Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Slováci vydreli výhru s Lotyšskom

V kvalifikácii o postup na ME slovenskí hádzanári vymazali šesťgólové manko a vyhrali.

Najlepším strelcom Slovenska proti Lotyšsku bol osemgólový Martin Stranovský (v bielom).(Zdroj: RADOVAN STOKLASA)

Slovensko – Lotyšsko 27:25 (12:14)

Po stredajšej prehre 24:28 u súpera nastupovali Slováci v Považskej Bystrici s cieľom vyhrať. Úvod sa im vydaril, keď viedli 2:0 a v 5. min po góle T. Urbana 3:1. Súper striasol zo seba rešpekt a v 13. min otočil na 3:4. od tohto stavu v útoku ťažkopádne hrajúci Slováci už iba doťahovali náskok súpera a mohli ďakovať Štochlovi, že neprehrávali vyšším rozdielom. Od stavu 5:5 v 15. min Lotyši odskočili v 22. min na 6:11. nedôrazný výkon domácich pokračoval a tri minúty pred koncom s outsiderom skupiny prehrávali najvyšším rozdielom 8:14. „Pomocnú ruku“ im podal Pavlovics, ktorý bol vylúčený za stavu 9:14 dve minúty ped prestávkou. Presilovku Slováci využili a Mazák v poslednej sekunde znížil na prvopolčasových 12:14. Po príchode z kabín sa dvakrát presadil Mazák – 14:14. V 35. min bol stav 15:16, no Slováci začali opakovať prvopolčasové chyby. Súper ich nekompromisne trestal a po rýchlych akciách a päťgólovej šnúre vyhrával v 39. min 15:21. Slovákov to nedeprimovalo, zabojovali a keď Straňovský s Antlom dali dva góly a Valo jeden, razom bol stav v 44. min 20:21. Hostia o dve minúty opäť odskočili na 20:23 a v 48. min ešte viedli 22:24. Domácich držal nad vodou brankár Štochl a v 54. min bolo vyrovnané 24:24. O minútu Kristopans dostal Lotyšsko do vedenia 24:25, no bol to posledný gól. Valo, Antl a Straňovský otočili v 57. min na 27:25 a Slováci mohli odplatiť súperovi štvorgólovú prehru. Ďalší gól nedali a trinásť sekúnd pred koncom prišli o Antla, ktorý za úder dostal červenú kartu. Slovensko získalo v skupine prvé dva body a o postupe na ME môže iba snívať. Možno sa to podarí v ďalšej kvalifikácii, do ktorej môžeme po nepresvedčivých výsledkov byž nažrebovaní možno až zo štvrtého koša.

Slovensko: Štochl, Paul – Krok 3, Hruščák 2, Valo 4, Volentics, Polakovič, Vadkerti, Mazák 4, T. Urban 1, Ďuriš 1, M. Straňovský 8, Guzy, Antl 4, Slaninka, Kucharík.

Lotyšsko: Tihanovs, Kuksa, Kugis – Jurdžs 8, Valkovskis, Kristopans 5, Dude 2, Davidnieks, Pavlovics 5/3, Uscins, Tuminskins 2, Arajs, Borodovskis 2, Gremdze, Klesniks 1.

Sedmičky: 0 – 3/3.

Vylúčení: 3:1, ČK: Antl v 59. min za hrubý faul.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Víkendové futbalové pozvánky

Turnaje a hodové zápasy sú v Bolešove a v Ladcoch.

Hasičské pozvánky

Hasičské súťaže pokračujú aj tento víkend.

Z pokusu sa stala tradícia

Známe i menej známe skladby v podaní dychoviek rozozvučali priestory kultúrneho domu v Plevníku-Drienovom. Pozvanie na Plevnícky dychfest prijali dychovky z okolitých obcí.

Za drogovú činnosť dostali niekoľkoročné tresty

Vlani koncom januára urobili kukláči aj v našom regióne protidrogovú akciu. Zadržali pri nej sedem ľudí. Traja z nich už trest poznajú.

Trinástkový čas malo iba Stupné

Na súťaži, kde sa každoročne zúčastní množstvo družstiev, to nebolo tento rok inak. Šesťdesiatka súťažných družstiev súperila v štyroch kategóriách.