Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Nečakaná výhra panterov po nájazdoch

Až v 33. kole I. hokejovej lige Pov. Bystrica prvýkrátv normálnom hracom čase remizovala a v Bardejove zvládla úspešne nájazdy.

Až v 33. kole I. hokejovej lige Pov. Bystrica prvýkrát v normálnom hracom čase remizovala a v Bardejove zvládla úspešne nájazdy.

Bardejov – Pov. Bystrica 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Hostia s brankárom Rybárom a výrazne omladenou obranou prežili veľký tlak domácich v prvej tretine bez újmy. V druhej časti boli panteri aktívnejší, ale diváci gól do druhej prestávky nevideli, aj keď Bystričania trafili hornú žrď. Až v 42. min sa presadil Dancsák a Bardejov viedol. Potom sa často vylučovalo, po domácom Kramárovi dostal desaťminútový trest aj Bujdák. Štyri minúty pred koncom pri Hričinovom vylúčení Slávik po Sekáčovej prihrávke vyrovnal a domáci v závere nepotrestali jeho vylúčenie. Panteri prvýkrát v sezóne išli do predĺženia, kde sa hralo opatrne bez šancí. V nájazdoch uspel iba Lipták a hostia si odviezli nečakané dva body..

Góly: 42. Dancsák – 56. Slávik, nájazd Lipták.

Nájazdy: Jarab 0:0, Valentín 0:0, Palák 0:0, Belušár 0:0, Lipták 0:1, Polaček 0:1.

Bardejov: Marton – Polaček, Valentín, Krčula, Kramár, Mojdis, Tkáč, Šimo, Gajdoš, Hajnik, Ščurko, Hričina, Valchař, Sabol, Baláž, Dancsák, Belušár, Stríž, Bochňa, Nagy, Česelka.

Pov. Bystrica: Rybár – Dubeň, Sekáč, Šuda, Habšuda, Bednár, Vereš, Balušík, Koleda, Slávik, Lipták, Majerík, Boško, Bujdák, Jarab, Adamec, Palák, Kudlej, Benko.

33. kolo: Michalovce – L. Mikuláš 5:2, Topoľčany – Trnava 1:4, Trebišov – Detva 1:3, Senica – Sp. N. Ves 4:2, Prievidza – Prešov 0:6.

1. Senica 33 23 3 7 145:98 75

2. Sp. N. Ves 33 23 4 6 142:65 74

3. Michalovce 33 21 4 8 156:101 69

4. Prešov 33 18 6 9 130:82 64

5. Bardejov 33 17 8 8 110:88 60

6. L. Mikuláš 33 17 3 13 143:117 56

7. Topoľčany 33 12 5 16 121:119 44

8. Trnava 33 10 8 15 93:119 43