Mladí speváci do osemnásť rokov majú opäť možnosť uchádzať sa o titul MY POP STAR Trenčianskeho kraja. V súčasnosti sa konajú obvodné kolá.
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Už po siedmy raz pripravili Krajské centrum voľného času v Trenčíne, Súkromná základná umelecká škola v Považskej Bystrici, regionálne noviny MY v Trenčianskom kraji a ďalší spoluorganizátori súťaž v speve modernej populárnej piesne pre mládež od jedenásť do osemnásť rokov.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Súťaž je viackolová, osemnásť najlepších postupuje do finále, ktoré bude v decembri.
Najskôr obvodné kolá
O postupujúcich do semifinále rozhodujú obvodné kolá, ktoré zabezpečujú centrá voľného času v Trenčíne, Púchove, Ilave, Bánovciach nad Bebravou, Novom Meste nad Váhom, Myjave, Prievidzi, Partizánskom a Súkromná ZUŠ v Považskej Bystrici. Mladí speváci súťažia v dvoch kategóriách – od 11 do 14 rokov a od 15 do 18 rokov. Zaradenie je podľa, koľko rokov dosiahne súťažiaci v tomto kalendárnom roku.
Každý účastník súťaže zaspieva dve ľubovoľné populárne piesne bez hudobného sprievodu, z toho jednu v slovenskom jazyku. Z každej kategórie postupujú traja najlepší speváci. Postupujúcich do semifinále už poznajú v Považskej Bystrici a Novom Meste nad Váhom. V okrese Ilava a Partizánske bude obvodné kolo 23. októbra, Bánovce nad Bebravou a Prievidza stanovili termín na 24. októbra a 25. októbra budú speváci súťažiť v CVČ Púchov, Myjava a Trenčín.
Semifinále
Uskutoční sa 21. a 22. novembra v kine Mier. Súťaž už bude náročnejšia, súťažiaci budú spievať jednu pieseň podľa vlastného výberu s hudobným podkladom alebo sprievodom. Zaspievať môžu aj vlastnú pieseň, ak si vo vlastnej réžii zabezpečia hudobný podklad alebo sprievod.
Súťažiť budú opäť v dvoch kategóriách. Z každej odborná porota vyberie deväť postupujúcich, ktorí sa zúčastnia finále v Trenčíne. Cena je lákavá, ocenení budú prví traja v každej kategórii. Okrem nich bude porota vyberať aj laureáta súťaže, ktorý bude mať možnosť nahrania vlastného štúdiového promotion CD. Kto to bude, to sa dozvieme 13. decembra.