Raven dvakrát doťahoval jednogólové manko

V Majstrovstvách regiónu Západ vo futbale sa nedarilo L. Rovniam, Beluši ani Domaniži, ktoré vyšli bodovo naprázdno.

Radosť hráčov Pov. Bystrice po víťaznom góle proti Skalici.Radosť hráčov Pov. Bystrice po víťaznom góle proti Skalici. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Pov. Bystrica – Skalica 3:2 (2:2)

Už v 2. min Gajdošíkova strela skočila nad bránou a v 12. min nikým nekrytý Jakubek nedal hlavičkou T. Škrobákovi šancu – 0:1. V 23. min R. Škrobák zo šestnástky opečiatkoval brvno, k lopte sa dostal Ondrička, zbavil sa obrancov a krásnou strelou vymietol šibenicu. O štyri minúty Vaško nachytal domáceho brankára, ktorému lopta prepadla cez ruky – 1:2. Po rohu v 30. min zaváhal Kocák a Štefún z ťažkého uhla napálil loptu do siete. O desať minút hlavička R. Škrobáka letela tesne nad. V 49. min tiesnený Šimček trafil iba do dobre vybiehajúceho Kocáka a po jeho centri v 55. min Marek Gajdošík mieril nad. V 66. min unikol obrane Marek Gajdošík a strelou popod brankára dostal domácich do vedenia. V 71. min mohol zvýšiť Ondrička, no jeho lob skončil tesne vedľa a v 90. min Šimček z 25 metrov nastrelil žrď skalickej brány.

Góly: 23. Ondrička, 30. Štefún, 66. Marek Gajdošík – 12. Jakubek, 27. Vaško. R Fehér, bez ŽK, 112 divákov.

RAVEN: T. Škrobák – Šuška, Pauer, Novisedlák, R. Škrobák (79. Mráz), Hrenák, Ondrička, Marek Gajdošík, Perexta, Štefún, Šimček. Tréner J. Kútny.

SKALICA: Kocák – Hyža (46. Včelka), Čavojský (25. Milota), Kaprálik, Vaško, Šefčík, Švrček, Hesek, Jakubovič, Jakubek, Čermák. Tréner Š. Horný. JOZEF ŠPROCHA ml.

Komárno – Led. Rovne 3:0 (1:0)

Šláger kola, v ktorom sa stretol tretí so štvrtým sľuboval vyrovnaný a dramatický zápas, z ktorého napokon bola jednoznačná záležitosť. V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal. Domáci Mészáros mal síce v prvej minúte gólový šancu, ktorú však spálil. Dočkal sa až dve minúty pred prestávkou, keď do odkrytej brány dorazil nevydarenú strelu Antunoviča. Záblesky hostí boli síce nebezpečné, avšak gólom neskončili. Do druhého dejstva nastúpili domáci koncentrovane a po peknej akcii zvyšoval hlavou na 2:0 najnižší muž na ihrisku Filipský. Hostia sa potom uchyľovali k nešportovým prejavom, na čo doplatil ich kapitán Lukšík, ktorý dostal za rečnenie červenú. Domáci využili presilovku až v závere, keď hlavou trafil Bogyai.

Góly: 42. Mészáros, 49. Filipský, 90.+ Bogyai. R Santa, ŽK: Lelkes – Tomana, Zábojník, ČK: Lukšík, 270 divákov.

KFC: Mazáček – Musil, Lelkes, Podlucký, Speck Szórád (77. Bogyai), Nagy, Filipský (82. Cong), Mészáros, Faragó, Antunovič. Tréner M. Lintner.

CRYSTAL: Hrnčiarik – Kollár, Lukšík, Zábojník (63. Šebo), Kadlec, Detko, Lipták, Tomana, Martinka, Prekop, Loduha (80. Híreš). Tréner P. Gábriš. ROMAN GULIŠ

Domaniža – Galanta 1:2 (1:1)

V prvom polčase hostia zaskočili domácich aktívnou hrou a v 2. min dali gól, ktorý pre ofsajd neplatil. V 5. min po zlej rozohrávke P. Kardoša Braun prestrelil Kubiša – 0:1. O štyri minúty Mashike prekonal domáceho brankára, ale Svoboda na bránkovej čiare zachránil. V 11. min Sádecký potrestal chybu obrany a vyrovnal. V 24. min Svitek po rohu hlavičkoval tesne. V 31. min Sádecký obišiel dvoch obrancov, ale stroskotal na gólmanovi a o dve minúty v tutovke zaváhal. V druhom polčase Lagín v 67. min po Svobodovej hlavičke prestrelil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 70. min, keď z rýchleho protiútoku dal víťazný gól Kočiš. Domáci sa snažili, ale na bod nedosiahli.

