Mladí ľudia môžu zmeniť svoje mesto

V každom meste sa nájde niečo, čo sa mladým ľuďom nepáči a chceli by to zmeniť. Teraz na to môžu poukázať a zároveň aj vyhrať. Taktiež môžu ukázať aj na to, čo sa im v ich meste páči.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Už po druhý raz sa môžu mladí ľudia do tridsať rokov zapojiť do súťaže, cieľom ktorej je pomôcť k zmene, resp. zmysluplnému využitiu verejných priestranstiev vo svojom meste.

Súťaž Čo sa mi páči / nepáči v meste, v ktorom žijem, je určená pre mladých ľudí do tridsať rokov v Považskej Bystrici, Púchove a Dubnici nad Váhom. Uzávierka je 18. januára.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podmienky súťaže

Zapojiť sa do nej môže jednotlivec alebo skupina vo veku od dvanásť do tridsať rokov. „Hlavnou myšlienkou je iniciovať mladých ľudí, aby svojimi myšlienkami a nápadmi prispeli k zmene, prípadne vzniku zmysluplných funkčných verejných priestranstiev v meste, v ktorom žijú,“ vysvetľuje cieľ súťaže Marián Labudík zo združenia Mladí pre Považskú, ktoré ju organizuje v spolupráci s Radou mládeže Trenčianskeho kraja v Dubnici nad Váhom a Centrom voľného času Včielka v Púchove.

SkryťVypnúť reklamu

Podmienkou je, aby mladí ľudia poslali svoje návrhy v textovej forme spolu s fotografiou do 18. januára na mail: sutaz@rmtnk.sk. V návrhoch je potrebné popísať miesto, o ktoré ide a navrhnúť riešenie, ako by sa mohlo zmeniť. „Súťažiaci budú hodnotení v dvoch kategóriách, a to od dvanásť do sedemnásť rokov a od osemnásť do tridsať rokov,“ doplnil Labudík.

Rozšírili sa

Prvý ročník súťaže bol zameraný iba na Považskú Bystricu. Tentoraz je jej pôsobnosť oveľa väčšia. „Vlani mala súťaž veľký ohlas aj v okolitých mestách. Preto sme sa rozhodli, že ju rozšírime i do Púchova a Dubnice nad Váhom. Mladí ľudia, ktorí sa do nej zapoja, budú vyhodnotení vždy vo svojom meste, takže nikto sa nemusí obávať, že by mohli konkurovať súťažiaci z iných miest. Najlepšie návrhy budú vyhodnotene a ocenené. Avšak to neznamená, že ostatné zostanú bokom. Budeme podnecovať samosprávy, aby sa nimi zaoberali a realizovali ich. Každé mesto má svoje chybičky, a preto sme sa rozhodli pri výbere súťaže preferovať tie podklady, ktorých cieľom je úprava, rekonštrukcia alebo dobudovanie verejného priestranstva,“ pokračuje.

SkryťVypnúť reklamu

Ako ďalej povedal, mladí ľudia v Považskej Bystrici budú možno trochu zvýhodnení v porovnaní s rovesníkmi v iných mestách. „Majú možnosť skôr, ako návrh pošlú, konzultovať ho na mestskom úrade, a potom postup zapracovať do textu. Dvere majú otvorené aj u viceprimátora Mariána Sopčáka,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 233
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 263
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 085
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 132
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 792
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 246
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 546
  8. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 4 504
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Dekan farnosti v Považskej Bystrici Pavol Mazúch.

Na cirkevné stavby sa nevzťahujú dotácie či eurofondy.


1
Skončili v sebe tri autá.

K nehode došlo v piatok ráno.


Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu