Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Raven získal šesť bodov

V Majstrovstvách regiónu Západ stratila Beluša a L. Rovne doma body za remízy, Domaniža vyšla vonku naprázdno.

Pov . Bystrica - Topoľníky 3:0 kontumačne

Hostia na zápas nepricestovali a ŠTK ho skontumovala v prospechu Pov. Bystrice.

Beluša – Komárno 1:1 (1:0)

V kvalitnom zápase už v 7. min M. Hrnčík tečoval hlavou priamy kop a domáci viedli. Szorád z uhla mieril do Gombára a Bogyai hlavičkoval po rohu vedľa. V 29. min M. Hrnčík prihral Holeščákovi, ktorý v tutovke minul prázdnu bránu. Mazáček chytil strelu Holeščáka a bomba M. Hrnčíka tesne minula bránu. Meszároš dvakrát Gombára po rýchlych akciách neprekonal, Antunovič mieril trikrát nad a Lelkes poslal priamy kop do Gombárových rúk. Lelkes po prestávke hlavičkoval do žrde a osamotený Čelko zblízka netrafil. Hostia pritlačili, Antunovičov pokus kryl brankár, Nagy vystrelil vedľa a Filipský hlavou opečiatkoval žrď. Ďalšie šance nedali Faragó a Nagy, až v 88. min po Hederovom faule Nagy z jedenástky vyrovnal.

Góly: 7. M. Hrnčík – 88. Nagy (11 m). R Otrubčák, ŽK: Pavol Vavrík, 200 divákov.

BELUŠA: Gombár – A. Šedík, P. Gažo, Čelko (90. J. Gažo), Jurga, Pavol Vavrík, M. Hrnčík (84. Jánoško), Holeščák (73. Cíbik), Hedera, Revák, Ciesar. Tréner L. Stehel.

KFC: Mazáček – Musil, Podlucký, Wilson, Kökényesi (33. Lelkes), Szorád, Nagy, Filipský, Meszáros, Bogyai (62. Faragó), Antunovič (76. Uzola). Tréner M. Lintner. MARTIN PAGÁČ

Led. Rovne – Skalica 0:0

V dueli veľmi dobrej úrovne mali navrch domáci. V 17. min Prekop nedočiahol Tomanovu ideálnu prihrávku a potom prišli chvíle Liptáka, ktorý v 24., 30. a 36. min zahodil svoje gólové šance. Hostia pohrozili Jakubovičomv, ktorý v 30. min pekne vystrelil tesne vedľa. Po prestávke začali náporom domáci, Detko pred bránkou nedočiahol loptu a Riečičiarova šanca ostala nevyužitá. Najväčšiu šancu zápasu mal v 58. min osamotený Lukšík, ale z päťky prestrelil. V 64. min behaví hostia pohrozili Čermákom a v 85. min Detko hlavičkoval po Kadlecovom centri nad a deľba bodov mrzí domácich sklárov.

R Jančok, ŽK: Lipták, Kollár, Vaško, 120 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Kollár, Lukšík, Zábojník, Kadlec, Detko, Lipták (60. Sečány), Tomana, Riečičiar, Prekop (35. Martinka), Loduha. Tréner P. Gabriš.

SKALICA: Kocák – Hyža, Čavojský, Kaprálik, Ševčík, Vaško, Svrček (60. Čermák), Hesek, Jakubovič, Jakubek (70. Jánošík), Sebesta. Tréner I. Horný. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Gabčíkovo - P. Bystrica 0:3 (0:3)

Hostia mali výborný vstup do zápasu. Bleskovým gólom sa dostali do vedenia, keď už v 1. min. zápasu, krátko po úvodnom hvizde skóroval hosťujúci Škrobák po peknom signále. Domáci zostali úplne zaskočení, čo dokázali hostia naplno zužitkovať. V 13. min. prišla štandardná situácia v podobe rohu, po ktorom nikým nekrytý Pauer hlavou zvyšoval už na 0:2 pre lídra. Tretí šok pre domácich prišiel následne v 16. min., keď Šimček obišiel obrancu Bočka a strelou zakrútil loptu do siete - 0:3. Po polčase sa domáci osmelili, súpera napádali, ale nepodarilo sa im vytvoriť si vyložené šance. Hostia sa usídlili na vlastnej polovici a s prehľadom dokázali ubrániť tri body. Celkovým výkonom potvrdili, že im právom platí prvé miesto v tabuľke.

Góly: 1. R. Škrobák, 13. Pauer, 16. Šimček. ŽK: Kállai, Bartal, Baják - Novisedlák, Ondrička. R. Gašparovič, 400.

TJ: Bodri – Kállai, Nagy, Takács (74. J. Vass), Bočko (46. L. Kováč), Bolega, Willmann, Baják, Bognár, Németh, Zlacký (27. E. Bartal). Tréner T. Szaban.

RAVEN: Bartek – Pauer, Novisedlák, R. Škrobák, Hrenák, Ondrička, Gajdošík(89. Tomáš), Perexta, Štefun, Šimček (83. M. Kráľ), Erak. Tréner J. Kútny. TIBOR LISZKAY

Palárikovo - Domaniža 4:2 (1:0)

V úvode hrozili hostia po štandardkách, avšak domáci postupne prevzali iniciatívu a na konci prvej štvrťhodinky sa ujali vedenia gólom Pánika. Palárikovo malo do polčasového hvizdu viac z hry, ale gól už v prvom dejstve nepadol. Po obrátke sa v 51. minúte presadil Španír a zvýšil na 2:0. Nevídaná bola pasáž medzi 57. a 59. minútou, v ktorej padli tri góly a keďže dva do domácej brány, zápas nabral na dramatickosti. Palárikovo upokojil v 72. minúte Vencel, ktorí zužitkoval dobrú prihrávku Lőrincza. Domáci si potom vypracovali ešte ďalšie príležitosti, avšak ďalší gól už nepadol.

Góly: 16. a 58. Pánik, 51. Španír, 72. Vencel – 57. a 59. Sádecký

R Štrbková, ŽK: Víglacký – Sádecký, Svitek, 170 divákov.

OTJ: Novota – Pánik, Víglacký, Kompas, Hözl, Mikla, Mládenek (62. Babicz), Lőrincz (74. Szabó), Vencel (80. Szpevák), Zlatňanský, Španír. Tréner A. Višňovský.

DOMANIŽA: Zdurienčik – P. Kardoš, Braciník, Vaštík, Svitek (46. Rybár), Pilár (68. J. Kardoš), Sádecký, Sovík (78. Papšo), Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík. (RG)

Ďalšie výsledky 11. kola: Bánovce – V. Ludince 1:0 (1:0), 20. Bodocký, Šúrovce – J. Bohunice 3:2 (1:1), 37. (11 m) a 71. Juhász, 49. Ivanič, – 43. Šimo, 57. Gašparík, Topoľníky – Galanta 2:1 (1:1), 31. Medgyes (11 m), 84. Kóša - 26. Mashike Sukisa, Neded - N. Ves 0:0.

1. Pov. Bystrica 11 8 3 0 29:9 27 (+12)

2. Šúrovce 11 7 2 2 23:16 23 (+5)

3. Led. Rovne 11 6 3 2 24:8 21 (+6)

4. Komárno 11 5 4 2 20:12 19 (+1)

5. Palárikovo 10 5 4 1 14:9 19 (+4)

6. Bánovce 11 5 1 5 9:12 16 (-2)

7. Skalica 10 3 5 2 16:12 14 (+2)

8. Gabčíkovo 11 4 2 5 15:18 14 (-4)