Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Dubnickí hokejisti prehrali duel o druhé miesto

V 2. hokejovej lige nestačila MHK Dubnica na Hamuliakovo.

Hamuliakovo - MHK Dubnica 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)

Súboj druhého s tretím bol v úvodnej časti vyrovnaný. Pri početnej výhode Dubnice bol vylúčený Chatrnúch, ale v hre 4:4 dostal hostí do vedenia Trokan po Lezovej prihrávke. Po prestávke ukázali domáci streleckú efektivitu, kým súper neuspel ani raz. V 24. min vyrovnal Kadraba a o tri minúty pri vylúčení Bezecného opäť úradoval prvý útok Hamuliakova. Strelcom bol Strapák. O chvíľu fauloval Satina, no hostia v presilovke neinkasovali, ale štyri sekundy po návrate vylúčeného inkasovali tretí gól od Jastrabíka. Dubnica hrala potom dve presilovky, ale strelecky neoslnila. V úvode tretej tretiny po akcii Leza s Trokanom oživil nádeje Dubničanov Ďurina – 3:2. V 50. min mali hostia nádej počas početnej prevahy, ale domáci tesné vedenie udržiavali. Šesť minút pred koncom sa presadil Strapák a v závere ešte Hamuliakovo dvom gólmi poistilo výhru aj druhú priečku.

Góly: 27. a 54. Strapák, 24. Kadraba, 32. Jastrabík, 56. Šulc, 59. Foltín – 12. Trokan, 42. Ďurina.

Hamuliakovo: Neumann – Černý, Ščepko, Simon, Jastrabík, Maťaš, Celar, Haršányi, Strapák, Rusnák, Kadraba, Novák, Foltín, Šulc, Mucha, Koláček, Palkovič, Hudcovský, Holík, Šípoš.

Dubnica: Guriš – Paliatka, Chatrnúch, Satina, Pejko, Bezecný, Dubovský, Pakši, Hanták, Trokan, Ďurina, Lezo, Blanár, Pánis, Brídik.

15. kolo: Brezno – Nitra 2:6 (0:3, 1:1, 1:2), 34. Turňa, 51. Krupčík – 18. a 55. Hronský, 40. a 48. Vasiľko, 17. Tonhauser, 20. Bajtala, Partizánske – Levice 6:4 (1:1, 2:2, 3:1), 34. a 42. T. Majerčík, 20. Krchňavý, 38. Goga, 54. Malinka, 55. Kaikl – 30. a 48. Filip, 14. Megyesi, 39. Káčer, N. Zámky mali voľno.

1. Nitra 14 11 1 2 72:47 35

2. Hamuliakovo 15 9 1 5 88:49 29

3. Dubnica 14 7 1 6 58:55 23

4. Partizánske 14 6 2 6 78:62 22

5. Levice 14 4 2 8 56:79 14

6. Brezno 14 3 4 7 56:75 13

7. N. Zámky 13 3 1 9 44:84 11