Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Borčice a N. Dubnica zvíťazili

V 4. futbalovej lige klesol oslabený Prečín na poslednú priečku.

Šimonovany - Borčice 0:1 (0:0)

Pred krásnou návštevou to bol od začiatku výborný zápas so šancami na obidvoch stranách. V 3. minúte vyskúšal Bohunského Plavšic a o dve minúty na opačnej strane skúšal šťastie Stručka, no minul. V 17. minúte odcentroval Sobota na Maruniaka a ten z otočky z piatich metrov minul. V 26. minúte mohli skóre otvoriť hostia, keď Plavšic našiel v šestnástke Gábora, no s jeho strelou si Bohunský poradil. V 48. minúte Kozík nebezpečne zahral priamy kop s ktorým si Bohunský na dvakrát poradil. V 52. minúte Barta nebezpečne vystrelil z 18 m. V 59. minúte volal po góle priamy kop hostí so Senkovou hlavičkou, ale reflexívne vyrazil Bohunský. V 64. minúte sa už hostia dočkali, keď Tomko vysunul Masárika, ktorý popod Bohunského otvoril skóre 0:1. Po góle domáci pridali na aktivite, no dobre hrajúci hostia ich do šancí púšťali len sporadicky. Tú si znenazdania vypracoval Švec v 75. minúte, keď z rohu trafil tyč. A keď sa v samom závere nepresadil za domácich Maruniak ani Gramantík a za hostí Tomko, skončil zápas víťazstvom hostí, hoci by zápasu viac svedčila remíza.

Gól: 64. Masárik, rozhodoval Martinovský, 500 divákov.

ŠIMONOVANY: Bohunský – Švec, Stručka, Kermiet, Sobota, Varga, Néma, Barta (75. Bratkovič), Geleta (69. Gramantík), Reichel (46. Svorad), Maruniak, tréner J. Žiak.

ISKRA: Kukuliaš – Kočka, Decký, Živčic, Plavšič (63. Sečány), Gábor (39. Suchý), Gorelka, Senko, Tomko, Kozík, Masárik (85. Švirik), tréner R. Novák.

Prečín – H. Obdokovce 0:1 (0:0)

Prečínu už v 1. min nevyšla stopercentná šanca, keď Uhlár zneškodnil sólo Michalca. Iniciatívu potom prebrali hostia, ale ich akcie končili na pozornej obrane domácich, prípadne brankárovi. V 35. min Hubinský nevyužil dobrú šancu, keď Miščík skvele zasiahol. O päť minút osamotený Mičúch neusmernil loptu do siete. Po prestávke sa hostia zamerali na bránenie výsledku, ale v 67. min po chybe domácej obrany Klena prestrelil Miščíka prudkou strelou k žrdi. Prečínu sa do konca zápasu nepodarilo vyrovnať, pod čo sa podpísala aj absencia štyroch zranených hráčov Sádeckého, Almásyho, M. Gajdošíka, Martinkoviča a dovolenkujúceho Hybbena.

Gól: 67. Klena.

Rozhodoval Titurus, ŽK: Vicena, Kostelanský, Hudek, Hubinský, Klena, 180 divákov.

PREČÍN: Miščík – Boško, Vrábel, Ľ. Gajdošík (70. Masaryk), Vicena, Orávik, Kostelanský (87. Kopáč), Michalec, Hudek, Vala, Mičúch (46. Zahradník).

H. OBDOKOVCE: Uhlár – Fekete, Ondrka, Junás, Balážik, Bisák, Hubinský, M. Kopún, Klena, Uhrík (56. Kováčik), Vaňo (74. T. Kopún). JOZEF MAMIS

N. Dubnica – Lehota 2:0 (1:0)

Už v 20. sekunde vyskúšal Vavro krásnou strelou Bogiň. Dva gólové centre do skrumáže ešte gól neznamenali, no v 15. min po centri Švikruhu Kosiba hlavičkoval do brankára, Bogiň trafil brvno a odrazenú loptu poslal do siete. Prvý polčas bol v réžii domácich, nepresadil sa Burdej, Žabár hlavičkoval do bočnej siete Švikruhovu strelu vytlačil brankár. Po prestávke pokračovali domáci v dobrom výkone, hostia sa bránili a iba raz ohrozili L. Rekema, ktorý priamy kop vyrazil nad brvno. Po rýchlo rozohratom priamom kope Bogiň vysunul Maníka, a ten s prehľadom zvýšil na konečných 2:0.

Góly: 15. Bogiň, 77. Maník.

Rozhodoval Zachar.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej (57. Marušinec), Smolka, Kosiba (77. Štiffel), Behan, Golej, Tvrdý, Žabár, Maník, Švikruha, Bogiň (84. Lukáč).

LEHOTA: Vavro – Královič, Zaťko, Kobes, Jankula, Štefanička, Kohút, Mišeje, Šimko, Benčat, Kriška.

Výsledky 2. kola: Partizánske – Bošany 0:0, Solčany – Kanianka 3:2 (1:1), 42. P. Ducký, 73. Fridrich, 79. M. Sporina - 44. Kurbel, 49. Marián Petráš, D. Vestenice – Križovany 1:0 (1:0), 13. Líška, Tr. Teplice – Častkovce 2:0 (1:0), 21. Ševela, 76. Puček, Modranka - Holíč 2:0.

8. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?

Šebešťanová - Mikušovce.

Krajské a oblastné futbalové súťaže pokračovali ďalšími dohrávkami z jesennej časti.