Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Vysoká prehra pod Poľanou

Hokejisti Pov. Bystrice nenašli zápase I. hokejovej ligy recept na detvianskeho brankára Dzubinu.

Detva - Pov. Bystrica 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

V prvej tretine sa hral vyrovnaný hokej a panteri chceli svojmu potencionálnemu súperovi v skupine o 9. – 12. miesto zobrať aspoň bod. Napriek príležitostiam sa ani jeden zo súperov strelecky nepresadil a využité neboli ani presilovky. V polovici zápasu dostali hostia šancu hrať presilovku, no v 32. min Hataš pri oslabení poslal Detvu do vedenia. O tri minúty sa presadil Hegyi bolo 2:0. Vzápätí sa zaplnila trestná lavica, keď za údery boli vylúčení domáci Trochta s Gutwaldom a hosťujúci Bujdák s Filom. Začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie domácim a v 43. min dal Šúrek tretí gól. Pov. Bystrica sa mohla vrátiť do zápasu, ale nevyužila viac ako minútovú presilovku 5:3. Hostia častejšie ohrozovali svojho niekdajšieho spoluhráča v bráne Detvy Dzubinu, no ten zlikvidoval všetkých 34 pokusov. Šeť minút pred koncom skóroval domáci Buda. V závere sa hostia ubránili takmer dvojminútovej presilovke 3:5, ale polminútu pred koncom inkasovali piaty gól od Budu.

Góly: 54. a 60. Buda, 32. Hataš, 35. Hegyi, 43. Šúrek.

Detva: Dzubina – Hataš, Špila, Neumann, Mačkovič, Pač, Gutwald, Nociar, Nemček, Buda, Srnka, Hegyi, Kanaet, Mahdalík, Menton, Šúrek, Trochta, Méry, Ihnaťo, Ľupták, Čanky.

Pov. Bystrica: Johanes – Filo, Šuda, Sekáč, Niník, Balušík, Vereš, Nemčík, Koleda, Bujdák, Slávik, Kubiš, Jarab, Palák, Adamec, Majerík, Boško, Kudlej, M. Ligas, Kostelanský.

37. kolo: Trebišov - L. Mikuláš 5:3 (2:1, 2:2, 1:0), 5. Podsedlý, 12. Wesselényi, 26. Ficko, 29. Kovaľ, 60. Ružička – 21. a 30. Macík, 18. Kledrowetz, (24. Králik - Trebišov nepremenil tr. strieľanie), Topoľčany – Senica 4:5 sn (1:2, 2:2, 1:0 – 0:0, 0:1), 28. a 37. Gráčik, 20. Drahovský, 47. Tvrdík - 12. Mikušovič, 15. Surovka, 27. Hreus, 39. Trokan, nájazd Hreus, Michalovce – Prievidza 8:0 (3:0, 1:0, 4:0), 8., 13. a 43. Cmorej, 9. Banovský, 27. Zorvan, 45. Chovan, 55. Žemba, 58. Šechný (23. Linet - Michalovce nepremenil tr. strieľanie, 60. Prievidza Čopák - Prievidza nepremenil tr. strieľanie), Trnava – Bardejov 0:5 (0:2, 0:0, 0:3), 53. a 59. Kramár, 3. Polaček, 5. Valchař, 68. Hinďoš, Sp. N. Ves – Prešov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2), 36. Prokop - 13. a 42. Románek, 60. Varga.

Prešov – HK Orange 20 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), 40. Kubus, 51. Caban, 56. Varga – 25. Dubeň, 47. Horanský.

1. Senica 37 25 5 7 160:109 84

2. Sp. N. Ves 37 24 5 8 149:74 79

3. Michalovce 37 23 5 9 178:107 76

4. Prešov 38 21 6 11 143:95 73

5. Bardejov 38 21 8 9 130:94 72

6. L. Mikuláš 37 20 3 14 159:128 65

7. Trnava 37 11 10 16 103:131 50

8. Topoľčany 37 12 7 18 135:138 47