Streda, 18. máj, 2022 | Meniny má Viola

Pruské stratu nedotiahlo

V druhom finále play off florbalistky Nemšovej zdolali Pruské a vyrovnali stav série na 1:1.

Hráčky Pruského (v modrom)v druhom zápase s Nemšovou ťahali za kratší koniec.Hráčky Pruského (v modrom)v druhom zápase s Nemšovou ťahali za kratší koniec. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

NTS FK-ZŠ Nemšová - ŠK 98 Pruské 6:7 pp (0:2, 2:2, 4:2 – 0:1)

V Púchove sa po obojstranne opatrnom úvode dostali hosťujúce Pruštianky v 6. min do vedenia po strele Šponiarovej. Nemšová potom pridala, no Letková pochytala všetky strelecké pokusy. V 12. min po chybe obrany V. Dobrodejová zvýšila na 0:2. Do konca prvej tretiny mala niekoľko nebezpečných pokusov Izraeleová, ale všetky, vrátane strely Sádeckej zneškodnila Letková. V 23. min M. Šponiarová našla pred bránou Z. Šponiarovú a bolo už 0:3. Pruské gól povzbudil, získalo prevahu a v 27. min strela Petrovskej prekĺzla za Hôrkovej chrbát – 0:4. Domáce hráčky sa snažili, ale nedokázali sa presadiť cez obranu súperiek. Pruské nevyužilo presilovku a na druhej strane pruskú strelu Bobotovej chytila Letková. Keď sa zdalo, že aj druhú tretinu vyhrá Pruské dvojgólovým rozdielom, v presilovke polminútu pred prestávkou dorazila loptičku do siete A. Ďuriková. Uplynulo iba dvanásť sekúnd a Strapková znížila na 2:4. V 42. min vyšla spoza brány V. Dobrodejová a pridala piaty gól Pruského, ktoré mohlo vedenie zvýšiť pri dvoch presilovkách, ale stav sa nezmenil. Do zápasu vrátila Nemšovú Izraelová, keď najprv v 48. min zblízka mierila presne a o polminútu poslala loptičku do prázdnej brány po neistom zákroku gólmanky – 4:5. Tlak Nemšovej ešte vzrástol a Pruštianky sa už iba bránili. V 57. min Letková ešte vytlačila gólovú strelu Letkovej, no o niekoľko sekúnd Melišová pretlačila loptičku za jej chrbát – 5:5. V 59. min sa pred bránou presadila strelkyňa Izraelová a Nemšovú delilo od prvej výhry 80 sekúnd. Pruské zabojovalo a jedenásť sekúnd pred koncom po strele Petrovskej dorazila loptičku do brány M. Šponiarová. Aj keď sa zdalo, že v predĺžení by mala rozhodnúť fyzická prevaha Nemšovej, nestalo. Pruské dobre bránilo a občas nebezpečne zaútočilo. Petrovskej strela letela vedľa, no v čase 67.04. neudržala Hôrkovú strelu L. Dobrodejovej a Hrehušová poslala na obrovskú radosť fanúšikov ŠK 98 loptičku za jej chrbát – 6:7.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 48., 49. a 59. Izraelová, 40. A. Ďuríková, 40. Strapková, 57. Melišová – 6. a 23. Z. Šponiarová, 12. a 42. V. Dobrodejová, 27. Petrovská, 60. M. Šponiarová, 68. Hrehušová.

Nemšová: Hôrková (Oškrdová) – V. Ďuriková, Remová, Tydlačková, Melišková, Tokarová, Bobotová, Zderková, Rabšíková, Maradíková, Strapková, Sádecká, Izraelová, Štefulová, Gáliková, Haljaková, A. Ďuríková.

Pruské: Letková (Krištofová) – Z. Šponiarová, Hrehušová, Hlavačová, L. Dobrodejová, V. Dobrodejová, Resková, Mončeková, Bachorcová, Trošková, Daniela Florišová, Blašková, L. Florišová, M. Šponiarová, Petrovská.

NTS FK-ZŠ Nemšová - ŠK 98 Pruské (3:1, 2:1, 1:2) – stav série 1:1

Nemšová začala výborne a už v 10. sekunde skórovala zblízka Haljaková a v 3. min Bobotová trafila žrď. V 8. min V. Ďuríková trafila šibenicu – 2:0. Hosťujúce hráčky nevyužili dve šance, na druhej strane Letkovú zmarila gólovú šancu Haljakovej. Nemšová mala prevahu, ktorú využila n tretí gól A. Ďuríkovej v 17. min. Sekundu pred koncom prvej tretiny Petrovská znížila na 3:1. Keď V. Dobrodejová nevyužila šancu, v 29. min Rabšíková zvýšila na 4:1 a o tri minúty Izraelová zvýšila už na hrozivých 5:1. Až v závere druhej tretiny sa hosťujúce hráčky dostali do šancí. V 38. min trafila Z. Šponiarová pomedzi gólmankine nohy a Hrehušová o minútu netrafila zblízka bránu. Vyrovnaný zápas pokračoval aj v tretej tretine, ale stav sa menil až v 52. min po góle Izraelovej – 6:2. Pruské sa nevzdávalo a o polminútu Petrovská dala tretí gól. Po žrdi domácej Gálikovej mohla skórovať v 56. min V. Dobrodejová, no takisto mierila iba do žrde. Snaha Pruského o zníženie bola dlho neúspešná, až 3ľ sekúnd pred koncom Hrehušová znížila na 6:4.

Góly: 32. a 52. Izraelová, 1. Haljaková, 8. V. Ďuríková, 17. A. Ďuríková, 29. Rabšíková – 20. a 53. Petrovská, 38. Z. Šponiarová.

Nemšová: Hôrková (Oškrdová) – V. Ďuríková, Remová, Tydlačková, Melišková, Tokarová, Bobotová, Zderková, Rabšíková, Maradíková, Strapková, Sádecká, Izraelová, Štefulová, Gáliková, Haljaková, A. Ďuríková.

Pruské: Letková (Krištofová) – Z. Šponiarová, Hrehušová, Hlaváčová, L. Dobrodejová, V. Dobrodejová, Resková, Mončeková, Bachorcová, Trošková, Daniela Florišová, Blašková, L. Florišová, M. Šponiarová, Petrovská.