Visolaje sú novým lídrom

Výsledky I. futbalovej triedy dospelých.

Papradno (v modrom) sa v derby rozišlo zmierlivo s Jasenicou.Papradno (v modrom) sa v derby rozišlo zmierlivo s Jasenicou. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

PLEVNÍK – HOROVCE 2:1 (1:0)

Začalo sa svižne a v 4. min M. Buday vystrelil tesne vedľa. Z protiútoku v 6. min Kebisovu strelu obrana zrazila v 7. min po prihrávke M. Budaya trafil Babínec šibenicu. Magerčiak si poradil s Bartákovou tvrdou strelou v 10. min a potom vyrazil aj strely Kuča a Kebisa. V 27. min Škrabák hlavičkoval tesne vedľa a v 36. min mu do vyloženej šance prihral M. Buday, ale z päťky minul. V 46. min Babincovu strelu zneškodnil Lukáč, ktorý vychytal o dve minúty aj M. Budaya. V 57. min Gereg zblízka vystrelil vedľa a o minútu jeho priamy kop brankár vyrazil. Na druhej strane Smataníkov pokus vyrazil Lukáč. V 63. min M. Buday po prihrávke Babínca zvyšoval na 2:0. O desať minút Dodekov priamy kop Lukáč vytlačil na roh. Pagáč v 78. min z 30 metrov prekvapil Magerčiaka – 2:1. Kebisovu hlavičku v 85. min Magerčiak robinzonádou vyrazil.

Góly: 7. Babínec, 63. M. Buday – 78. Pagáč.

Plevník: Magerčiak – T. Ďurkech, J. Kremeň (Slaninka), Martin Janech, B. Kremeň, Škrabák, Kamas, Smataník, Dodek, M. Buday (P. Ďurkech), Babínec (Miroslav Janech).

Horovce: Lukáč – Kučo, J. Barkáč (Štefanec), Štepanovič (Prekop), Gereg (Kuric), Svorada, Barták, Siekel, Bortel, Kebis, Pagáč. ADRIÁN DEMÁCEK

VISOLAJE - D. MARIKOVÁ 3:0 (1:0)

Favorizovaný domáci nastúpili proti súperovi, ktorý nemal hráčov na striedanie, na hodový zápas. V 16. min faulovaný P. Mišutka nepremenil jedenástku, keď trafil žrď. V 22. min už bol úspešný a otvoril skóre a jeho ďalšia strela v 27. min tesne minula bránu. V druhom polčase hostia mali šance a P. Polník mieril vedľa. V 57. min dal druhý gól Visolají Kaplan a v 64. min opäť P. Polník minul Štrbáňovu bránu. V 75. min Popelka nevyužil tutovku sám pred brankárom a v 77. min potvrdil výhru a posun na prvé miesto Baránek.

Góly: 22. P. Mišutka, 57. Kaplan. 77. Baránek.

Visolaje: Štrbáň – Pazdera (Petrušek), Kaplan, Baninec, Bednář (Martinka), Lutišan (Krála), P. Mišutka, Palme, Baránek, Kasenčák (Krško), Popelka.

D. Mariková: Minarech – Šully, Seko, Zemančík, R. Vlach, Rak, Hamar, Brídzik, P. Polník Turičík. (JA)

BRVNIŠTE – KOŠECA 1:2 (0:1)

V prvom polčase dominovali na ihrisku domáci, mali viacero šanci. V 7. min Kolembus mieril nad a v 18. min lob V. Barbosu ponad brankára na čiare zachytil Pavol Ondrejka. J. Čamaj v 21. min mieril vedľa, ale z ojedinelej šance po brejku v 35. min skóroval hosťujúci Pagáč. Aj v druhom polčase mali domáci šance, ale V. Barbosa, Čelko ani Matúš Hároník neuspeli. Vyrovnať sa podarilo v 54. min striedajúcemu P. Španihelovi. Hostia o sedem minút znova udreli, keď J. Čaplira prekvapil Pagáč strelou k žrdi. Tlak Brvništa bol jalový a od 81. min hrali presilovku po vylúčení Kalusa. Ani štyri priame kopy k vyrovnaniu neviedli a hostia si odviezli tri body.

Góly: 54. P. Španihel – 35. a 61. Pagáč.

Brvnište: J. Čapliar – J. Hároník (P. Španihel), Šamaj, J. Barbosa, Hudek (Koreň), M. Čamaj (Holiš), Kolembus, Chovančík, Čelko, J. Čamaj (Matúš Hároník), V. Barbosa.

Košeca: Kučmín – Pavol Ondrejka (Smatana), Švehla, Štepanovič, Kalus, Ján Palček (Gajdoš), Jaroslav Palček, Pagáč, Jozef Palček, T. Vicen (Filko), Mihálik (Troška). (PZV)

M. LEDNICE – LYSÁ 3:2 (0:1)

Po opatrnom úvode sa hralo medzi šestnástkami. Skóre otvoril v 14. min M. kováč Domáci po góle ožili, ale strieľali nepresne z nepripravených pozícií. V druhom polčase hráči M. Ledníc nastúpili ako vymenení a v 47. min po samostatnom prieniku vyrovnal Ľ. Vančo. Ďalšie šance M. Hudeka a T. Lednického gólom neskončili. Vedúci gól dal v 65. min z priameho kopu M. Kardoš a v 74. min T. Hudek nepremenil jedenástku, ktorý mu Miček chytil. O minútu zaútočil M. Kováč a bolo vyrovnané. Po vylúčení Mokričku v 79. min hrali domáci presilovku a striedajúci Dudák po centri M. Košúta v 90. min dal víťazný gól.

