Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

MŠK stratu nedobehli

V hádzanárskej extralige mužov Pov. Bystrica prehrala v Hlohovci o gól.

Hlohovec - Pov. Bystrica 30:29 (17:13)

Hostia nastúpili bez niekoľkých hráčov, ktorí v rovnakom čase pomáhali B tímu v Martine. Úvod im vyšiel, keď po góloch Hároníka a M. Kozáka viedli v 4. min 0:2. Po Lahovom znížení sa dvakrát strelecky presadil Vallo a v 7. min bolo 1:4. Domáci mali potom výhodu presilovku, v ktorej dali dva góly a v 11. min prehrávali iba 3:4. Zásluhou Ďurajku a Zdráhalu zo sedmičky si MŠK udržiavali dvojgólové vedenie 3:5 a 4:6 v 13. min. Hlohovčania potom využili chvíľkový útlm Pov. Bystrice a štyrmi gólmi v rade otočili v 17. min na 8:6. V 19 min za stavu 9:7 Adamčík v presilovke dvoma gólmi vyrovnal na 9:9, ale o minútu bolo 11:9. V nasledujúcej päťminútovke hostia nedokázali udržať domácich strelcov a v 25. min prehrávali 15:11. Tri minúty pred prestávkou Zdráhala zo sedmičky znížil na 16:13, ale polčas vyhral Hlohovec 17:13. Druhý polčas začali domáci nepremenenou sedmičkou Mazúra a Marián Gardian s J. Kozákom v 32. min znížili na 17:15. napriek tomu, že domáci viedli v 37. min 19:16. hostia sa nevzdávali najmä zásluhou Mariána Gardiana, ktorý dal ďalšie dva góly a po Zdráhalovej sedmičke sa v 41. min za stavu 19:19 začínalo odznova. Bystričanov akoby vyrovnanie upokojilo, čo domáci ihneď potrestali. Jurka dal v priebehu minúty tri góly – 22:19, v nasledujúcej presilovke dal dva góly F. Zaťko, jeden Dudáš a v 46. min bolo takmer rozhodnuté – 25:19. MŠK o dve minúty ešte znížili na 25:21, no v 50. min viedol Hlohovec 27:22. Hráči Pov. Bystrice sa pokúsili o skorigovanie stavu, čo sa im zásluhou Zdráhalu a J. Kozáka podarilo, keď v 53. min stiahli rozdiel na nádejných 27:25 a tri minúty pred koncom rovnaká dvojica znížila na 28:27. Na gól Mazúra odpovedal v 58. min Hároník – 29:28, ale potom domáci opäť dostali výhodu presilovky, ktorú po oddychovom čase využil Holdoš – 30:28. Vzápätí sa počet hráčov vyrovnal, ale gól Mariána Gardiana deväť sekúnd pred koncom už prišiel neskoro.

Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič – Mazúr 6, Takáč, Laho 3, Holdoš 6, Jurka 4, Miženko 3, Ďuriš 1, Janíček, Hepner, S. Mažár, F. Zaťko 3, Dudáš 4, Tallo.

Pov. Bystrica: Kovačin, Makay - Adamčík 2, Sapák 1, Ďurajka 3, Kostelanský, Zdráhala 8/5, Korňan, Vallo 2, Hároník 2, J. Kozák 4, Marián Gardian 5, M. Kozák 2.

Sedmičky: 1/0 - 5/5.

Vylúčení: 4:6.

35. kolo: Prešov – Košice 40:25, Topoľčany – N . Zámky 37:32, ŠKP Bratislava – Modra 29:26, Michalovce mali voľno.

4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Chrípková chorobnosť v Trenčianskom kraji mierne stúpla

Pre chorobnosť zatiaľ školské zariadenia v kraji nemuseli obmedziť svoju prevádzsku.

Ľudia v Trenčianskom kraji vypálili státisíce litrov pálenky

Colníci zverejnili štatistiku pálenia alkoholu v páleniciach v Trenčianskom kraji. Ľudia za uplynulé výrobné obdobie vypálili státisíce litrov pálenky a štátu odviedli poriadnu sumu peňazí.

Miesto na zber odpadu presťahovali. Kam ho treba voziť?

Začiatkom tohto mesiaca presťahovali v Považskej Bystrici zberné miesto na odpad. Na starom už ľudí nikto neobslúži, priestory sú teraz väčšie.