Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Pov. Bystrica zdolala Topoľčany

V hádzanárskej extralige mužov si Pov. Bystrica zaistila účasť vo Final four.

Pov. Bystrica – Topoľčany 26:22 (11:8)

Hostia prišli na Považie s úmyslom vyhrať, čím by si zaistili účasť v elitnej štvorici. MŠK mali aj vďaka skvelému Kovačinovi výborný úvod, keď si v 6. min zaistili vysoké vedenie 5:0. Náskok mohol byť aj vyšší, ale Meluš vyrazil tutovky Vala na žrď a Korňana na brvno. Domáci poľavili a súper v 15. min znížil na 5:3. Marián Gardian s Ďurajkom reagovali zvýšením o minútu na 7:3, no Topoľčany v 20. min stiahli rozdiel na 7:5. Dvojgólové vedenie si MŠK udržiavali až do 25. min – 9:7. Potom sa dvakrát presadil Zdráhala a Masaryk tesne pred prestávkou znížil na 11:8. Druhý polčas začali Bystričania gólom J. Kozáka – 12:8, no ďalšie šance zbrklo nepremieňali a ponúkli súperovi dve presilovky. V 35. min po troch góloch v rade znížili Topoľčanci na 12:11, ale keď za stavu 13:11 Kovačin vyrazil Klačanskému sedmičku, MŠK sa aj zásluhou kanoniera Zdráhalu začali gólovo vzďalovať. Český reprezentant dával góly ako chcel a rutinérsky premieňal jednu sedmičku za druhou. V 40. min hostia živili nádej – 16:14, ale o dve minúty po góloch Vala, J. Kozáka a Zdráhalu bolo 19:14. V 48. min domáci viedli najvyšším rozdielom 22:15 a bolo jasné, že účasť vo Final four im neujde. V 51. min Kovačin chytil sedmičku aj Kružíkovi, ale o dve minúty Topoľčany znížili na 23:19. To bolo z ich strany všetko, lebo MŠK záver zvládli a získali dôležité dva body.

Pov. Bystrica: Kovačin, Makay - Cifra, Sapák 1, Adamčík 2, Ďurajka 1, Zdráhala 13/6, Korňan, Vallo 4, Hároník 1, J. Kozák 3, Michal Gardian, Marián Gardian 1, Majbík, M. Kozák.

Topoľčany: Meluš, Drápal – Valent, Kopecký 1, Doskočil, Masaryk 3, Klačanský 5/1, Ivanytsia 3, Briatka 1, Kružík 5/1, Cigán 2/1, Jadroň, Ďurček 2, Halo, Žilinčík.

Sedmičky: 6/6 – 5/3.

Vylúčení: 7:4, ČK M. Kozák za tri vylúčenia.

34. kolo: Prešov - Modra 41:19, Michalovce - ŠKP Bratislava 24:30, Košice – Hlohovec 27:37, N . Zámky mali voľno.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?