Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Raven prezimuje prvý

V Majstrovstvách regiónu Západ nevyhral ani jeden zo štvorice našich záatupcov.

Bánovce – Pov. Bystrica 0:0

Domáci si proti Považanom verili. Po dobrom výkone v Šúrovciach, kde prehrali gólom z 90. minúty, chceli doma bodovať naplno. V prvom polčase sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami, do šance sa však nedostalo ani jedno z mužstiev. V druhom polčase mali už viac z hry hostia, ktorí dokonca v 64. minúte nastrelili aj tyč. Domáci však svojou bojovnosťou vybojovali cenný bod. Hostia boli lepším mužstvom, ale bojovné Bánovce im v útoku toho veľa nedovolili. Zápas sa skončil zaslúženou remízou.

R Otiepka, ŽK: Sedláčik, Zajac, Vavro – Novisedlák, R. Škrobák, 300 divákov.

BÁNOVCE: Križma – Sedláčik (85. Malina), Zajac, Škultéty, Filin, Mišík (73. Katrena), Kosiba, Cserge, Štora, Bodocký, Dzúrik (51. Vavro). Tréner D. Uškovič.

P. BYSTRICA: T. Škrobák – Šuška, Pauer, Novisedlák, R. Škrobák, Hrenák, Ondrička, Gajdošík, Perexta, Štefún, Šimček. Tréner Pevný.

Beluša – Šúrovce 1:1 (0:0)

Súboj začal vlažne, prvú šancu mali hostia až v 27. min, ale Hrebíka vychytal Valach. Herákova strela bola zblokovaná a Ciesarovej chýbala razancia. Po zlom odkope Ciesara mieril 35. min Dlhý vedľa a o chvíľu Herákovu strelu kryl Valach, ktorý si poradil aj s pokusmi Hrebíka a Dlhého. Po prestávke začali dominovať domáci. P. Gažo neprehodil Zachara, Pavol Vavrík takmer uspel z priameho kopu, Ciesar mieril nad a Holeščák v 59. min z voleja prestrelil. Hosťujúci Horváth nastrelil žrď a v 68. min zranil v šanci brankára Valacha. Po Gombárovom výkope posunul J. Hrnčík loptu Revákovi, a ten lobom otvoril skóre. Beluša prišla o výhru v nadstavenom čase, keď Ivanič prehodil po dlhom nákope Gombára.

Góly: 70. Revák – 90. Ivanič. R Jančok, ŽK: Pavol Vavrík, Jánoš, 200 divákov.

BELUŠA: Valach (69. Gombár) – Hedera, P. Gažo, Čelko, Jurga, Pavol Vavrík, Cíbik, Holeščák, Makas (64. J. Hrnčík), Revák (89. J. Gažo), Ciesar. Tréner A. Aantjes.
ŠÚROVCE: Zachar – Hrebík (44. Ivanič), Lalík, Holič (87. Godáň), Jánoš, Horváth, Hlavna, Herák, Jakabovič, Dlhý, Juhász. Tréner M. Hájiček. MARTIN PAGÁČ

Skalica - Domaniža 3:1 (2:0)

Domáci začali aktívne a už v 9. min. po úniku Čavojského sa jeho center odrazil k Vaškovi, ktorého strelu zo šestnástky brankár s námahou vyrazil na roh. V 17. min. zakombinovali Pavlačka s Vaškom, ten posunul loptu k Jakubovičovi, ktorý technickou k pravej tyči otvoril skóre zápasu - 1:0. V 23. min. vyhral Pavlačka hlavičkový súboj a po spolupráci s Vaškom prudkou strelou vyskúšal z hranice šestnástky pozornosť brankára Zdurienčíka. V 30. min. našiel Čavojský centrom neobsadeného Vaška, ktorému v skórovaní zabráni brankár hostí. V 45. min. rozohral Vaškom priamy kop na Čavojského, ktorý strelou z 35 m zvýšil na - 2:0. Po prestávke začali aktívnejšie hostia. V 58. min. hosťujúci Svitek za pomoci silného vetra trafil takmer zo 40 m ľavú tyč a v 62. min. strelu Miroslava Kvaššaya zo 16 metrov bravúrne vyrazil Kocák. V 85. min. po sérii narážačiek bol sám pred Kocákom Kardoš, ale domáci brankár zachránil. Hostia zo záverečného tlaku predsa len kontaktný gól vyťažili z kopačky Gardiana, ktorý zo šestnástky trafil presne k tyči. V poslednej minúte nastaveného času dlhý aut hostí domáci odkopli k číhajúcemu Šebestovi, ktorý samostatný únik po kľučke brankárovi zakončil strelou do prázdnej brány - 3:1.

Góly: 17. Jakubovič, 45. Čavojský, 90.+ Šebesta - 88. Gardian. R Štrpková, ŽK: Čermák - Sádecký, Sovík, Lagín, 120 divákov.

SKALICA: Kocák - Čavojský, Kaprálik, Šefčík, Vaško, Švrček, Hesek, Milota (46. Ravas), Jakubovič (75. Jánošík), Čermák (79. Šebesta,), Pavlačka. Tréner Š. Horný.

Domaniža: Zdurienčík – P. Kardoš, Braciník, Vaštík, Svitek, Pilár (67. Marek Kvaššay), Sádecký, Sovík (36. Gardian), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.

Led. Rovne – V. Ludince 0:0

Ďalšie výsledky 15. kola: Galanta - N. Ves 7:0 (5:0), 4. a 25. Bielčík, 16. Valenský (11 m), 30. a 82. Kočiš, 45. Schiffer, 76. Szabo, Palárikovo - J. Bohunice 2:0 (0:0), 51. Vencel, 66. Mládenek, Topoľníky – Komárno 3:1 (3:1) nedohrané, 2. Medgyes (11 m), 34. a 45. Fekete - 29. J. Nagy, Neded – Gabčíkovo 1:2 (1:2), 23. Nachtman - 1. Takács, 12. Zlacký.

1. Pov. Bystrica 15 10 4 1 35:15 34 (+13)

Pri niektorých otravách hubami sú príznaky po viacerých dňoch

Huby sú výbornou pochúťkou, môžu však byť aj veľmi nebezpečné.

V Lúkach bola jedinečná drotárska výstava s prácami najvýznamnejších slovenských majstrov tohto remesla. Venovaná bola Ladislavovi Jurovatému staršiemu. V rodnej obci mu odhalili aj pamätnú tabuľu.