Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan
Nájdete nás na webe

Púchov to vonku vie

V 4. futbalovej lige vyhral Púchov v Križovanoch, Prečín a Nová Dubnica nehrali.

Križovany – Púchov 0:3 (0:0)

Kto odchádzal v 60. minúte, ťažko uverí, že by zápas skončil 0:3. Hralo sa prevažne v strede poľa. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia v 25. minúte, ale strela Martinka mierila tesne vedľa. Domáci okamžite odpovedali Hermanským, ten však mieril nad. V 35. minúte zachránil hostí od tragédie vracajúci sa obranca, keď z bránkovej čiary odhlavičkoval Blážov lob. Následne predviedli domáci najkrajšiu akciu zápasu po osi Baláž – Hermnaský – Šiška, ale Piesar s námahou vytlačil nad bránu. Druhý polčas začali domáci iniciatívnejšie, center Bališa však Baláž nevyužil. Rovnako pochodil aj Šiška, ale hostí zachránil Piesar. V 61. minúte boli domáci v šestnástke nedôrazní a Matej Loduha otvoril technickou strelou skóre zápasu – 0:1. V 81. minúte neatakovaný Petrušek nedal z 20 metrov šancu Drinkovi a o minútu neskôr zakončil rýchly brejk hostí na konečných 0:3 Kopiš.

Góly: 61. Matej Loduha, 81. Petrušek, 82. Kopiš. R. Tomka, bez kariet, 150 divákov.

KRIŽOVANY: Drinka – Hrubý, Partel, Madara, Hermanský (65. Dobiš), Barniak, Bališ (73. Krivosudský), Horský, Baláž, Pinček, Šiška.

PÚCHOV: Cesar – Riška, Šamánek, Crkoň, Petrušek, Ďurovec, Kmošena, Marek Loduha, Matej Loduha, Luhový (69. Kopiš), Martinka (84. Leško). STANISLAV CIBULKA

20. kolo: D. Vestenice – Krtovce 1:0 (0:0), 54. Maruniak, Horná Nitra – Holíč 5:0 (1:0), Uríček, Baláž, Sluka, Černák, Turančík.

Ostatné stretnutia H. Obdokovce – Častkovce, N. Dubnica – Tr. Stankovce, Lehota – Kanianka, N. Pravno – Prečín a Bošany – Partizánske boli odložené.

ŠTK: Križovany – Holíč 3:0 kontumačne.

1. H. Nitra 18 15 1 2 53:11 46 (+16)

2. Krtovce 18 10 3 5 39:17 33 (+9)

3. Tr. Stankovce 17 10 3 4 33:24 33 (+9)

4. N. Dubnica 17 10 2 5 32:17 32 (+5)

5. Lehota 16 7 6 3 25:21 27 (+3)

6. Bošany 17 8 3 6 22:24 27 (0)

7. Častkovce 16 7 3 6 33:24 24 (0)