, ale trafil žrď.

Góly: 16., 27. 35. a 42. Staňo, 21. Tomko, 22. Grendel - 4. a 8. Šorec, 59. Briatka. Rozhodoval Kravárik, bez ŽK, 200 divákov.

BORČICE: Kováčik – Kočka, Decký, Staňo, Grendel, Milistenfer, Mačina (Kostadinov), Jakuš (Kopačka), Senko, Tomko (Sedláček), Kozík.

V. UHERCE: Bohuš – Hudok, Gubka, Briatka, Matešeje (Svrček), Zeleník, Poliak (Pauko), Jakubis (Cifrík), Súlovský, Kováč, Šorec. MIROSLAV VESELÝ

Ilava – Podolie 0:1 (0:0)

V nepriaznivom počasí sa hral futbal medzi šestnástkami. V 2. min pohrozil Augustín strelou tesne vedľa. V 25. min išiel Šedo sám na brankára, ale vystrelil tesne vedľa. Tomanicovu strelu spoza šestnástky kryl Nemček. V 41. min hostia zahrali v šestnástke rukou, ale Šedovu jedenástku Nemček chytil. O tri minúty Brokeš po sóle mieril vedľa. Hostia po nevinnom odkope v 53. min kopali jedenástku za ruku L. Sviečku a Ivana sa z jedenástky nemýlil. Potom sa hralo iba na polovici hostí, ktorí sa spoliehali iba na brejky. Po rohu v 81. min hosťujúci obranca vykopol z prázdnej brány Bortelovu hlavičku. Dobýjanie brány hostí bolo neúspešné a Ilava stratila ďalšie body.

GÓL: 53. Ivana (11 m).

Rozhodoval Floriš, ŽK: R. Sviečka, 50 divákov.

ILAVA: Cabaj – Calpaš, Katerinčin, L. Sviečka, Galko, Šedo (Bortel), Strapko, Galbavý, Adamčík (R. Sviečka), Tomanica (Pagáč), Brokeš.

PODOLIE: Nemček – M. Hrušovský, Ščepko, Švajka, R. Hrušovský, Klčo (Udržal), Červeňanský, Omasta (Uhlík), Ivana, Križák (Ohrablo), Augustín. PETER MIŠÍK

Ladce – Oslany 3:2 (0:0)

Na ťažkom teréne v 3. min z desiatich metrov E. Mražík prestrelil a na druhej strane v 10. min pohrozil R. Kobes. F. Váň v 12. min vyhlavičkoval loptu z bránkovej čiary a v po rohu ho napodobnil aj Šedík. E. Mražík v 25. min mieril tesne nad. Skóre otvoril v 48. min Eliáš a o minútu pridal druhý gól Ladiec Bezák. V 50. min Ferianec po rohu hlavičkou znížil. V 52. min Mikuška po úniku zvýšil na 3:1, ale v 59. min Ferianec dal kontaktný gól. V 65. min bol vylúčený hosťujúci R. Kobes. O dve minúty Melicherovu strelu obranca vykopol z bránkovej čiary. Ladce mali tlak a v 70. a v 77. min spálil dve šance E. Mražík. Potom dvakrát neuspel Martinka a v 86. min mohli domáci pykať, no po peknom Černákovom úniku nikto z hostí nezakončil.

GÓLY: 48. Eliáš, 49. Bezák, 52. Mikuška – 50. a 59. Ferianec.

Rozhodoval Bogár.

LADCE: Janke – K. Mražík (Koštialik), Homer, F. Váň, Eliáš, Kušík, E. Mražík (Machala), Mikuška, Martinka, Bezák, Šedík (Melicher).

OSLANY: Fraňo – Ivanka, Ferianec (Gaži), Vlčko (Kasala), S. Kobes, Černák, R. Kobes, Hudec, Richter, Jančich, Košian (Tadial). FERDINAND GACH

Ďalšie výsledky 10. kola: Stará Turá – Kamenec 1:0 (1:0), 29. Majtás, Malá Čausa – Šimonovany 4:1 (2:0), 27. Drozd, 36. Borik, 57. Petráš, 69. Chopek – 79. Trčo, Zemianske Kostoľany – Trenč. Teplice 5:0 (3:0), 8., 31. a 74. Fereje, 9. Paukeje, 52. Liptaj, Cigeľ – Ľuborča 3:2 (3:1), 3. Bugár, 17. T. Zaťko, 20. Š. Mjartan – 35. Korienek, 56. Machara.

1. St. Turá 10 8 1 1 17:3 25

2. Borčice 10 7 1 2 32:16 22

3. M. Čausa 10 6 1 3 30:11 19

4. Cígeľ 10 6 1 3 23:13 19

5. Tr. Teplice 10 6 1 3 23:17 19

6. Šimonovany 10 5 2 3 18:17 17

7. V. Uherce 10 5 1 4 23:23 16

8. Z. Kostoľany 10 4 2 4 17:13 14