Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Dubnica naťahuje sériu prehier

V 2. futbalovej lige Dubnica podľahla doma Sencu a nebezpečne padá tabuľkou.

Dubnica – Senec 1:2 (1:1)

V úvode náznaky šancí na oboch stranách neviedli k úspechu, no v 7. min Orolínová strieľaná prihrávka prešla cez domácu päťku bez toho, aby ju niekto umiestnil do brány. V 11. min po Bašičovom faule Mikulič bezpečne premenil jedenástku a domáci tréner Gergely za protesty musel opustiť lavičku a ísť na tribúnu. Potom sa hralo medzi šestnástkami a diváci sa dočkali až v 28. min, keď po Jakubekovom centri hlavičkoval zblízka Vaško k žrdi – 1:1. O štyri minúty sa situácia takmer zopakovala, no Vaško bránu minul. K lopte sa o chvíľu dostal Dolinajec a jeho strelu Matlák s problémami zneškodnil. Obe mužstvá sa do prestávky snažili niečo vymyslieť, ale do šancí sa nedostali. Druhý polčas začali aktívnejšie Dubničania, no bránu neohrozili. V 55. min po priamom kope Kuzmu si na center nabehol Hlavatovič a bez prípravy dal druhý gól Senca. Domáci chceli okamžite kontrovať, no Steinhübelova strela skončila v bočnej sieti. Prienik striedajúceho Šmahajčíka celou obranou k úspechu neviedol, rovnako ako nepríjemná Kuzmova strela nad. Desať minút pred koncom oslabil domácich Djiby Ba, ktorý bol po druhej žltej karte vylúčený. O štyri minúty trafil Bedécs, ktorý bol na ihrisku sotva minútu žrď a v 89. min Svoradovu strelu zneškodnil Matlák. Dubnica prehrala piaty jarný zápas za sebou, keď v posledných štyroch dueloch mala troch vylúčených hráčov a trikrát sa proti nej kopala jedenástka.

Góly: 28. Vaško – 11. Mikulič (11 m), 55. Hlavatovič.

Rozhodoval Piatka, ŽK: Vaško, Šmahajčík, Djiby Ba, Polgár, Kuzma, Karč, ČK: 80. Djiby Ba, 320 divákov.

Dubnica: Slávik – Mejič (76. Zahranychnyj), Múdry, Djiby Ba, Čiernik, Steinhübel, Bašič (29. Valjent), Jakúbek, Dolinajec, Vaško (63. Šmahajčík), Svorada.

Senec: Matlák – Hílek, Polgár, Hlavatovič, Hanzel, Mikulič (62. Vrablec), Ujčík (74. Gogolák), Kuzma, Držík, Karč, Orolín (83. Bedécs).

21. kolo: Bardejov – Šamorín 2:1 (2:0), 5. Azevedo, 22. Dzúrik – 72. Marušin, Šaľa - Dun. Streda 1:2 (1:1), 18. Ivančík – 21. Hošek, 67. Gašparík, L. Mikuláš – Podbrezová 0:0, Ružiná – D. Kubín 0:0, Michalovce - R. Sobota 1:2 (0:2), 50. Janočko (11 m) - 16. Adam, 37. Pribula.

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Zlatica Kušnírová: Čím je národ tichšie, tým viac si tí hore dovoľujú

21. február 2018 zatriasol celým Slovenskom. Nájomný vrah v ten deň zobral navždy Zlatici Kušnírovej jej milovanú dcéru Martinu i budúceho zaťa Jána Kuciaka.

Vyšlo nové číslo novín, teraz aj so spevníkom kolied a CD

Aktuálne informácie z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava nájdete každý týždeň vo vašom týždenníku MY Noviny stredného Považia (OBZOR).

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Primátori piatich miest na strednom Považí zvolali ustanovujúce zasadnutie mestských zastupiteľstiev na posledný možný termín, ktorý po komunálnych voľbách určuje zákon.