Najlepšie jazdili Brvnišťania

Najlepší cyklisti z celého kraja súťažili o postup na celoslovenskú súťaž Na bicykli bezpečne 2013. Rozhodovala nielen jazda, ale aj znalosti z cestnej premávky a konštrukcie bicykla.

Podvádzať nemohli, súťažiacich kontroloval policajt.Podvádzať nemohli, súťažiacich kontroloval policajt. (Zdroj: AUTOR)

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Celkovo sa súťaže zúčastnilo sedem družstiev z okresov Považská Bystrica, Ilava, Prievidza, Púchov, Trenčín a Partizánske, ktoré bojovali o postup do celoštátneho kola. Favorizovaným družstvom boli po celý čas žiaci ZŠ Brvnište, víťazi okresného kola. Náš región mal suverénne najväčšie zastúpenie v účasti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hlavným organizátorom bolo Centrum voľného času Považská Bystrica na čele s Anastáziou Bujnovou, ktorú potešila nielen slušná účasť, ale i rastúca prosperita dopravného ihriska.

SkryťVypnúť reklamu

Disciplíny pod dohľadom polície

Na to, aby boli súťažné družstvá úspešné, museli splniť päť disciplín, v ktorých sa ukázala ich súdržnosť i bojovnosť. Na začiatku ich čakali testy pod drobnohľadom policajtov, po úspešnom zvládnutí tejto vypätej situácie sa presunuli k technickej a postrehovej časti, kde dostali od príslušníkov mestskej polície úlohy, ktoré museli v čo najkratšom časovom limite svojpomocne vyriešiť. Jeden zo súťažiacich, Filip, nám prezradil, že to bolo jednoduché a radi by bojovali o titul: „Robili sme postreh, čo patrí na bicykel, potom sme podľa šípok museli zoradiť, aby bicykel prešiel na štart.“

Zatiaľ, čo pre Brvnište to bolo príliš jednoduché, Maroš z tímu Hornej Vsi príliš spokojný nebol. Na otázku či jazdí bezpečne, odpovedal vyhýbavo: „Ani nie.“

SkryťVypnúť reklamu

Každý rok iní súťažiaci

Po splnení teoretických úloh, sa súťažiaci presunuli na ihrisko, kde nasadli na bicykel a jazda zručnosti sa mohla začať. Jednotlivo, s minútovým odstupom, po sebe štartovali a zdolávali nastavené prekážky, avšak, s dodržiavaním dopravných predpisov, na čo dohliadali dopravní a mestskí policajti.

Úlohu favorita potvrdilo družstvo ZŠ Brvnište, ktoré malo na svojom konte len 25 trestných minút. Teraz ho čaká ešte mesiac príprav na náročný súboj v celoštátnom kole v Bratislave, ktorý bude 26. júna. Na druhom mieste skončili reprezentanti ZŠ Horná Ves (okres Prievidza) a na treťom ZŠ Lednické Rovne.

Brvnišťu sa darilo aj v jednotlivcoch. Filip Vatolík a Matúš Pleško boli vyhodnotení ako najlepší.

Majú čoraz viac bicyklov

Detské dopravné ihrisko funguje už päť rokov vďaka mestu, ktoré ho zrekonštruovalo. Začínalo s výbavou štyroch bicyklov, dnes ich už je k dispozícii šesťdesiat. „Každý rok sa snažím podávať projekty, aby sme získali financie. Doposiaľ je to 25-tisíc eur,“ informovala Bujnová.

SkryťVypnúť reklamu

Avšak, projekty nie sú jediným finančným zdrojom. Ihrisko na seba zarába aj vďaka prístupnosti iným okresom, ktoré majú záujem o výučbu praktickej časti. Túto možnosť využilo napríklad deväťdesiatsedem detí z Veľkého Rovného. „Rušno tu býva aj poobede či počas víkendov. Dopravné ihrisko je stále otvorené, a tak ho využívajú rodičia s deťmi či korčuliari,“ dodala.

Autor: LAURA KROŠLÁKOVÁ

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Považská

Komerčné články

  1. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete
  2. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  3. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  4. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  8. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  1. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  2. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  3. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  4. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  5. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  6. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  7. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  8. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 719
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 589
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 13 008
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 988
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 453
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 6 269
  7. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 773
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 564
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Rast cien zasahuje čoraz viac slovenských domácností. Okrem výdavkov na potraviny, energie či bývanie si mnohí začali všímať aj menšie, ale pravidelné položky, ktoré nenápadne zaťažujú rodinný rozpočet.


Jasenica (v bielom) hostila Bodinú.

Prehľad výsledkov, komentárov, tabuliek od II. po VIII. ligu.


Dekan farnosti v Považskej Bystrici Pavol Mazúch.

Na cirkevné stavby sa nevzťahujú dotácie či eurofondy.


15
Skončili v sebe tri autá.

K nehode došlo v piatok ráno.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu