Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Beňo vychytal panterom nulu

V I. hokejovej lige zdolala Pov. Bystrica mladý výber slovenskej reprezentácie.

Brankár Pov. Bystrice Beňo vychytal proti Orange 20 čisté konto.Brankár Pov. Bystrice Beňo vychytal proti Orange 20 čisté konto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – HK Orange 20 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Vo svojom poslednom zápase v priebehu necelých troch týždňov sa v Pov. Bystrice predstavili mladí reprezentanti. V prvej tretine mali optickú prevahu domci, no vyložených šancí veľa nemali. V 3. min neprekonal Beňa Krasničan, v 9. min sa ocitol pred bránou Slávik, ktorého vychytal Godla. Brankár súpera mal viacero dobrých zákrokov, na druhej strane sa v 16. min vyznamenal Beňo, keď zmaril sólo Žilku. Druhú tretinu začali reprezentanti dvoma nevyužitými presilovkami a Beňo si držal čisté konto. V 30. min vytiahol famózny zákrok lapačkou, do ktorej skryl puk po Žilkovej strele z dvoch krokov. V 33. min strelu M. Ligasa vytlačil Godla na žrď a o minútu mal šľastie pri strele Jaraba. V 34. min vystihol prihrávku hostí Kostelanský, našiel Boško, ktorý zblízka otvoril skóre. V závere druhej časti hostia mohli vyrovnať pri presilovke 5:3, ale Beňo v spolupráci s obetavo brániacimi spoluhráčmi odolali. V 44. min ušiel M. Ligas, no trafil iba gólmana. O tri minúty Beňa po sóle neprekonal Šoltés. Päť minút pred koncom našiel Teska prihrávkou spoza brány nekrytého Valacha, a ten pretlačil puk do siete. Pri presilovke mohli panteri vedenie zvýšiť, ale dvojgólový rozdiel ostal až do konca.

Góly: 34. Boško, 55. Valach.

Pov. Bystrica: Beňo – Sekáč, Niník, Filo, Krecháč, Benko, Ftorek, Koleda, Slávik, Kostelanský, Valach, Adamec, Teska, Boško, Palák, Jarab, Kubiš, M. Ligas, Majerík, Mičúch.

HK Orange 20: Godla – Boboš, Rosandič, Bačik, Gula, Luža, Dubeň, Pardavý, Petráš, Šoltés, Milý, Horvát, Ambroz, Predajniansky, Krasničan, Bondra, Žilka, Achs.

Senica – HK Orange 20 7:3 (2:2, 1:0, 4:1), 45. a 46. Lantoš, 19. a 51. Mikolášek, 11. Kluka, 37. Vaškovič, 49. Surovka - 17. a 54. Ambroz, 14. Luža.

1. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  2. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  9. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
  2. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  3. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  4. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  5. Stiahnite si stovky e-kníh
  6. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
  7. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 097

Natália Chanová je úspešnou riešiteľkou sudoku a logických úloh.

Rodáčke z Horných Kočkoviec NATÁLII CHANOVEJ to páli. Mladá maturantka sa pravidelne zúčastňuje súťaží v riešení sudoku a logických úloh a pravidelne v nich aj boduje.