Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Borčice rozdrvili konkurenta

V 5. futbalovej lige po výhre nad Starou Turou vedú Borčice s už osembodovým náskokom.

St. Turá (v žltom) ohrozuje bránu Borčíc z priameho kopu.St. Turá (v žltom) ohrozuje bránu Borčíc z priameho kopu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

Borčice – St. Turá 5:0 (1:0)

V šlágri kola bola prvá štvrťhodina oťukávajúca a brankári takmer nemali prácu. V 5. min mieril nepresne domáci Živčic, na druhej strane v 8. min Vidov priamy kop tesne minul Kukuliašovu bránu. V 19 min Kozík našiel za obranou Tomka, ktorý sa presadil cez dvoch súperov a obstrelil gólmana – 1:0. O päť minút osamotený Puček v tutovke z päťky hlavičkoval nad. V 31. min Tomkovu slabú strelu Viskup kryl. Kočkov priamy kop z 25 metrov v 38. min letel tesne nad a pekná strela Pučeka v 40. min iba o centimetre minula bránu. Hostia sa do prestávky dostávali iba pred šestnástku Borčíc, kde ich útočné snahy končili. Úvod druhého polčasu nepripomínal blížiaci sa debakel hostí. V 56. min Puček z otočky nedal z päťky brankárovi šancu a o dve minúty Kozík našiel krásne Turzu, ktorý únik zakončil tretím gólom. V 64. min bol faulovaný Kozík, ktorý z priameho kopu z hranice šestnástky z kroku krásnou strelou nedal brankárovi šancu z kroku. V 72. min Pučekov únik zmaril vybiehajúci Viksup a o sedem minút mali jedinú šancu hostia, no Vidovu dobrú hlavičku Kukuliaš s námahou vyrazil. V 81. min Tomko v tutovke trafil iba brankára. Hostia dohrávali poslednú desaťminútovku iba desiati bez zraneného hráča a minútu pred koncom po Kozíkovom centri Tomko nekompromisnou hlavičkou zvýšil na 5:0.

Góly: 19. a 89. Tomko, 56. Puček, 58. Turza, 64. Kozík.

Rozhodoval Debnár, ŽK: Kozík, Decký, Peterka, Vido, 220 divákov.

BORČICE: Kukuliaš – Kočka, Decký, Živčic (68. Grendel), Puček, Masarik, Turza, Gorelka (80. Kostadinov), Senko, Tomko, Kozík.

ST. TURÁ: Viskup – Antálek, Štefík, Bordák (59. Šimek), Osuský, Popelka (71. Szekfu), Vido, Kubica, Obuch, Magula (78. Strnátka), Peterka. JOZEF ŠPROCHA ML.

20. kolo: Zem. Kostoľany – Oslany 3:0 (3:0), 8. Liptaj, 15. Hancko, 27. Oršula, V. Uherce - Kamenec 2:0 (1:0), 3. R. Kováč, 83. V. Poliak.

Zápasy M. Čausa – Ladce, Ilava – H. Poruba, Podolie – Ľuborča a Tr. Teplice – Šimonovany boli odložené.

1.Borčice 17 14 1 2 65:23 43

2. St. Turá 16 11 2 3 23:12 35

3. Tr. Teplice 16 11 1 4 44:19 34

4. V. Uherce 16 9 3 4 31:23 30

5. Šimonovany 16 8 4 4 31:23 28

6. Cigeľ 16 8 3 5 29:26 27

7. Ladce 16 7 4 5 20:23 25

8. Podolie 16 7 2 7 24:27 23