MŠK sa pripravili o body

V hádzanárskej extralige mužov prehrala Pov. Bystrica doma s Michalovcami.

Zdráhala (v červenom) dal Michalovciam štrnásť gólov.(Zdroj: BARBORA TALAČOVÁ)

Pov. Bystrica – Michalovce 29:30 (15:17)

Úvod zvládli lepšie hostia, ktorí v 5. min viedli 0:3. Bystričania pridali a Zdráhala dvoma gólmi odštartoval svoj súboj s Hruščákom – 3:4. Michalovce opäť viedli 3:5, no v 10. min Kostelanský vyrovnal na 5:5. Domácim gólmanom sa vôbec nedarilo, najmä Hruščák strieľal góly až príliš ľahko do rovnakého miesta. MŠK museli nesutále doťahovať jednogólové manko až do stavu 11:11 v 18. min.Zdráhala ich v 19. min prvýkrát poslal do vedenia 12:11, ale v priebehu minúty boli na koni východniari – 12:13. Vallo, Ďurajka a Adamčík ešte dokázali trikrát vyrovnať, avšak od stavu 15:15 v 27. min záver prvého polčasu patril Michalovciam. Gamrát dvoma gólmi zaistil Winlandu vedenie 15:17. Druhý polčas začali hostia uponáhľane, strácali lopty, čo domáci trestali. M. Kozák a dvakrát Zdráhala v 34. min vrátili Pov. Bystrici vedenie 18:17. Hostia reagovali podobne a v 40. min po sérii troch gólov viedli 18:20. Potom prišli veľké chvíle Bystričanov, Zdráhala premenil dve sedmičky, ďalšie góly pridali Adamčík, Firit, J. Kozák a Michal Gardian a v 44. min za stavu 24:20 sa zdalo byť rozhodnuté. Po Hruščákovom znížení na 24:21 nevyšla Zdráhalovi technická sedmička proti Kolpakovi a hostia znížili vzápätí na 24:22. Obrovskú šancu poskytol v 50. min MŠK Geci, ktorý dostal červenú kartu, no domáci nevyužili presilovku o dvoch hráčov. Hostia využili ich nervozitu a v 53. min už viedli 24:25. Nervák pokračoval a Michalovčania neustále vyhrávali o gól, na čo museli Považania pracne reagovať. Minútu pred koncom Gamrát fauloval Mariána Gardiana, potom sa teatrálne hodil na zem a vzápätí začal búchať do žrde. Za nešportové správanie dostal dva dvojminútové tresty a červenú kartu. Ani potom nechcel opustiť hraciu plochu a pôsobil ako zmyslov zbavený, až ho musel skrotiť spoluhráč Popčák. Štyridsať sekúnd pred koncom Zdráhala premenil sedmičku – 29:29. Domáci s ak lopte už nedostali, pretože rozhodcovia tolerovali zdĺhavú rozohrávku hostí. Sedem sekúnd pred koncom nechali vystreliť Hruščáka a po jeho góle utrpeli prvú domácu prehru, za ktorú si môžu sami.

Pov. Bystrica: Kovačin, Biel - Firit 1, Cifra, Adamčík 3, Ďurajka 1, Kostelanský 3, Zdráhala 14/8, Korňan, Vallo 1, Hároník, J. Kozák 2, Michal Gardian 1, Marián Gardian 1, Majbík, M. Kozák 2.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 3, Hruščák 13/2, Regenda 1, Frajkor 1, Sadovyj 2, Kocák, Geci 1, Kohut, Gamrát 9, Petrov, Tibulevych.

Sedmičky: 9/8 – 2/2.

Vylúčení: 5:11 na 2 minúty, ČK Geci a Gamrát za tri vylúčenia.

29. kolo: Košice – Modra 26:23, Topoľčany – Prešov 33:38, N. Zámky – ŠKP Bratislava 30:29, Hlohovec mal voľno.

1. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  2. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  3. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  4. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  5. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Cestujúci v kraji sa potešia

Nový cestovný poriadok prináša lepšie spojenie v kraji.

Príďte si zaspievať koledy, dať bozk pod imelom, napísať Ježiškovi

Očakávame váš hlas a milú spoločnosť v Slovensko spieva koledy. Spievať bude celé Slovensko, aj Považská Bystrica, Púchov a obec Bodiná.

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.

Do Novej Dubnice prišiel futbalový Mikuláš.