Pri prácach na rekonštrukcii železničnej trate nie je novinkou, že vlaky meškajú. Takmer každý rýchlik mešká, čas, strávený vo vlaku sa často natiahne aj o hodinu. Cestujúci nadávajú, ospravedlnenie formou vyhlásenia v stanici sa im nepáči.
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Ľudia sú nervózni, a niet sa čomu čudovať. Na stanici sa presné informácie, koľko minút vlak mešká, nedozvedia. Pravdu im nepovie ani internet, kde je poloha vlaku a meškanie z poslednej stanice.
Na čo majú nárok, ak vlak mešká? Dostanú svoje peniaze späť, ak vlak stojí v stanici hodinu a oni zvolia radšej inú možnosť dopravy domov?
Ľudia sú nahnevaní
Prešľapovanie na stanici, nervozita. „Najhoršie je, ak čakáte, a oni vlak ani neohlásia. Má ísť napríklad o ôsmej hodine, ale na stanici ohlásia meškanie vlaku o desať minút neskôr. To nevedia už predtým, že bude meškať,“ rozhorčoval sa Stanislav, ktorý cestuje pravidelne do Bratislavy. „Viete, nahnevá ma, ak vlak mešká, a ja chcem stihnúť prípoj do Viedne, k dcére. Ten však nestihnem, lebo neprídeme načas, takže sedím ďalšiu hodinu v Bratislave na peróne. Bol svedkom situácie, keď sa spýtali cestujúci, ktorí šli do Bratislavy na letisko a na dovolenku, prečo vlak mešká. Sprievodca im povedal, že mali ísť skôr, keď vlaky meškajú! Tomu hovorím prístup,“ dodá starší pán.
Chýbajú informácie
„My sme stáli viac, ako hodinu v Trenčianskej Teplej. Nik nič nevedel, keď som sa spýtala sprievodkyne, či nám vrátia časť cestovného, nevedela, a ani nám neporadila, čo máme robiť. Prišiel po nás syn autom. Potom sme sa dozvedeli, že vlak tam stál vyše hodinu,“ povie svoju skúsenosť ďalšia cestujúca.