Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Turčáni vyhral v Poľsku

V sobotu 9. marca sa v Poľsku konali medzinárodné majstrovstvá mesta Jasla v jude. Na kvalitne obsadenom turnaji sa okrem výprav z Poľska, Ukrajiny, Rumunska, Česka, Slovinska a Maďarska predstavili aj považskobystrickí judisti.

Slavomír Turčáni (v strede) nenašiel v Jasle premožiteľa.(Zdroj: ARCHÍV)

Na štyroch žinenkách zápasili od rána až do večerných hodín všetky vekové kategórie od mini až po mužov. Z Judo klubu Pov. Bystrica sa do bojov o medaily zapojili nielen mládežníci, ale aj tréner Slavomír Turčáni starší, ktorý sa v kategórii mužov nad 80 kg prebojoval až do finále, v ktorom zdolal reprezentanta Poľska a obsadil prvé miesto.

V kategórii starších žiakov obsadil Filip Janus do 66 kg 3. miesto, medzi dorastencami do 50. kg skončil Adrian Urban na 3. mieste. V kategórii mini do 38 kg patrila Tadeášovi Križánkovi 3. priečka a Terezka Křižánková v kategórii starší žiaci do 44 kg obsadila 3. miesto a medzi dorastenkami bola druhá.

Medaily tesne unikli Ivonke Kostelánskej v kategórii staršie žiačky, kde obsadila do 48 kg 4. miesto a Alexovi Čanigovi v kategórii starší žiaci, ktorý skončila na 5. mieste.