Góly: 11. Sádecký – 5. Braun, 70. Kočiš. R Kozolka, ŽK: P. Kardoš, Vaštík, Svitek, Marek Kvaššay, Bielčík, 230 divákov.

DOMANIŽA: Kubš – P. Kardoš, Braciník, Vaštík, Svitek Marek Kvaššay (72. T. Pilár), Sádecký, Sovík (62. Rybár), Miroslav Kvaššay (81. Lednický). Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.

GALANTA: Valenský – Kučera (41. Dovalovský), Čeman, Hrotko (90. Pék), Varga, Braun, Bielčík, Kočiš, Schiffer, Szabó, Mashike. Tréner A. Dragúň. ĽUBOMÍR KUČÍK

Gabčíkovo – Beluša 1:0 (1:0)

Už na začiatku bolo vidieť snahu Gabčíkova doma konečne naplno bodovať. Domáci preto začali aktívne, vytvorili si tlak a územnú prevahu, no vážnejšie príležitosti nemali. Predsa len sa však ujali vedenia, keď v 20. min. prišiel prízemný center z ľavej strany, ktorý poslal do siete od žrde Takács. Aj v ďalšom priebehu mali náznaky viac domáci, no centre dobre hrajúceho Kállaya nezúžitkovali ani Bognár, ani Zlacký. Beluša sa do zakončenia prakticky nedostávala, do prestávky iba dvakrát ohrozili domácu bránu, s ich pokusmi si pvšak poradil Bodri. Po zmene strán v snahe vyrovnať ožili aj hostia. Hralo sa zo strany na stranu, ani jeden tím však už v ďalšom priebehu neskóroval. Gabčíkovo ešte pohrozilo Kováčom, ktorý ale trafil iba brankára, alebo Bognárovou hlavou nad. Hostia sa k ničomu vážnejšiemu nedostali, Gabčíkovo napokon vybojovalo cenné domáce víťazstvo.

Gól: 25. Takács. R Košťál, ŽK: Nagy, Bolega – Janoško, Ciesar, Gažo, 400 divákov.

TJ: Bodri – Kállay, Nagy, Takács (78. Bočko), Scholtz, Bolega (83. Bartal), Willmann, Baják, Bognár, Németh, Zlacký (70. Kováč). Tréner T. Szaban.

BELUŠA: Gombár – Šedík, P. Gažo, Cíbik (80. J. Gažo), Jurga, Vavrík, Hedera, Holeščák, Janoško (64. Makas), Revák, Ciesar. Tréner L. Stehel. TIBOR LISZKAY

Ďalšie výsledky 14. kola: J. Bohunice – Neded 4:2 (1:1), 40. a 70. Hulák (prvý z 11m), 59. Šimo, 79. Paszko - 14. Kováč, 80. Hrnčár, Šúrovce – Bánovce 2:1 (1:0), 7. Ivanič, 89. Juhász - 72. Mišík, Nová Ves – Topoľníky 0:1 (0:1), 13. Kósa, V. Ludince – Palárikovo 3:2 (0:2), 59., 71. a 90. Dulai - 22. Vencel, 33. Víglaský.

1. Pov. Bystrica 14 10 3 1 35:15 33 (+12)

2. Šúrovce 14 10 2 2 30:19 32 (+8)

3. Komárno 14 7 5 2 28:15 26 (+2)

4. Led. Rovne 13 6 3 4 25:14 21 (+6)

5. Palárikovo 14 5 6 3 19:16 21 (+3)

6. V. Ludince 14 6 3 5 19:19 21 (-3)

7. Skalica 14 5 5 4 20:16 20 (+2)

8. Bánovce 14 6 1 7 12:17 19 (-2)