Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Memoriál Jozefa Váchalíka vyhralo Papradno

V Papradne sa konal druhý ročník turnaja, ktorý je spomienkou na dlhoročného funkcionára TJ Žiar Papradno Jozefa Váchalík, ktorý by v tomto roku oslavoval šesťdesiatku.

Brvnište (v modrom) potrápilo favorizovaný Prečín.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Okrem domáca Papradna a susedného Brvnišťa sa zúčastnili aj štvrtoligový Prečín a zo susedného Žilinského kraja prišla neďaleká Hvozdnica. Vo vyrovnaných zápasoch hraných 2 x 35 minút diváci veľa gólov z hry nevideli a tešili sa aspoň pri dvoch penaltových rozstreloch. Celkovým víťazom sa stalo Papradno, ktoré zvládlo lepšie rozstrel proti Prečínu.

Výsledky:

Papradno – Hvozdnica 2:1 (2:0)

Po vedúcom góle Tótha sa zdalo, že domáci nebudú mať problémy. Lenže súper, ktorý sa iba v tejto sezóne prihlásil do súťaže, začal nebezpečne podkurovať. Do prestávky nastrelili jeho hráči brvno a tutovku im zmaril Hromadík. V poslednej minúte prvej časti sa z ojedinelej akcie po prihrávke S. Trúchlika presadil Nemčík – 2:0. Po prestávke hostia zahadzovali jednu veľkú šancu za druhou, keď mierili tesne vedľa, alebo ich vychytal Hromadík. V 57. min Tóth netrafil z troch krokov prázdnu bránu a prišiel trest, keď z rovnakej pozície nezaváhal S. Minárik. Hvozdnica bola blízko k vyrovnaniu, no hráčom chýbal pokoj v zakončení, rovnako ako domácemu Tóthovi, ktorý po sóle opäť netrafil opustenú bránu.

Góly: 10. Tóth, 35. Nemčík – 58. S. Minárik.

Prečín – Brvnište 1:1 (1:1), p.k. 8:7

Brvnišťania nastúpili v bráne s J. Hároníkom, ktorý nahradil dlhoročnú oporu J. Čapliara. V 10. min zaváhala obrana Prečína a Matúš Hároník po sóle chladnokrvne umiestnil loptu k žrdi. O vyrovnanie sa postaral prudkou strelou z priameho kopu o štrnásť minút M. Gajdošík. Prečín mal miernu prevahu, ale po ďalšom úniku mohol inkasovať. V poslednej minúte sa o prekvapenie takmer postaral Fusko, no minul loptu pred opustenou bránou. V rozstrele ako prvý neuspel Matúš Hároník, ktorý mieril vedľa a až do stavu 2:2 sa strelci nemýlili. M. Hudek netrafil bránu a pokračovalo sa ďalej až do stavu 7:7. Potom Martinkovič vystihol strelu Chovančíka a Boško poslal Prečín do finále.

Góly: 24. M. Gajdošík – 10. Matúš Hároník.

O 3. miesto:

Brvnište – Hvozdnica 0:1 (0:0)

Súboj zdolaných tímov priniesol vyrovnaný duel, v ktorom sa strelci nedokázali z hry presadiť. O osude zápase rozhodli sympaticky hrajúci Hvozdničania gólom z pokutového kopu, ktorý štvrťhodinu pred koncom premenil A. Majštiník.

Gól: 54. A. Majštiník (11 m).

Finále:

Papradno – Prečín 1:1 (0:1), p. k. 3:2

Hostia sa ujali vedenia v 10. min Hudekom a zdalo sa, že dotiahnu zápas až do víťazného konca. Po nepremenenej šanci v 62. min založili domáci rýchly protiútok a po zákroku na útočiaceho hráča nariadil rozhodca jedenástku. Brezničan ju premenil a o víťazovi memoriálu museli rozhodovať pokutové kopy. Domáci hráči sa nemýlili ani raz, na druhej strane Boškovi chytil pokus Hromadík a trofej ostala doma.

Góly: 62. Brezničan (11 m) – 10. Hudek.

Konečné poradie: 1. Papradno, 2. Prečín, 3. Hvozdnica, 4. Brvnište.

Najlepším brankárom sa stal Mikuláš Hromadík (Papradno) a najlepším strelcom Michal Gajdošík (Prečín).

Rozhodovali Bušovský a Koleno.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?