IMC s novou posilou začali víťazne

Prvým kolom začala skupina o 1. - 8. miesto I. basketbalovej ligy mužov.

Američan Tyler (vľavo v bielom) dal vo svojej premiére za Pov. bystricu osemnásť bodov.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

IMC Pov. Bystrica – ŠKP B. Bystrica B 88:83 (23:16, 47:45, 60:62)

V 1. kole skupiny o 1. – 8. miesto sa hral dramatický a vyrovnaný duel, poznačený nepresným výkonom rozhodcov, ktorí nemali na oba tímy rovnaký meter. Po vedení 7:4 súper otočil na 9:10. Potom prišli chvíle Peťovského, keď šnúrou siedmich bodov zaistil spoluhráčom vedenie 17:12. Po znížení na 17:16 ukázal svoje kvality Američan Tyler, ktorý sa ešte len zoznamuje s tímom. Jeho šesť bodov znamenalo vedenie po prvej štvrtine 23:16.

Súper trafil v úvode druhej štvrtiny dve šestky – 23:22, ale domáci viedli v 14. min 32:26 a v 19. min najvyšším rozdielom 43:35. Hostia kontrovali trojkou, vzápätí Peťovský po faule vyrobil technickú chybu a po ďalšej trojke viedli Bynaskobystričania 43:45. V závere polčasu sa presadili Peťovský s Michálkom a v polovici duelu viedli IMC 47:45.

Tretiu časť začala lepšie Pov. Bystrica, ale od stavu 51:46 sa jej hráčom prestalo dariť a robili veľa chýb. V 25. min viedli hostia 51:53, no v 27. min bolo vyrovnané 56:56. Domáci ešte raz získali v 29. min vedenie 60:56, ale do konca štvrtiny inkasovali šesť bodov – 60:65.

Hostia boli na koni aj v záverečnej časti, keď po trojke viedli 60:65. Do útoku vtedy zavelil Belavý dvoma trojkami a Tyler ďalšou trojkou otočil stav v 32. min na 69:67. Rezerva B. Bystrice odpovedal trojkou – 69:70, ale potom prišla bodová šnúra IMC a v 35. min bolo 77:70. Hostia aj vďaka diskutabilným výrokom arbitrov boli v hre a v 38. min znížili na 77:75. Bystričania zabrali a viedli 82:76, no Zibrínyi zdiaľky znížil na 82:79. V pravý čas odpovedal trojkou Belavý – 85:79. Dráma vrcholila, keď v závere hostia znížili na 86:83, no Petráš dvoma šestkami potvrdil zaslúženú výhru Považanov.

IMC: Tyler 18, Samek, Michálek 10, Peťovský 16, Kováčik 2, M. Péli 4, Adam Štefek 6, Futo 8, Petráš 10, Martinček, A. Péli, Belavý 14.

ŠKP B: Moravčík, Mázor, Šoltés 10, Matejčík 19, Vrtík 6, Pondelík, Piták 5, Marko 13, Zibrínyi 16, Král 14.

Tr. hody: 34/23 – 31/11.

Trojky: 9 – 8.