Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

MŠK podľahli Linzu

V Pov. Bystrici sa 12. januára začal medzinárodný turnaj mužov MŠK cup za účasti tímov z Poľska, Rakúska, Česka a domácich MŠK.

Martin Kozák (v červenom) bojuje s obranou Linzu.(Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

MŠK Pov. Bystrica – AG Linz (Rak.) 22:23 (11:13)
Po vyrovnanom úvode (2:3), hostia v 10. min získali solídny náskok 2:6. Domáci zahadzovali aj vyložené šance, ale o päť minút Ďurajka dvoma gólmi znížil na 6:7. Súper kontroval na 7:10, no Firit dokázal Bystričanov priblížiť opäť na rozdiel gólu – 9:10. Záver polčasu vyšiel lepšie Rakúšanom, ktorí vyhrávali 11:13. Dôležitým faktorom bola taktika hostí hrať na pivota, s čím sa MŠK nevedeli dlho vysporiadať. Po prestávke domáci z prvých piatich striel nedali ani gól, kým hostia dvoma sedmičkami Barišiča odskočili v 35. min na 11:15. Pov. Bystrica sa naďalej trápila, ale keď Kovačin chytil sedmičku a začalo sa dariť aj Bielovi, rozdiel sa zmenšoval. Sapák dvoma gólmi v 44. min vyrovnal na 16:16. Linz odpovedal gólom na 16:17 a potom prišli dramatické chvíle pri presilovke domácich Sapák vyrovnal na 17:17. Po góloch Valla a sedmičke Adamčíka bolo v 47. min 19:17. Namiesto rozhodnutia prišli zbytočné chyby, vymýšľanie pri kombinácii a zakončení, čo súper trestal a otočil na 19:20. M. Kozák vyrovnal, no nasledovali dva góly Linzu – 20:22. Cifra a Adamčík ešte dvakrát znížili na rozdiel gólu, no v závere domácim chýbal pokoj, hoci ich v bráne podržal často Biel. Firit a Adamčík trafili žrď a v poslednej sekunde nezvládol šancu Firit, ktorý zadovkou netrafil bránu.
MŠK: Biel, Kovačin, Makay – Cifra 1, Firit 4, Sapák 3, Adamčík 2/1, Ďurajka 3, Kostelanský, Krasňanský, Vallo 1, Hároník, J. Kozák 2, Marián Gardian 3, Majbík 1, M. Kozák 2.
Linz: Eichninger – Hable, Lovrinovic 1, Reichl, Kislinger 2, Barišič 7/4, Stachelberger 3/1, Zlatanowski, Schneider 4, Schninagl 5, Krnjajac 1.
Ronal Jičín – Czuwaj Przemysl 30:26 (15:16)

Góly: Drbohlav 6, Rychna 5, Král 5, M. Babák 4, Naimann 2, Kvasnička 2, Zeman 2, Kraus 2, Lepieš, Brchaň - Stolowski 5, Sliwka 5, Papaj 4, D. Kubisztal 4, Oliferchuk 3, Kroczek, Kostka, Hatáš, Miśiewicz, M. Kubisztal.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?