Nedeľa, 27. máj, 2018 | Meniny má Iveta

Raven nepokračuje, vyhrala iba Beluša

V MRZ sa doma nedarilo futbalistom Domaniže a Led. Rovní.

Sklamanie zažili L. Rovne, keď náhodným gólom podľahli Šúrovciam.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Domaniža – Komárno 0:2 (0:2)

V prvom polčase boli hostia pohyblivejší a futbalovejší, čo sa prejavilo aj na skóre. V21. min otvoril pohrozil prudkým priamy m kopom Csonka, ktorý prestrelil domácu bránu. Ďalšia skrumáž pred Kubišom skončila odkopom, ale po rýchlom protiútoku a vyšachovaní obrany Meszároš do prázdnej brány dal prvý gól. O štyri minúty Lagínovu strelu vyrazil brankár a domáci hráč v 38. min prestrelil. V 43. min Uzola zvyšoval na 0:2. Po prestávke hostia začali brániť, ale mali aj šance. V 49. min Gonzales hlavičkoval tesne vedľa. Na druhej strane. pokus Vaštíka v 57. min chytil Košťukevič a v 61. min úniku Lagína obranca zrazil prudký center na roh. V 68. bomba P. Hájka z 25 metrov skončila rohom. V 77. Meszároš z päťky prestrelil a v 82. min Szorád nastrelil brvno Kubišovej brány. Tri minúty pred koncom mohol znížiť Miroslav Kvaššy, ale jeho tečovaná strela skončila tesne vedľa.

Góly: 31. Meszároš, 43. Uzola. R Santa, ŽK: Vaštík, J. Král, Lagín, Németh, Szorád, 150 divákov. DOMANIŽA: Kubiš – Marcel Kvaššay, Braciník, Vaštík, Marek Kvašššay (58. P. Hájek), J. Král, Lednický (72. Gardian), Sovík (52. Sádecký), Miroslav Kvaššay, Lagín, Svoboda. Tréner P. Košík.

KFC: Kosťukevič – Podlucký, Kökenyési, Wilson, Nagy, Németh, Mészaros, Csonka (63. Bottyán), Gonzales (74. Szabo), Uzola (82. Nguyen), Szorád. Tréner Š. Gyurenka. ĽUBOMÍR KUČÍK

Led. Rovne – Šúrovce 0:1 (0:1)

Domáci od úvodného hvizdu začali veľkým náporom, ale po dvoch nepremenených tutovkách Detka a Riečičiara bolo jasné, že kto dá gól vyhrá. Domáci zahadzovali jednu šancu za druhou, čo sa im vypomstilo, keď v 29. min išli do lopty obaja súperi a na prekvapenie všetkých vrátane brankára sa lopta od Hrebíka odrazila oblúčikom do brány – 0:1. Hostia sa potom stiahli na svoju polovicu a sklári naďalej pokračovali v zahadzovaní šancí.. Šťastní Šúrovčania si odviezli tri body za jedinú strelu medzi žrde, aj keď mali dve nebezpečné strely tesne vedľa. Keď v závere Kresáň nepremenil dve gólové šance a Zábojník hlavičkoval tesne vedľa, domáci utreli trpkú prehru.

Gól: 29. Hrebík. R Šima, ŽK: Ľ. Šebo, Tomana, Kadlec, Hrebík, Hlavna, 200 divákov.

L. ROVNE: Hrnčiarik – Tomana, Kresáň, Zábojník, Kadlec, Detko, Kormendy (70. M. Hruška), Riečičiar, Prekop, Ranuša (80 Moško), Ľ. Šebo (82. Pokorný). Tréner D. Kramlík.

