Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Cenná výhra panterov

V I. hokejovej lige zdolala Pov. Bystrica v dôležitom zápase Detvu a opustila poslednú priečku.

Považskobystričania Lipták (91) a Koleda (21) ohrozujú bránu Detvy.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Detva 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Detvania hrali rýchlo a v 5. min Žilka otvoril skóre. O chvíľu sa nepresadil Lipták a v 11. min po Mahdalíkovom vyhratom buly Zuzin bez prípravy zvýšil na 0:2. O minútu si na Sekáčovu prihrávku nakorčuľoval Valach a zblízka znížil. Minútu pred prestávkou sa do šance dostal Sekáč, ktorému. strelu aj dorážku Trebuľa vyrazil. Sekáč vzápätí vybojoval puk, prihral voľnému Bujdákovi, a ten rutinérsky zvládol blafák – 2:2. V 21. min osamotený Lipták zbrklo trafil do brankára a v 25. min Majerík zblízka mieril vedľa. Po skvelej kombinácii Zuzina s Mahdalíkom Johanes reflexívne zabránil betónom gólu. O minútu vyrazený puk poslal Šúrek vedľa odkrytej brány a v 30. min Johanes zneškodnil tutovku Čankyho. O štyri minúty domáci gólman prilbou vyrazil Síkelovu delovku smerujúcu do horného rohu. V 49. min ušiel po krídle Zuzin, no jeho bombe chýbali centimetre. O cennej výhre rozhodli panteri osem minút pred koncom. Kluka sa najprv proti Trebuľovi nepresadil, ale po Boškovej prihrávke sa natlačil do výhodnej pozície a pomedzi obrancov poslal puk do odkrytej brány.

Góly: 12. Valach, 19. Bujdák, 52. Kluka – 5. Žilka, 11. Zuzin.

Pov. Bystrica: Johanes – Sekáč, Niník, Krecháč, Nemčík, Filo, Ftorek, L. Dubeň, Lipták, Slávik, Koleda, Valach, Bujdák, Jarab, Kostelanský, Kluka, Majerík, Boško, Kudlej, Benko.

Detva: Trebuľa – M. Školiak, Mačkovič, Hataš, Špila, Gutwald, Šiška, Pač, Šúrek, Trochta, Čanky, Buda, Hegyi, Žilka, Síkela, Mahdalík, Zuzin, Ľupták, Fekiač, Ihnaťo.

26. kolo: L. Mikuláš – Trebišov 9:1 (4:0, 2:0, 3:1), 11. a 40. Macík, 7. Kuric, 11. Kubáň, 17. Piatka, 22. Poliaček, 48. Matejka, 52. Bartík, 56. Paukovček – 44. Králik, Senica – Topoľčany 6:5 (1:1, 2:2, 3:2), 29. a 43. Vaškovič, 3. a 49. Penák, 39. Mikolášek, 57. Lantoš – 20. Klačanský, 27. Goga, 37. Káčer, 45. Bednárik, 50. Martin Mihálik (49. Lantoš – Senica nepremenil tr. strieľanie), Prievidza – Michalovce 5:6 (0:1, 3:3, 2:2), 35. a 47. Jasinský, 30. Viedenský, 31. Hús, 47. Jaško – 40. a 42. Linet, 9. Šimčák, 25. Cmorej, 38. Fajčák, 58. J. Hrubý, Bardejov – Trnava 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1), 29. Sabol – 18. Domaev, nájazd Domaev, Prešov – Sp. N. Ves 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), 31. Vaic, 48. L. Novák, 53. Horváth.

1. Senica 26 20 3 3 117:73 66

2. Sp. N. Ves 26 18 4 4 111:50 59

3. Michalovce 26 16 4 6 125:82 54

4. L. Mikuláš 26 15 3 8 124:90 50

5. Bardejov 26 12 7 7 86:72 44

6. Prešov 26 12 5 9 93:77 43

7. Topoľčany 26 9 5 12 98:91 35

8. Trnava 26 7 8 11 79:97 34