Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Hádzanári MŠK do finále nepostúpili

V semifinále Slovenského pohára prehral Pov. Bystrica v Prešove s ŠKP Bratislava o gól, hoci v priebehu zápasu viedla aj o štyri góly.

Semifinále:

Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 25:26 (14:13)

Považskobystričania začali lepšie a v 6. min vyhrávali 4:1. To už hrali bez M. Kozáka, ktorý za hrubý faul dostal červenú kartu a oslabil spoluhráčov. ŠKP zacítili šancu a v 9. min bolo vyrovnané 4:4. Po Zdráhalovej premenenej sedmičke Bratislavčania vyrovnali na 5:5, no MŠK po dvoch zásahoch J. Kozáka odskočili v 11. min na 7:5. V 14. min Zdráhala zvyšoval už na 9:6, ale o dve minúty sa súper priblížil na dosah – 9:8. Po Kucharíkovom znížení v 20. min na 10:9 Považania pridali, Zdráhala dal dva góly, ďalší pridal Firit a v 23. min za stavu 13:9 si tréner ŠKP zobral oddychový čas. Päť minút pred prestávkou Vallo upravil na 14:10, ale to bolo zo strany hráčov Pov. Bystrice v prvom polčase všetko. ŠKP sda troma gólmi dostali do kontaktu a polčas skončil 14:13. Úvod druhej časti bol vyrovnaný a Považania si do 35. min udržiavali dvojgólové vedenie 16:14 a 17:15. V 41. min Štepanovský vyrovnal na 17:17, ale MŠK o minútu naposledy viedli gólom Valla 18:17. Bratislavčania šnúrou troch gólov otočili v 44. min na 18:20, no Bystričania sa nevzdávali a Hároník s Ďurajkom dotiahli stav na 20:20 v 46. min. Po takmer päťminútovom obojstrannom gólovom pôste sa začalo dariť hráčom ŠKP, ktorí v 56. min po Kucharíkovej sedmičke ušli na 21:24. Zdráhala dvoma gólmi v 59. min znížil na 23:24 a dráma pokračovala. Po Demovičovom góle sa presadil štyridsať sekúnd pred koncom Zdráhala – 24:25, no o dvadsať sekúnd si obrana nedala pozor na Slaninku – 24:26. zdráhala desiatym gólom trinásť sekúnd pred koncom znížil na rozdiel gólu, ale súper už vedenie udržala postúpil do finále.

MŠK: Biel, Kovačin, Makay – Cifra, Firit 5, Adamčík 1, Ďurajka 1, Kostelanský, Zdráhala 10/2, Korňan, Vallo 4, Hároník 1, J. Kozák 2, Marián Gardian, Majbík 1, M. Kozák.

ŠKP: Pejko, Kováč - Pupík 3, Kysel 1, Mikes, Volentics 4, Slaninka 5, Demovič 1, Kasagranda, Štepanovský 3, Kucharík 9/3, Zechmeister.

Sedmičky: 2/2 – 3/3.

Vylúčení: 1:1, ČK M. Kozák za hrubý faul.

Tatran Prešov – Sporta Hlohovec 38:25 (21:12)

Góly: Antl 12/3, Číp 8, Kristopans 4/1, Petro 4, Tumidalský 3, Radčenko 2, Guzy 2, T. Urban 1, Krok 1, Hrstka 1/1 – Zaťko 9/5, Holdoš 5, Mazur 5, Miženko 4, Jurka, Tallo.

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?

Na Lietavskom hrade Matúša Čáka Trenčianskeho v láske veľmi nemajú

Matúš Čák Trenčiansky. Pre mnohých legendami opradený Pán Váhu a Tatier. Pre iných nenásytný uzurpátor a dobyvateľ.

Posprejované podchody nemá kto vyčistiť

Vandali opakovane ničia most aj podchody. Železnice a mesto sa sporia o to, kto je za stavby zodpovedný.

Cement spojil Slovensko materiálne, pútnické miesto Butkov duchovne

Pútnické miesto Butkov v okrese Ilava je na Slovensku unikátom. Je nielen najmladším u nás, ale výnimočná je aj jeho poloha a genéza vzniku.