Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Nový Dubnica rozhodla v poslednej minúte

V 4. futbalovej lige sa Púchovu a Prečínu nedarilo.

N. Dubnica – Lehota 1:0 (0:0)

Domáci v 9. min po centri Behana mohli skórovať, no Golejovu strelu na čiare zmaril Jankula. O tri minúty bol Marušinec bol pri úniku nedôrazný. Hostia pohrozili až v 27 min, keď Matušov zo šestnástky vystrelil tesne vedľa. V 31. min po Golejovej prihrávke Vavro vychytal Marušinca. O päť minút brankára vyskúšal zdiaľky Lendvay a z ďalšieho útoku Behan nastrelil najlepšieho hráča hostí Vavra. Po chybe obrany v 48. min Šimko prehodil Meliša, ale gólu zabránilo brvno. Závodným vyrazenú strelu v 59. min Švikruha poslal oblúčikom nad. V 69. min po prihrávke M. Rekema a Švikruhovej strele nedorazil loptu do prázdnej brány Marušinec.. V 88. min Švikruha zo šestnástky pálil iba do Vavra a v 90. min po jeho prihrávke Smolka nekompromisne rozhodol o výhre.

Gól: 90. Smolka.

Rozhodoval Hodoško, ŽK: Švikruha, 150 divákov.

N. DUBNICA: Meliš – Smolík, Závodný (63. M. Rekem), Štiffel, Smolka, Behan (53. Stupinský), Golej, Lendvay, Maník, Švikruha, Marušinec.

LEHOTA: Vavro – Belaň, Zaťko, Benko, Jankula, Kriška, Matušov, Kohút, Šimko, Benčat (83. Gašparovič), Královič. (PŠ)

Dolné Vestenice - Prečín 3:0 (0:0)

V poslednom domácom zápase sezóny chceli domáci hráči potvrdiť víťazstvo z predchádzajúceho kola v Lehote. Ziskom troch bodov sa veľmi priblížili k záchrane a zotrvaniu v tejto súťaži.

GÓLY: Masár 2, Dvonč.

ROZHODOVAL: Zemko, 211 divákov

D. VESTENICE: Jurenka - Humaj, Maruniak, Slaný, Strúčka, Dvonč, Bruška, Masár, Škarka, Cagáň, Bučko, striedali Korenčík, Struhár, Šramka.

PREČÍN: Miščík – Masaryk, Boško, Vrábel, Ľ. Gajdošík, Almásy, Orávik, Kostelanský, Mičúch, Kramarík, Záhradník. MILAN VÁŽAN

Holíč - Púchov 4:1 (2:0)

Priebeh jarnej časti súťaže posunul Holíč do pozície o udržanie sa v 4. lige. Po dlhej dobe kompletný káder domácich vstúpil do zápas s odhodlaním naplno bodovať. V 12. min si postavil loptu k trestnému kopu Studenič a jeho strela doplachtila do siete - 1:0. Hostia boli dovtedy vyrovnaným súperom a v 16. min. mohli vyrovnať, no Kmošena v sklze prekopol bránu. O minútu Uher kolmicou vysunul Macánka, ten si šikovne obhodil Ciesara a z uhla zakončil na 2:0. V 30. min Uher v sľubnej šanci nedokázal prelobovať v bráne hostí už striedajúceho Pišoju. Prestávka domácim neubrala z chuti po hre. Agilne hrajúci Lašák mohol zvýšiť v 59. min, no Pišoja ho vychytal. Striedajúci čerstvý novomanžel Mišík v 63. min zvýšil na 3:0, keď krásne využil prihrávku Uhera. V 74. min pridal svoj druhý gól po závare pred súperovou bránou Macánek - 4:0. Skórovali však aj hostia, keď v 77. min. z priameho kopu Šamánek prestrelil aj Noščáka - 4:1.

Góly: 12. Studenič, 17. a 74. Macánek, 63. Mišík - 77. Kmošena.

Pred 160 divákov R Puchlár. ŽK: Studenič, Mišík - Zavadzan).

Holíč: Noščák - Nešpor, Studenič, Václavík, Lašák, Oliva, Nečas, Janulík (46. Mišík), Uher, Macánek (89. Petrovič), Jánošík.

Púchov: Ciesar (20. Pišoja) - Riška, Šamánek, Zavadzan, Glórik, Kopiš, Kmošena, Petrúšek, Hudec (51. Solík), Vrábel, Ďurovec. IVAN ZBORIL

Výsledky 30. kola: Krtovce - N. Pravno 3:2 (1:1), 43. Zaťka, 52. a 55. Kukuč - 38. L. Kaman, 87. Jamrich, H. Obdokovce - Horná Nitra 1:1 (1:1), 2. L. Hubinský – 40. Černák (11 m), Kanianka – Partizánske 1:1 (0:1), 79. Richter – 5. Šimončič, Tr. Stankovce – Bošany 2:1 (0:1), 72. a 90. Sedláček – 18. Mišeje, Častkovce – Križovany 6:1 (3:0), 27., 39., 61. a 85. Madro, 34. Meliš, 80. Vlado – 48. Baláž.

Dohrávka 19. kola: Kanianka – Baník 1:1 (1:0), 44. Mečiar – 80. Viktory.

Častkovce – N. Dubnica 1:1 (0:0)

V predohrávke 19. kola boli domáci v prvej štvrťhodine aktívnejší a vytvorili si dve dobré príležitosti, ktoré zneškodnil Meliš. Potom prišli šance hostí, ale Burdejov pokus v 22. min zneškodnil Korček, o päť minút Švikruha oblúčikom poslal loptu tesne nad a v 34. min jeho dobrú šancu zmaril domáci gólman. Po prestávke bola aktivita na strane hostí. Golej v 62. min dôrazne sledoval loptu a otvoril skóre. Zvýšiť mohli Švikruha a Golej, no neuspeli. Domáci v záverečnej dvadsaťminútovke vyvinuli tlak a v 77. min Ščepko hlavičkou s pomocou žrde vyrovnal. Autor gólu ešte skúšal šťastie, no ani jedna z jeho troch hlavičiek v sieti neskončila

Góly: 77. Ščepko – 62. Golej.

Rozhodoval Divéky, ŽK: Šupka, Gono, Hikel, Ščepko, Burdej, Golej, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Osuský (75. Ostrovský), Šupka, Gono, Hikel, Vlado, Meliš, Kostelan (74. Luštík), Ščepko, Madro, Masár (54. Čechvala).

N. DUBNICA: Meliš – Burdej, Štiffel, Tvrdý (76. Smolík), Smolka, Behan, Golej, Lendvay, Maník, Švikruha, Marušinec (57. Závodný). (KI)

1. Horná Nitra 30 21 6 3 76:20 69 (+21)

2. T. Stankovce 29 18 5 6 53:38 59 (+17)

3. Krtovce 29 16 5 8 67:33 53 (+11)

4. N. Dubnica 30 15 6 9 54:34 51 (+6)

5. Častkovce 30 12 9 9 65:39 45 (+1)

6. Prečín 29 12 8 9 47:41 44 (+2)

7. Púchov 29 12 4 13 37:40 40 (-2)

8. Bošany 29 11 7 11 34:42 40 (-1)