Góly: 47. Ľ. Vančo, 65. M. Kardoš, 90. Dudák – 14. a 75. M. Kováč.

M. Lednice: Petráš – M. Vančo, T. Hudek, Ľ. Vančo, P. Vančo, M. Košút, Pekara (Dudák), L. Lednický, M. Hudek, T. Lednický, M. Kardoš.

Lysá: Miček – P. Kováč, M. Kalus, Marián Mošteňan, Macko (Lišaník), M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček (P. Kalus), Mokrička, M. Kováč, Miroslav Mošteňan. (JA)

PAPRADNO – JASENICA 2:2 (1:2)

Prvá štvrťhodina nezaujala divákov, hralo sa bez šancí, s výnimkou priameho kopu S. Trúchlika, ktorý tečovaným priamym kopom do protipohybu brankára otvoril skóre. V 17. min Kramarík v gólovej šanci minul a o minútu jeho strela letela okolo šibenice. V 28. min po centri P. Jánošíka Pavlík st. nedal hlavou Galkovi šancu. Hralo sa medzi šestnástkami, až v 45. min po nečakanom protiútoku Pavlík st. spoza obrancu trafil presne k žrdi. V 60. min mohli hostia zvýšiť, ale Pavlík st. z desiatich metrov trestuhodne prestrelil. O deväť minút Galko chytil dobrú strelu F. Šterdasa. Po faule na Černošíka v 71. min Kozáčik z jedenástky bez problémov vyrovnal. Domáci ožili a Váchalíkovej strele v 76. min chýbali centimetre a o minútu Zboran nechytateľnou bombou trafil brvno.

Góly: 13. S. Trúchlik, 71. Kozáčik (11 m) – 28. a 45. Pavlík st.

Papradno: Galko – Macošínec, Zboran (Tóth), Kompaník, S. Trúchlik, Fujaček (Belušík), Váchalík, P. Trúchlik (Cupan), Černošík, Kozáčik, Nemčík (Burianec).

Jasenica: J. Jánošík – Číž, Pavlík ml., Milo, F. Šterdas, J. Mišutka, Tomaník, Pavlík st., P. Jánošík (Kališík), Kramarík (M. Šterdas), A. Janáček (Pecník). JOZEF ŠPROCHA ML.

UDIČA – STREŽENICE 1:1 (0:1)

Do 10. min sa tímy iba oťukávali, prvé strely vyslali hosťujúci Filiač, E. Medňanský a Chleban. Domáci kontrovali Bogiňom, Súľovským a Kvasníkom. V 15. min domáca obrana urobila hrubú chybu, ktorý Trník po sóle nevyužil a vystrelil vedľa. O jedenásť minút Bogiňov priamy kop Tlaskal vyrazil. Brankár hostí sa vyznamenal v 35. min po strele Kvasníka. V 43. min po prihrávke Bogiňa prestrelil prázdnu bránu z päťky Hudec. Prvý gól padol v 45. min, keď po dlhej prihrávke Štrbák podstrelil Baša. V 71. min opäť pohrozil strelec gólu, no Bašo si dal pozor. O tri minúty Korený mieril iba do žrde a hostia pôsobili lepším dojmom. V 76. min po skrumáži Ignácik prestrelil z päťky prázdnu bránu. O minútu nevyužil šancu T. Gašpárek. Päť minút pred koncom Cesnárik s prehľadom obstrelil Tlaskala a zaistil domácim remízu.

Góly: 85. Cesnárik – 45. Štrbák.

Udiča: Bašo – Pacek, J. Gašpárek, Kračuník, Harvánek, Hudec (Ignácik), Cesnárik, Súovský (T. Gašpárek), Drienik (Harušinec), Bogiň, Kvasník.

Streženice: Tlaskal – Chleban (Lacko), Ľ. Medňanský, Svorada, Filiač, Štrbák, Jozefovič, Fedor, Korený (Kučiak), Trník, E. Medňanský (Šprta). (RH)

D. KOČKOVCE – TUCHYŇA 0:1 (0:1)

Hostia boli lepší počas celého zápasu v 6. min Filova strela z 20 metrov tesne minula domácu bránu. Kuhajdov priamy kop v 14. min letel nad a v 19. min po prečíslení Kopačka dobrým zákrokom zmaril domácu šancu. V 22. min ušiel Jozef Poliak a po jeho centri Šatka hlavičkoval zblízka do siete. V 29. min Pavlis vystreli zblízka do brankára. Kučík v 39. min a Kopiš v 43. min mierili nad. Do 75. min sa hralo medzi šestnástkami s miernou prevahou hostí. Štefula v tutovke trafil Martináka a v 78. min Pavlis zo štyroch metrov prestrelil prázdnu bránu. V 84. min Rosina nastrelil žrď a v 86. min Štefula v tutovke mieril do brankára.

Gól: 22. Šatka.

D. Kočkovce: Martinák – Luhový (Lutišan), Urban, Kopiš, Chobot, Ďurovec, Galovič, Michálek, Pavlis, Kučík (Kvocera), Mihalík (Rosina).

Tuchyňa: Martin Štefanec – Mišún, Hrehuš, Kuhajda, Jozef Poliak (Satina), Švec, Šatka (Letko), Kopačka, Miroslav Štefanec, Filo (Juraj Poliak), Štefula. (MI)

14. Lysá 10 1 3 6 15:21 6

Zostava kola: Lukáč (Horovce), Dodek (Plevník), Pavlík st. (Jasenica), J. Barbosa (Brvnište), Pagáč (Košeca), Pekara (M. Lednice), Miček (Lysá), Cesnárik (Udiča), Filo (Tuchyňa), Bednář (Visolaje), Šully (D. Mariková).