Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

V derby sa tešili Ladce

V 5. futbalovej lige vedúce Borčice nezaváhali, Ilava mala opäť smolu a prehrala ďalší domáci duel.

Ilava – V. Uherce 1:2 (0:0)

Domáci nastúpili bez niekoľkých hráčov základnej zostavy, no najviac im chýbala dlhoročná opora brankár Cabaj, ktorý sa zranil pri rozcvičke. Hostia si udržiaval miernu prevahu a v 11. a 14. min Kováč v dobrých pozícií minul bránu. Podobný osud mala aj strela Kundalu zo šestnástky v 22. min. Ilavčania sa pokúšali o rýchle protiútoky, z ktorých vyťažili zopár rohov a dva priame kopy, ale bez úžitku. Úvod druhého polčasu patril znova hosťom a v 53. min Vrábel reflexívne zachraňoval pred Kováčom. Potom prišlo v domácom tíme k striedaniu a čerstvý Fulec vnisol do hry futbalovú myšlienku. Ilava ovládla hru, ale nevyužila niekoľko gólových príležitostí. O všetkom sa rozhodlo v záverečnej dvadsaťminútovke. V 72. min Kováč premenil jedenástku za faul v šestnástke, no o dve minúty Galko vyrovnal utešenou strelou do šibenice po Fulecovej prihrávke. V 76. a v 78. min sa nepresadil Fulec a najväčšiu šancu spálil v 80. min, Galko, ktorý z päťky prestrelil. O všetkom rozhodla 86 min, keď ilavská obrana nevenovala pozornosť Kováčovi, ktorý nekompromisne poslal loptu za Vrábelov chrbát. Vyrovnať mohol v 90. min Kňažek, ktorého pokus Znášky vrazil.

GÓLY: 74. Galko – 72. a 86. Kováč (prvý z 11 m).

Rozhodoval Lauko.

ILAVA: R. Vrábel – Rendek, Galbavý, Brokeš, Galko, Šedo (Katerinčin), Tomanica (Fulec), Strapko, Kňažek, Ptáček, Kameništiak.

V. UHERCE: Znášik – P. Vrábel, Gubka, Briatka, Svrček, Zeleník (Jankula), Kundala, Jakubis, Poliak (Hudok), Kováč, Šorec. ONDREJ MIŠECH

Ladce – H. Poruba 1:0 (1:0)

V derby sa hral priemerný futbal, domáci mali množstvo šancí a už v 10. min Melicher po úniku volil strelu namiesto gólovej prihrávky. V 15. min dal jediný gól z priameho kopu dorastenec Kučma, pre ktorého to bol premiérový gól v drese mužov. V 35. min išiel na Smolku osamotený E. Mražík, no neuspel. Dve minúty pred prestávkou Koštialikova hlavička tesne minula bránu. Po prestávke v 52. min nastrelil E. Mražík brvno. Ďalšie šance E. Mražíka a Viskupa gólom neskončili. Desať minút pred koncom jedinú šancu hostí zakončil nepresnou strelou Škrovánek. V záverečnej desaťminútovke domáci pritlačili súpera, ale smoliara Viskupa vychytal v 82. a v 85. min Smolka. Po Prekopovom centri Zajacovu gólovú strelu vytlačil Smolka v 89. min.

GÓL: 15. Kučma.

Rozhodoval Kubica.

LADCE: Janke – Machala, Homer, F. Váň, Koštialik, Habánek (Zajac), E. Mražík, Mikuška (Hriadel), Melicher, Viskup, Kučma (Prekop).

H. PORUBA: Smolka – Rafaj, R. Staňo, Majerík (Škrovánek), Papp (J. Staňo), P. Staňo, F. Staňo, Madara, Vlasatý, T. Staňo, Prostinák (Čakajík). FERDINAND GACH

Borčice – Oslany 2:0 (2:0)

Favorit začal náporom a v 12. min osamotený Tomko nepremenil sólo. Ten istý hráč vzápätí po rohu hlavičkoval nad. Po ďalšom rohu bol v 13. min úspešný Senko – 1:0. Hostia mali jedinú šancu v 22. min, no Šándrikova hlavička gólom neskončila V 28. min Decký z päťky napálil loptu do brankára. Kočkov volej v 38. min skončil tesne vedľa a v 42. min Kozík prekvapil brankára z 30 metrov – 2:0. Po prestávke mohol zvýšiť v 58. min Gorelka, ktorý prestrelil bránu. O desať minút ho napodobnil Kozík. V 82. min ešte Greguš chytil nebezpečnú strelu Senka.

GÓLY: 13. Senko, 42. Kozík.

Rozhodoval Prelec, ŽK: Hudec, 200 divákov.

BORČICE: Zaťko – Kočka, Decký, Živčic, Puček, Masarik, Turza (Mačina), Gorelka, Senko, Tomko, Kozík.

OSLANY: Greguš – Gaži, Adamec, Šándrik, Koreň, Černák, Kasala, Kobes, Richter, Brindza (Štutika), Hudec. (ŠB)

Výsledky 26. kola: Cigeľ – Šimonovany 3:1 (2:1), 25. Halaška, 26., 73. T. Zaťko - 18. Geleta,

Stará Turá – Ľuborča 6:0 (3:0), 35., 45., 52. a 62. Strnátka, 13. Bordák, 64. Popelka, Malá Čausa – Tr. Teplice 0:1 (0:0), 61. Batelka, Z. Kostoľany – Podolie 1:0 (1:0), 20. Liptaj, Kamenec pod Vtáčnikom mal voľno.

Z 25. kola: Zem. Kostoľany – Stará Turá 3:0.

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Zlatica Kušnírová: Čím je národ tichšie, tým viac si tí hore dovoľujú

21. február 2018 zatriasol celým Slovenskom. Nájomný vrah v ten deň zobral navždy Zlatici Kušnírovej jej milovanú dcéru Martinu i budúceho zaťa Jána Kuciaka.

Vyšlo nové číslo novín, teraz aj so spevníkom kolied a CD

Aktuálne informácie z okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava nájdete každý týždeň vo vašom týždenníku MY Noviny stredného Považia (OBZOR).

Funkcie sa v pondelok na strednom Považí ujme hneď päť primátorov

Primátori piatich miest na strednom Považí zvolali ustanovujúce zasadnutie mestských zastupiteľstiev na posledný možný termín, ktorý po komunálnych voľbách určuje zákon.