ŠÚROVCE: Hužovič – Lalík, Jakabovič, Jánoš (75. Holíč), Horváth, Hrebík, Herák (70. Dlhý), Štrbo (75. Hlavna), Juhász, Ivanič, Godáň. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša – Neded 1:0 (0:0)

Zápas začal opatrne, za zmienku v prvom polčase stáli iba Holeščákova streľa vedľa a Da Costov pokus, ktorý chytil spoľahlivý Gombár. Po prestávke sa hra trochu zrýchlila a P. Gažo dobrej šanci trafil brankára Krištofa do hlavy. Potom sa Belušania nepresadili ani skrumáži pred bránu Nededu. Keď sa zdalo, že v prvom jarnom domácom vystúpení diváci gól nepadne, nová posila Ondrička trafil z voleja center P. Gažo a rozhodol o výhre v nudnom zápase. Hosti sa snažili v záverečnej desaťminútovke dotlačiť loptu do siete po štandardkách, ale Beluša výhru ubránila.

Gól: 79. Ondrička. R Otiepka, ŽK: Ondrašík, J. Hrnčík, Hanbálek, Bališ, 200 divákov.

BELUŠA: Gombár – A. Šedík, P. Gažo, Čelko (90. Jánoško), Jurga, Pavol Vavrík, Hedera, Holeščák (67. J. Hrnčík), Ondrička, Revák (77. Ondrašík), Ciesar. Tréner Š. Ondrička.

FC: Krištof – Ambruš (65. Kováč), Hanbálek, Benkovský, Bališ, Kovács (55. Kukučka), L. Kalmár, Filip, Brath, Da Costa, G. Kalmár (82. Krcho). Tréner D. Benkovský. MARTIN PAGÁČ

Výsledky 18. kola: Topoľníky - Gabčíkovo 1:1 (1:0), 17. Keszegh (11 m) – Szőllős,

Skalica - V. Ludince 2:0 (0:0), 64. Vaško, 87. Čavojský, Galanta - J. Bohunice 1:2 (1:1), 12. Pék – 43. Buchanec, 58. Dóža, Palárikovo - Bánovce 1:0 (0:0), 87. Víglaský, N. Ves mala voľno.

Raven Pov. Bystrica sa zo súťaže odhlásil, všetky jeho doterajšie zápasy boli anulované.

O studenú sprchu v podobe odhlásenia svojho A-mužstva sa po prvom jarnom kole postarali funkcionári FK Raven Považská Bystrica.

Šok je o to väčší, že futbalisti Považskej Bystrice zimovali po jesennej časti na prvom mieste v Majstrovstvách regiónu Západ. Oficiálne oznámenie už bolo dokonca doručené aj na Západoslovenský futbalový zväz. „FK Raven Považská Bystrica vám oznamuje, že dňom 15. 3. odhlasuje družstvo mužov zo súťaže MR Západ – dospelí,“ píše sa v strohom liste, ktorý podpísali konateľ spoločnosti FK Raven Považská Bystrica Dušan Tonkovič a manažér FK Raven Považská Bystrica Jozef Gálik. Športovo-technická komisia Západoslovenského futbalového zväzu sa bude vystúpením tohto mužstva zaoberať na najbližšom zasadnutí, jej predseda Jozef Pecho už v predstihu potvrdil, že všetky výsledky A-mužstva Považskej Bystrice, dosiahnuté v jesennej časti súťažného ročníka 2012/13 budú anulované.

5. Keď Slováci krotia morský vietor
  6. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  7. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  8. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Regionálny futbal - výsledky a komentáre od 2. po 8. ligu

Aktuálne informácie z víkendového futbalu.

Urobíme vám radosť s CD, ktoré nájdete v týždenníku MY

Predstavujeme top hviezdy tvoriace pre deti, všetky budú na cédečku.

Píšuci majú šancu v bluesnení

Roja sa ti v hlave verše? Máš neodolateľné nutkanie zachytávať svoje predstavy, postrehy, čo si zažil ty alebo iní ? No a chceš, čo stvoríš, pustiť aj do sveta? Máš šancu.

Štyri obce budú niekoľko hodín bez prúdu

Údržbári budú robiť revíziu elektrického vedenia. Preto musia byť štyri obec v Marikovskej doline odstavené od elektriny deväť hodín.