Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard

Ilava prehrala derby, Borčice nadeľovali

V 5. futbalovej lige bodovým ziskom potešila H. Poruba, Borčice vedú tabuľky s päťbodovým náskokom.

Hráči Ilavy (v modrom) sa cez pevnú obranu Ladiec presadiť nedokázali.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Ilava – Ladce 0:1 (0:0)

Derby sa hralo za ľadového vetra a väčšinou v strede ihriska. Do prvej vážnejšej šance sa dostal v 10. min Tomanica, no obranca hostí ho vytlačil zo streleckej pozície. O desať minút sa domáci mohli ujať vedenia, ale Machala vytlačil Brokešovu strelu z hranice šestnástky nad brvno. Potom sa osmelili aj hostia, ale ich centrované lopty spoľahlivo kryl Cabaj. V skrumáži po rohu v 33. min Ladčania nedokázali poslať loptu do brány a na šance extrémny chudobný prvý polčas skončil bez gólov. Po prestávke začali útočnejšie hostia. V 47. min unikol po krídle E. Mrážik, no zakončil nedôrazne. O päť minút skúšal šťastie strelou zdiaľky Koštialik, no Cabaj jeho pokus chytil. Nebezpečný priamy kop Bagina spoza šestnástky iba o kúsok minul Machalovu bránu a v sieti hostí neskončila ani nečakaná strela Tomanicu v 59. min. V 71. min po rohu strela K. Mražíka už smerovala do siete, no jeden z domácich obrancov v poslednej chvíli loptu vykopol z prázdnej brány. V závere sa hostia viac pokúšali prenikať do šestnástky ako nedôrazní Ilavčania. Po rohu v 83. min vyhral súboj s brankárom Eliáš a hlavičkou k žrdi zaistil Ladcom tri body.

Gól: 83. Eliáš.

Rozhodoval Cintula, ŽK: Mikuška, Habánek, 100 divákov.

ILAVA: Cabaj – Caplaš, Kršák, Puček, Galko (41. P. Mišík). Šedo, Tomanica (76. T. Bortel), Brokeš, Rendek, Suchánek (56. M. Mišík). Bagin.

LADCE: Machala – K. Mražík, Homer, F. Váň, Eliáš, Kušík (46. Koštialik), E. Mrážik, Mikuška, Martinka, Kučma (78. Melicher), Habánek (68. Hriadeľ). JOZEF ŠPROCHA

Borčice – Cígeľ 5:0 (3:0)

Hosťom sa už v úvode zranil brankár, ktorý sa ale nechal vystriedať až po druhom góle. Borčice mali jasnú prevahu a vedúci gól dal v 10. min Puček, ktorý dorazil loptu do siete. Druhý gól pridal o šesť minút Masarik krížnou strelou z 25 metrov. Tretí gól dal v 27. min Senko, ktorý išiel dôrazne za vyrazenou loptou. Aj po prestávke mali domáci prevahu a v 54. min Kočka z priameho kopu nedal Čertíkovi šancu. Zvýšiť mohol o desať minút Turza, ale jedenástku kopol do žrde. Vysokú výhru Borčíc potvrdil v 72. min gólom po úniku Tomko. Hostia hrozili iba miestami, ale vyloženú gólovú šancu nemali. Domáci mali ďalšie šance na zvýšenie, ale Čertík v závere vychytal Tomka aj Burdeja.

Góly: 10. Puček, 16. Masarik, 27. Senko, 54. Kočka, 72. Tomko.

Rozhodoval Boledovič, ŽK: Burdej, Ďuriš, Budár, Országh.

BORČICE: Kukuliaš – Kočka, Decký, Živčic, Puček, Masarik, Turza (Jakuš), Mačina (Hasidlo), Senko, Tomko, Kozík (Burdej).

CÍGEĽ: Pieš (Čertík) – Ďuriš, Országh, Katrena, Š. Zaťko, Halaška, Budár, Grolmus, Mjartan, Lučan, T. Zaťko. (ŠB)

Podolie – Horná Poruba 1:1 (0:1)

Zo začiatku bol zápas pomerne nemastný-neslaný. Boli to hostia, ktorí sa osmelili a vypracovali si dve šance, ktoré zneškodnil Palkech. V 34. min sa uvoľnil po ľavej strane Patrik Stano a nekompromisne k žrdi poslal hostí do vedenia – 0:1. V 37. min sa presadil Hlaváč, avšak zaváhal a obranca mu loptu v dobrej pozícií vykopol. O minútu na to šiel Omasta sám na brankára, no Kováč bol na mieste. V druhom polčase domáci začalo hrať svoju hru, ale dlho gólový efekt neprinášal. Podolie zahodilo veľa šancí. Až v 73. min sa uvoľnil Omasta, peknú prihrávku ponúkol Augustínovi a ten aj s prispením žrde vyrovnal. V závere domáci zatlačili, ale góly už nepadli. V 81. min Červeňanský prekopol bránu, a tak sa zrodila remíza. Domáci kolektív si v zápase vypracoval viacero dobrých streleckých pozícií, no nehrá sa na šance, ale na góly.

Góly: 73. R. Augustín - 34. P. Stano, ŽK: M. Hrušovský, Gúčik – M. Prostinák, P. Stano, M. Maďara, rozhodoval: Revay, 150 divákov.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Klčo, M. Hrušovský, Gúčik, Červeňanský, Omasta, Hlaváč, Križák, Augustín (Toráč).

HORNÁ PORUBA: Kováč – Prostinák, R. Stano, T. Majerík, Šatka, P. Stano, Papp, Maďara, Vlasatý, Čakajík, Rafaj (J. Stano, T. Stano). PETER SRNEC

Výsledky 18. kola: Tr. Teplice – Kamenec 6:0 (2:0), 27., 56. a 72. Batelka, 6. Jančovič, 57. Suchý, 66. Ančic, V. Uherce - Oslany 2:0 (1:0), R. Kováč, J. Kundala, Šimonovany - Ľuborča 2:1 (1:0), 45. vlastný (Pecko), 73. Barta – 62. Naňák, M. Čausa - St. Turá nehrali, Z. Kostoľany mali voľno.

5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Kam na hasičskú súťaž?

Prehľad hasičských súťaží na najbližší víkend.

Kataríne Krajňákovej prekazil tohtoročný zlatý hetrik pokazený žalúdok

Na nedávnych ME v 24 hodinovke na horských bicykloch sa presadila aj stupnianska rodáčka.

K zamestnávateľovi nastupujú rovno na pracovnú zmluvu, mimo agentúr

Najviac nových učebných zmlúv pre duálne vzdelávanie podpísali v Strednej odbornej škole strojníckej v Považskej Bystrici. Systém je pre žiakov výhodný.

Lídrami detskej ligy sú Dolná Breznica a Ilava

Počas uplynulých víkendov prebiehalo zápolenie aj medzi žiackymi družstvami. Priebežné poradie je zatiaľ veľmi tesné a boj o víťazstvo bude ešte napínavý, keďže nás čaká ešte tretina kôl.