Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Vysoké domáce prehry Púchova a Prečína

V 4. futbalovej lige prišla Nová Dubnica o body po brankárovej chybe.

Bošany – N. Dubnica 1:0 (0:0)

V zápase plný gólových šancí na oboch stranách zvíťazili šťastnejší domáci. Už v 3. minúte mohol skóre otvoriť Golej, ktorý sa dostal až pred brankára, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. V 6. minúte po úniku Murka, Jech posunul na Mišejeho, ktorý však z ôsmich metrov loptu dobre netrafil. V 12. minúte ušiel po pravej strane Jech, potiahol až k bránkovej čiare, jeho spätná prihrávka našla Minaroviča, ktorému však do strely skočil Smolka. V 16. minúte sa rútil na brankára Kúdela, ale nastrelil iba jeho nohy. V 24. minúte mali šancu hostia, prudký center Goleja na hlavu Štiffela skončil tesne vedľa bránky. V 27. minúte po centri Jančoviča strelil Mišeje do brvna. V 31. minúte po chybe I. Guniša sa dostal k lopte Marušinec, ale jeho strelu Bulák chytil. V 40. minúte Behan z 20 metrov trafil brvno. Veľkú šancu mal v 46. minúte opäť Behan, obišiel aj brankára, ale z prázdnej bránky vykopol Mikloš. V 64. minúte sa Golej dostal pred brankára Buláka, ale jeho strela letela tesne vedľa. V 66. minúte na odkop brankára Buláka zle zareagoval brankár Rekem, ktorý loptu podbehol a Jech zasunul do prázdnej bránky – 1:0. V 90. minúte mohol poistiť vedenie Bošian Minarovič, ale s pätnástich metrov jeho strelu brankár chytil.

Gól: 66. P. Jech, rozhodoval Belanský, 150 divákov.

BOŠANY: Bulák – B. Kapusta, Minarovič, Kúdela, Jech (78. Meluš), Jančovič, Kostolný (22. I. Guniš, 46. D. Guniš), Mikloš, Zvala, Mišeje, Murko.

N. DUBNICA: Rekem – Sokolík, Štiffel, Smolka (86. Smolík), Marušinec (59. Drix), Behan, Ďuriš (75. Suchý), Ranuša, Maník, Švikruha, Golej.

Púchov – Krtovce 0:4 (0:2)

Hostia boli futbalovejší a v 15. min ich dostal do vedenia Mihalik krížnou strelou. O sedem minút pridal druhý gól Mikláš z jedenástky za Crkoňov faul. V 48. min trafil presne z pozície zaváňajúcej ofsajdom Greguš. V 66. min zavŕšil prehru z ďalšej jedenástky Vida a po druhej žltej karte dostal červenú kartu Ciesar. Domáci mali niekoľko príležitostí, ale strelecky sa nepresadili.

Góly: 15. Mihalik, 22. Mikláš (11 m), 48. Greguš, 66. Vida (11 m).

Rozhodoval Lištjak, ŽK: Hudec, Petrušek, Crkoň, Miláš, ČK: 65. Crkoň, 53 divákov.

PÚCHOV: Ciesar – Leško, Hudec, Crkoň, Pokorný (25. Pastorek), Kopiš, Marek Loduha, Petrušek, Gamboš (74. Moravík), Kmošena, Matej Loduha

KRTOVCE: Bránsky – Doktor, Modrovič, Vida, Mihalik, Greguš (71. Kukuč), Horúcka, Maruna, Mikláš (75. Herda), Zaťka (78. Kšinant), Balážik. ĽUBOMÍR TALDA

Prečín – Častkovce 2:5 (1:3)

Úvod nenasvedčoval vysokej prehre domácich, keď v 5. a v 10. min Hybben trafil žrď. V 19. min po ofsajdovej situácii dostal hostí do vedenia Osuský. O päť minút Masaryk vyrovnal, ale v 33. min Osuský dal druhý a v 35. min po chybe Kostelán tretí gól hostí. Po prestávke domáci nastúpili s elánom, ale po spornej situácii v 55. min Ščepko zvýšil na 1:4. O tri minúty dotlačil loptu do siete Masaryk. Domáci útočili, no obrna hostí sa prekonať nedala. V 90. min zavŕšil krutú prehru Prečína Madro.

Góly: 24. a 58. Masaryk – 19. a 33. Osuský, 35. Kostelán, 55. Ščepko, 90. Madro.

Rozhodoval Hagara, ŽK: Miščík, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Sádecký, Kostelán, 150 divákov.

PREČÍN: Miščík – M. Gajdošík, Masaryk, Vrábel, Ľ. Gajdošík, Almásy (Vicena), Orávik, Sádecký, Michalec, Hybben (Topor), Rosina (Mičúch).

ČASTKOVCE: Palkech – Rusnák, Čechvala, Trebatický, Hevier, Osuský, Meliš, Luštík (Ostrovský), Ščepko (Novotný), Madro, Kostelán (M. Kubový). JOZEF MAMIS

Ďalšie výsledky 11. kola: Partizánske – H. Obdokovce 1:2 (1:2), 27. Šimončič – 33. (11 m) a 44. Bošanský, Kanianka - Dolné Vestenice 6:0 (1:0), 6., 62., 64. a 87. Khadir, 47. Pekár, 57. Bátora, Holíč - Tr. Stankovce 4:0 (3:0), 9., 10. a 61. Ružička, 29. D. Mráz, Križovany – Lehota 0:1 (0:1), 28. Kriška, Nitrianske Pravno – Horná Nitra 2:4 (0:1), 65. Jamrich, 88. Bielik – 11. Brestovanský, 48. Bublák, 64. Turančík, 87. Sluka.

1. H. Nitra 11 9 1 1 34:8 28 (+13)

2. Krtovce 11 7 2 2 27:9 23 (+5)

3. N. Dubnica 11 7 2 2 24:10 23 (+5)

4. Lehota 11 6 4 1 21:15 22 (+7)

5. Bošany 11 6 1 4 16:16 19 (+4)

6. Tr. Stankovce 11 5 3 3 22:19 18 (0)

7. Holíč 11 5 2 4 22:18 17 (-1)

8. Kanianka 11 5 1 5 30:30 16 (-2)