Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

MŠK podľahli v Bratislave

V hádzanárskej extralige mužov nevyšiel hráčom Pov. Bystrice záver zápasu s ŠKP.

ŠKP Bratislava - Pov. Bystrica 28:25 (12:13)

V dôležitom dueli o 4. priečku znamenajúcu poslednú miestenku do Final four po vedúcom góle Volenticsa otočili hostia gólmi Firita, Adamčíka a Zdráhalu v 6. min na 1:4. Domáci o dve minúty stiahli na 3:4, ale dobre hrajúci Považskobystričania v 11. min po Zdráhalovom góle na 5:7 donútili domácu lavičku, aby si zobrala oddychový čas. Prestávka hráčom ŠKP pomohla, po znížení na 6:7 Demovič nepremenil sedmičku, ale Slaninka a Volentics poslali ŠKP v 16. min do vedenia 8:7. Za stavu 9:8 sa presadil najlepší strelec hostí Firit a dvoma gólmi poslal do vedenia 9:10 MŠK. Kucharík nepremenil sedmičku, ale o chvíľu bolo 10:10. Do konca prvej časti hostia ešte trikrát viedli o gól, ale Bratislavčania dvakrát vyrovnali, ke´d na 12:12 skóroval až z tretej sedmičky Štepanovský. Po Ďurajkovom góle trinásť sekúnd pred prestávkou sa MŠK ujali vedenia 12:13. Firit v 32. min dal vedúci gól na 13:14, no potom prišiel domáci nápor a v 35. min pri presilovke viedli domáci 16:14. J. Kozák znížil, ale po slabšej streleckej chvíli hostí nasledovali dva góly domácich – 18:15 (48. min). Po góle Kucharíka viedli ŠKP v 40. min 20:17 a mali výhodu presilovku. O ňu prišli vzápätí zbytočným vylúčením a pri hre 5:5 Zdráhala s Kostelanským znížili v 42. min na 20:19. Potom bol vylúčený Hároník a Štepanovský nepremenil ďalšiu sedmičku. Hostia pokračovali v dobrej obrane a Firit a Zdráhala ich v 45. min znova poslali do vedenia 20:21. V tých chvíľach sa lámal zápas a každý moment bol dôležitý. Za stavu 21:21 Kucharík nepremenil sedmičku a v 48. min Zdráhala dal na 21:22. ŠKP znova zmenili stav vo svoj prospech na 23:22, no Zdráhala v 52. min opäť vyrovnal na 23:23. V ďalšom priebehu domácich podržal brankár Rafael, vďaka ktorému domáci získali v 56. min trojgólový náskok 26:23. Zápas mohol zdramatizovať zdráhala, ale zo sedmičky neuspel. Slaninka v 58. min upravil na 27:23, čím zlomil odpor hostí. M. Kozák už premenenou sedmičkou iba znížil na 28:25.

ŠKP: Rafael, Pejko, Kováč - Pupík 6, Čapka, Kysel, Mikes, Volentics 3, Slaninka 8, Demovič 3, Kasagranda, Štepanovský 1/1, Kucharík 7, Hirtl, Zechmeister.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel - Firit 8, Cifra, Adamčík 3, Ďurajka 1, Kostelanský 1, Zdráhala 6/1, Korňan, Vallo, Hároník, J. Kozák 1, Michal Gardian, Marián Gardian 1, Majbík, M. Kozák 4/2.

Sedmičky: 5/1 – 4/3.

Vylúčení: 3:4.

28. kolo: Michalovce – Košice 33:24, Hlohovec – Topoľčany 34:23, Prešov - N. Zámky 43:20, Modra mala voľno.

1. Prešov 25 20 3 2 898:662 43

2. Hlohovec 25 19 1 5 774:639 39

3. Michalovce 25 17 0 8 758:683 34

4. Pov. Bystrica 25 12 3 10 696:684 27

5. ŠKP 25 13 1 11 682:689 27

6. Topoľčany 25 9 4 12 656:702 22

7. N. Zámky 25 9 3 13 677:744 21

8. Modra 24 4 1 19 553:732 9