Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Vysoké domáce prehry Púchova a Prečína

V 4. futbalovej lige prišla Nová Dubnica o body po brankárovej chybe.

Bošany – N. Dubnica 1:0 (0:0)

V zápase plný gólových šancí na oboch stranách zvíťazili šťastnejší domáci. Už v 3. minúte mohol skóre otvoriť Golej, ktorý sa dostal až pred brankára, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. V 6. minúte po úniku Murka, Jech posunul na Mišejeho, ktorý však z ôsmich metrov loptu dobre netrafil. V 12. minúte ušiel po pravej strane Jech, potiahol až k bránkovej čiare, jeho spätná prihrávka našla Minaroviča, ktorému však do strely skočil Smolka. V 16. minúte sa rútil na brankára Kúdela, ale nastrelil iba jeho nohy. V 24. minúte mali šancu hostia, prudký center Goleja na hlavu Štiffela skončil tesne vedľa bránky. V 27. minúte po centri Jančoviča strelil Mišeje do brvna. V 31. minúte po chybe I. Guniša sa dostal k lopte Marušinec, ale jeho strelu Bulák chytil. V 40. minúte Behan z 20 metrov trafil brvno. Veľkú šancu mal v 46. minúte opäť Behan, obišiel aj brankára, ale z prázdnej bránky vykopol Mikloš. V 64. minúte sa Golej dostal pred brankára Buláka, ale jeho strela letela tesne vedľa. V 66. minúte na odkop brankára Buláka zle zareagoval brankár Rekem, ktorý loptu podbehol a Jech zasunul do prázdnej bránky – 1:0. V 90. minúte mohol poistiť vedenie Bošian Minarovič, ale s pätnástich metrov jeho strelu brankár chytil.

Gól: 66. P. Jech, rozhodoval Belanský, 150 divákov.

BOŠANY: Bulák – B. Kapusta, Minarovič, Kúdela, Jech (78. Meluš), Jančovič, Kostolný (22. I. Guniš, 46. D. Guniš), Mikloš, Zvala, Mišeje, Murko.

N. DUBNICA: Rekem – Sokolík, Štiffel, Smolka (86. Smolík), Marušinec (59. Drix), Behan, Ďuriš (75. Suchý), Ranuša, Maník, Švikruha, Golej.

Púchov – Krtovce 0:4 (0:2)

Hostia boli futbalovejší a v 15. min ich dostal do vedenia Mihalik krížnou strelou. O sedem minút pridal druhý gól Mikláš z jedenástky za Crkoňov faul. V 48. min trafil presne z pozície zaváňajúcej ofsajdom Greguš. V 66. min zavŕšil prehru z ďalšej jedenástky Vida a po druhej žltej karte dostal červenú kartu Ciesar. Domáci mali niekoľko príležitostí, ale strelecky sa nepresadili.

Góly: 15. Mihalik, 22. Mikláš (11 m), 48. Greguš, 66. Vida (11 m).

Rozhodoval Lištjak, ŽK: Hudec, Petrušek, Crkoň, Miláš, ČK: 65. Crkoň, 53 divákov.

PÚCHOV: Ciesar – Leško, Hudec, Crkoň, Pokorný (25. Pastorek), Kopiš, Marek Loduha, Petrušek, Gamboš (74. Moravík), Kmošena, Matej Loduha

KRTOVCE: Bránsky – Doktor, Modrovič, Vida, Mihalik, Greguš (71. Kukuč), Horúcka, Maruna, Mikláš (75. Herda), Zaťka (78. Kšinant), Balážik. ĽUBOMÍR TALDA

Prečín – Častkovce 2:5 (1:3)

Úvod nenasvedčoval vysokej prehre domácich, keď v 5. a v 10. min Hybben trafil žrď. V 19. min po ofsajdovej situácii dostal hostí do vedenia Osuský. O päť minút Masaryk vyrovnal, ale v 33. min Osuský dal druhý a v 35. min po chybe Kostelán tretí gól hostí. Po prestávke domáci nastúpili s elánom, ale po spornej situácii v 55. min Ščepko zvýšil na 1:4. O tri minúty dotlačil loptu do siete Masaryk. Domáci útočili, no obrna hostí sa prekonať nedala. V 90. min zavŕšil krutú prehru Prečína Madro.

Góly: 24. a 58. Masaryk – 19. a 33. Osuský, 35. Kostelán, 55. Ščepko, 90. Madro.

Rozhodoval Hagara, ŽK: Miščík, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Sádecký, Kostelán, 150 divákov.

PREČÍN: Miščík – M. Gajdošík, Masaryk, Vrábel, Ľ. Gajdošík, Almásy (Vicena), Orávik, Sádecký, Michalec, Hybben (Topor), Rosina (Mičúch).

ČASTKOVCE: Palkech – Rusnák, Čechvala, Trebatický, Hevier, Osuský, Meliš, Luštík (Ostrovský), Ščepko (Novotný), Madro, Kostelán (M. Kubový). JOZEF MAMIS

Ďalšie výsledky 11. kola: Partizánske – H. Obdokovce 1:2 (1:2), 27. Šimončič – 33. (11 m) a 44. Bošanský, Kanianka - Dolné Vestenice 6:0 (1:0), 6., 62., 64. a 87. Khadir, 47. Pekár, 57. Bátora, Holíč - Tr. Stankovce 4:0 (3:0), 9., 10. a 61. Ružička, 29. D. Mráz, Križovany – Lehota 0:1 (0:1), 28. Kriška, Nitrianske Pravno – Horná Nitra 2:4 (0:1), 65. Jamrich, 88. Bielik – 11. Brestovanský, 48. Bublák, 64. Turančík, 87. Sluka.

16. N. Pravno 11 0 3 8 8:31 3 (-12)

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Bude FK Dubnica prepúšťať? Švec: Prišli sme o vyše 150-tisíc

Exkluzívny pohľad do vnútra dubnického futbalu.

Peter Švec pózuje s Marekom Kuzmom, jedným z lídrov Dubnice, ktorí ostali aj po minulej sezóne.
Rodák z Považskej o historických tituloch aj korone, ktorú prekonal.

Tomáš Frolo, poctivý robotník, ktorý sa nehral na hviezdu

Poctivý robotník v obrane. Rodák z Považskej Bystrice TOMÁŠ FROLO (38) sa nikdy nehral na hviezdu, napriek tomu dokázal to, o čom môže väčšina hokejistov iba snívať. Dva finálové štarty v Plzni a Litvínove pretavil v historické tituly pre svoje tímy.

Tomáš Frolo v drese bratislavského Slovana.