Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Štvrtá prehra s Liptákmi

V I. hokejovej lige podľahla Pov. Bystrica v Liptovskom Mikuláši najnižším rozdielom zo všetkých vzájomných zápasov.

L. Mikuláš – Pov. Bystrica 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

V súboji s neobľúbeným súperom, ktorí trikrát vysoko vyhral vzájomné zápasy, panteri inkasovali začali oslabením, ktoré ubránili. Prvý gól inkasovali už v 6. min po strele Matejku. Pov. Bystrica mala možnosť vyrovnať, ale nevyužila dve presilovky. Tesne po návrate vylúčeného Niníka v 16. min zvýšil Klepáč na 2:0. Liptáci ponúkli panterom ďalšiu presilovku, ale dvojgólový rozdiel sa do prvej prestávky už nezmenil. Druhú tretinu začali hostia troma zbytočnými vylúčeniami. Pätnásť sekúnd po skončení druhej presilovky dosiahol obranca Bača tretí gól a v 29. min potrestal Sekáčov faul Bartík. Liptákov. Až v 36. min sa Považskobystričania dočkali, keď po akcii hráčov prvého útoku Liptáka so Slávikom skóroval Koleda. V záverečnej časti domáci už kontrolovali priebeh hry a vo vyrovnanom priebehu si brankári udržiavali čisté kontá. Päť minút pred koncom dostali hostia veľkú šancu, keď mali polminútu výhodu presilovky 5:3, ale nevyužili ju.

Góly: 7. Matejka, 16. Klepáč, 25. Bača, 29. Bartík – 36. Koleda.

L. Mikuláš: Palko – Klepáč, Mezovský, Bača, Kledrowetz, Devečka, Ďuriš, Galko, Sajko, Kuric, Paukovček, Poliaček, Bartík, Mravec, Piatka, Kubáň, Pawelski, Kabáč, Kubovčík, Matejka, Fabo.

Pov. Bystrica: Johanes – Nemčík, Sekáč, Ftorek, Filo, Krecháč, Niník, Vereš, Koleda, Slávik, Lipták, Kubiš, Boško, Bujdák, Valach, Adamec, Jarab, Majerík, Palák, Kudlej.

34. kolo: Bardejov – Prešov 7:3, Prievidza - Sp. N. Ves 3:4 pp, Senica – Detva 5:2, Trebišov – Trnava 2:3, Topoľčany – Michalovce 4:3 pp.

1. Senica 34 24 3 7 150:100 78

2. Sp. N. Ves 34 23 5 6 146:68 76

3. Michalovce 34 21 5 8 159:105 70

4. Prešov 34 18 6 10 133:89 64

5. Bardejov 34 18 8 8 117:91 63

6. L. Mikuláš 34 18 3 13 147:118 59

7. Topoľčany 34 12 6 16 125:122 46

8. Trnava 34 11 8 15 96:121 46