Pruštianky začali dvoma výhrami

Výsledky štvrťfinále play off florbalovej extraligy žien.

Štvrťfinále play off

ŠK 98 Pruské - Kométa Smolník 7:2 (3:0, 1:2, 3:0)

Góly: 17. a 50. Petrovská, 14. Hlaváčová, 16. Trošková, 38. M. Šponiarová, 46. V. Dobrodejová, 56. Hrehušová – 28. a 32. Hudáková.

Úvod zápasu bol opatrný a Pruské sa ujalo vedenia až v 14. min po góle Hlaváčovej. V priebehu troch minút domáce pridali ďalšie dva góly a po prvej tretine mali sľubný trojgólový náskok. V druhej tretine Pruštianky poľavili, a keď nepremenili niekoľko šancí, súper po dvoch chybách znížil v 32. min na 3:2. Nebyť kvalitnej domácej brankárky a dobre postavených žrdí, mohli byť súperky s výsledkom ešte spokojnejšie. V závere druhej časti M. Šponiarová dala dôležitý štvrtý gól a v záverečnej časti jej spoluhráčky pridali ďalšie tri góly a zvládli prvý zápas. Najproduktívnejšou hráčkou ŠK 98 bola Petrovská, ktorá okrem dvoch gólov mala aj dve asistencie.

1. zápasy: NTS FK - ZŠ Nemšová - FTVŠ Hurikán Bratislava 10:3 (2:1, 4:1, 4:1), Slávia SPU DFA Nitra - Unihoc Žirafa Žilina 5:8 (0:3, 3:1, 2:4 ), FBK Tvrdošín - Mikuláš Prešov 9:6 (4:4, 3:1, 2:1).

ŠK 98 Pruské - Kométa Smolník 11:1 (1:1, 8:0, 2:0)

Góly: 9., 30. a 39. Hrehušová, 31. a 38. V. Dobrodejová 2, 32. a 44. L. Dobrodejová 2, 39. a 50. Trošková 2, 21. M. Šponiarová, 29. Reseková – 13. Hudáková. – stav série 2:0.

Napriek prevahe sa domáce hráčky ujali vedenia až v polovici prvej tretiny, no súperky o štyri minúty vyrovnali. V druhej tretine odštartovala osemgólovú kanonádu po niekoľkých sekundách Trošková a po druhej tretine bol stav 9:1. V závere už Pruské kontrolovalo víťazstvo a v 44. min sa tešilo z desiatky zásluhou L. Dobrodejovej. Posledné slovo mala v 50. min Trošková. Najlepšie bodujúcimi hráčkami boli Hrehušová (3 + 1) a Pterovká, ktorá asistovala pri štyroch góloch.

2. zápasy: NTS FK - ZŠ Nemšová - FTVŠ Hurikán Bratislava 7:5 (3:0, 3:2, 1:3) – stav série 2:0, Slávia SPU DFA Nitra - Unihoc Žirafa Žilina 9:2 (1:0, 3:1, 5:1) – stav série 1:1, FBK Tvrdošín - Mikuláš Prešov 8:5 (3:3, 3:1, 2:1) – stav série 2:0.

1. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu