Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Púchov opäť vyhral vonku, bodoval aj Prečín

V 4. futbalovej lige prišla N. Dubnica takmer o dvojročnú domácu neporaziteľnosť.

Bošany - Prečín 1:1 (1:1)

Počas celého zápasu mali domáce Bošany výraznú prevahu, ale strelecky sa nepresadili. Už v 6. minúte sa hostia ujali vedenia Michalcom, ktorý dorazil do siete Slámovu vyrazenú strelu. Vzápätí Bošany vyrovnali v tej istej minúte, keď Murkov trestný kop z 20 metrov Guniš hlavou posunul do bránky Miščíka – 1:1. O tri minúty sa po centri Guniša k lopte dostal Murko, ale z dobrej pozície loptu dobre netrafil. V 14. minúte pás Guniša na Murka, ktorý sám pred brankárom zaváhal a strieľa vysoko nad bránku. V 46. minúte vystrelil z 25 metrov Mišeje, Miščík len s námahou vyrazil. O dve minúty neskôr opäť Mišeje z ľavej strany prešiel cez štyroch hráčov až k bránkovej čiare, ale presne neprihral. V 50. minúte len tesne minul Guniš hlavou center Franka. Vzápätí po centri opäť hlavou Guniš strelil vedľa bránky. V 58. minúte mali veľkú šancu hostia, Vicena sa dostal až pred Slámu, ktorý však zachytil jeho strelu a vzápätí zachránil aj pred Orávikom. V 78. minúte sa dostal do dobrej streleckej pozície Murko, ale zbrklo vystrelil vedľa bránky. Ani záverečný tlak domácich nepriniesol víťazný gól.

Góly: 6. D. Guniš – 6. Michalec. Rozhodoval Lérint, ČK: 60. Vrábel (Prečín) po druhej žltej karte, 84. Papranec (Bošany) – za faul, 100 divákov.

BOŠANY: Sláma – L. Hodál, Frank, Teplanský, Kšinant, Guniš (83. Minarovič), Kostolný, Mikloš, Papranec, Mišeje (78. Zvala), Murko.

PREČÍN: Miščík – Masaryk (90. Mičúch), Sádecký, Vrábel, Luboš Gajdošík, Boško, Orávik, Michal Gajdošík, Michalec (70. Almásy), Hybben, Topor (52. Vicena).

Partizánske - Púchov 0:1 (0:0)

V 10. minúte si vyslúžili potlesk zamrznutých divákov Beňuškove akrobatické nožničky, lopta však letela mimo púchovskej bránky. O štyri minúty po Křapkovom priťuknutí Beňuška z vnútra šestnástky pálil bez prípravy vedľa pravej žrde. Potom sa hral dlhé minúty prevažne medzišestnástkový futbal. Až v 42. minúte sa po rýchlej akcii Křapka snažil predrať na hranici veľkého vápna cez dvojicu obrancov hostí, lopta sa odrazila k Nižňanskému, ktorému tutovku zmaril včasným vybehnutím Ciesar. V poslednej minúte prvého polčasu po dlhom krížnom centri na pravú žrď Šamánek z dvoch metrov aj poslal loptu do siete, no radosť mu pokazil čiarový rozhodca signalizovaným ofsajdom. V 54. minúte sa musel Bohunský natiahnuť, aký je dlhý, a od pravej žrde vytlačiť Loduhov priamy kop z osemnástich metrov. Aj druhý polčas bol kópiou toho prvého, keď ani jedno družstvo nedokázalo vymyslieť moment prekvapenia. V 79. minúte po nevinne vyzerajúcej akcii sa lopta dostala až k voľnému Matejovi Loduhovi, ktorý ju z trinástich metrov poslal po zemi do ľavého dolného kúta. V 84. minúte po štandardke pálil zo štrnástich metrov do oblakov Sedláček. O minútu zavrtel do šestnástky dlhý pas a nabiehajúci Nižňanský bez prípravy zakončoval zo siedmich metrov rovnako vysoko nad. V 88. minúte zas Nižňanský posadil loptu na Obertovu hlavu, ten však z päťky mieril tesne vedľa pravej žrde. A tak mladí Púchovčania vrátili Tempu prehru z jesene.

Gól: 79. Matej Loduha. Rozhodoval Mlinkovics, 120 divákov.

TEMPO: Bohunský – Jambor, Obert, Kermiet, Kompas, Bohuš (76. Sedláček), Křapka, Norocký, Šimončič, Beňuška, Nižňanský.

FK: Ciesar – Riška, Šamánek, Martinka (46. Ďurovec), Petrúšek (71. Leško), Crkoň, Kmošena, Marek Loduha, Kopiš, Matej Loduha, V. Luhový (90. Pagáč).

N. Dubnica – Krtovce 1:3 (0:3)

Domácim úvodný duel nevyšiel, keď ich súper v prvej dvadsaťminútovke nepustil za polovicu. Aktívny Heteš a Blahunkom robili rýchlymi brejkmi obrane veľké problémy. V 18. min Klena popod vybiehajúceho Rekema otvoril skóre a o dve minúty Smolkovu ozohrávku vystihol Kukuč, prihral Blahunkovi a bolo 0:2. V 28. min Švikruhov priamy kop tesne minul šibenicu a v 38. min Behan našiel Goleja, ktorého hlavičku Bránsky bravúrne vytlačil na roh. O tri minúty po chybe Tvrdého zvýšil Blahunka na 0:3. Po prestávke domáci ovládli hru, ale po sérii striel Švikruhu, Burdeja a Goleja sa vyznamenal Bránsky, ktorý v 56. min vytlačil Golejovu dorážku do prázdnej brány. V 80. min po Behanovom centri a Štiffelovom priťuknutí Maník znížil, ale domáci stratili sériu 23 zápasoch domácich zápasov bez prehry.

Góly: 80. Maník – 20. a 38. Blahunka, 18. Klena.

Rozhodoval Hodoško, ŽK: Smolka, Švikruha, divákov.

N. DUBNICA: Rekem – Burdej (67. Stupinský), Smolík (29. Maník), Štiffel, Smolka, Behan, Tvrdý, Lendvay, Marušinec, Švikruha, Golej (56. Kosiba).

KRTOVCE: Bránsky – Doktor, Kukuč (68. Zaťka), Hrnčiar, Horúcka, Mikláš, Blahunka (82. Herda), Klena, Heteš (83. Maruna), Balážik, Modrovič.

Výsledky 18. kola: D. Vestenice – H. Obdokovce 1:1 (1:0), 1. Masár – 78. Uhrík (11m), Horná Nitra - Tr. Stankovce 3:1 (1:1), Viktory 2, Černák – Barčiak, N. Pravno – Kanianka 2:0 (2:0), 11. Kodaj, 37. Čičmanec, Križovany – Holíč 0:0, Lehota – Častkovce odložené.

15. N. Pravno 17 3 4 10 16:37 13 (-14)

16. D. Vestenice 17 1 6 10 13:38 9 (-19)

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.