Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka

Borčice a N. Dubnica zvíťazili

V 4. futbalovej lige klesol oslabený Prečín na poslednú priečku.

Šimonovany - Borčice 0:1 (0:0)

Pred krásnou návštevou to bol od začiatku výborný zápas so šancami na obidvoch stranách. V 3. minúte vyskúšal Bohunského Plavšic a o dve minúty na opačnej strane skúšal šťastie Stručka, no minul. V 17. minúte odcentroval Sobota na Maruniaka a ten z otočky z piatich metrov minul. V 26. minúte mohli skóre otvoriť hostia, keď Plavšic našiel v šestnástke Gábora, no s jeho strelou si Bohunský poradil. V 48. minúte Kozík nebezpečne zahral priamy kop s ktorým si Bohunský na dvakrát poradil. V 52. minúte Barta nebezpečne vystrelil z 18 m. V 59. minúte volal po góle priamy kop hostí so Senkovou hlavičkou, ale reflexívne vyrazil Bohunský. V 64. minúte sa už hostia dočkali, keď Tomko vysunul Masárika, ktorý popod Bohunského otvoril skóre 0:1. Po góle domáci pridali na aktivite, no dobre hrajúci hostia ich do šancí púšťali len sporadicky. Tú si znenazdania vypracoval Švec v 75. minúte, keď z rohu trafil tyč. A keď sa v samom závere nepresadil za domácich Maruniak ani Gramantík a za hostí Tomko, skončil zápas víťazstvom hostí, hoci by zápasu viac svedčila remíza.

Gól: 64. Masárik, rozhodoval Martinovský, 500 divákov.

ŠIMONOVANY: Bohunský – Švec, Stručka, Kermiet, Sobota, Varga, Néma, Barta (75. Bratkovič), Geleta (69. Gramantík), Reichel (46. Svorad), Maruniak, tréner J. Žiak.

ISKRA: Kukuliaš – Kočka, Decký, Živčic, Plavšič (63. Sečány), Gábor (39. Suchý), Gorelka, Senko, Tomko, Kozík, Masárik (85. Švirik), tréner R. Novák.

Prečín – H. Obdokovce 0:1 (0:0)

Prečínu už v 1. min nevyšla stopercentná šanca, keď Uhlár zneškodnil sólo Michalca. Iniciatívu potom prebrali hostia, ale ich akcie končili na pozornej obrane domácich, prípadne brankárovi. V 35. min Hubinský nevyužil dobrú šancu, keď Miščík skvele zasiahol. O päť minút osamotený Mičúch neusmernil loptu do siete. Po prestávke sa hostia zamerali na bránenie výsledku, ale v 67. min po chybe domácej obrany Klena prestrelil Miščíka prudkou strelou k žrdi. Prečínu sa do konca zápasu nepodarilo vyrovnať, pod čo sa podpísala aj absencia štyroch zranených hráčov Sádeckého, Almásyho, M. Gajdošíka, Martinkoviča a dovolenkujúceho Hybbena.

Gól: 67. Klena.

Rozhodoval Titurus, ŽK: Vicena, Kostelanský, Hudek, Hubinský, Klena, 180 divákov.

PREČÍN: Miščík – Boško, Vrábel, Ľ. Gajdošík (70. Masaryk), Vicena, Orávik, Kostelanský (87. Kopáč), Michalec, Hudek, Vala, Mičúch (46. Zahradník).

H. OBDOKOVCE: Uhlár – Fekete, Ondrka, Junás, Balážik, Bisák, Hubinský, M. Kopún, Klena, Uhrík (56. Kováčik), Vaňo (74. T. Kopún). JOZEF MAMIS

N. Dubnica – Lehota 2:0 (1:0)

Už v 20. sekunde vyskúšal Vavro krásnou strelou Bogiň. Dva gólové centre do skrumáže ešte gól neznamenali, no v 15. min po centri Švikruhu Kosiba hlavičkoval do brankára, Bogiň trafil brvno a odrazenú loptu poslal do siete. Prvý polčas bol v réžii domácich, nepresadil sa Burdej, Žabár hlavičkoval do bočnej siete Švikruhovu strelu vytlačil brankár. Po prestávke pokračovali domáci v dobrom výkone, hostia sa bránili a iba raz ohrozili L. Rekema, ktorý priamy kop vyrazil nad brvno. Po rýchlo rozohratom priamom kope Bogiň vysunul Maníka, a ten s prehľadom zvýšil na konečných 2:0.

Góly: 15. Bogiň, 77. Maník.

Rozhodoval Zachar.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej (57. Marušinec), Smolka, Kosiba (77. Štiffel), Behan, Golej, Tvrdý, Žabár, Maník, Švikruha, Bogiň (84. Lukáč).

LEHOTA: Vavro – Královič, Zaťko, Kobes, Jankula, Štefanička, Kohút, Mišeje, Šimko, Benčat, Kriška.

Výsledky 2. kola: Partizánske – Bošany 0:0, Solčany – Kanianka 3:2 (1:1), 42. P. Ducký, 73. Fridrich, 79. M. Sporina - 44. Kurbel, 49. Marián Petráš, D. Vestenice – Križovany 1:0 (1:0), 13. Líška, Tr. Teplice – Častkovce 2:0 (1:0), 21. Ševela, 76. Puček, Modranka - Holíč 2:0.

1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?
  3. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME
  4. Nestíhate nakupovať darčeky?
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  8. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  10. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  1. Na štedrovečernom stole sa miešajú tradície so štipkou odvahy
  2. Nový kancelársky koncept myhive už aj v Bratislave
  3. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?

Účtovníčka obrala školu o desaťtisíce eur. Nebolo to prvý raz

Účtovníčka obrala základnú školu v Starej Turej o viac ako 30 000 eur. Sudca okresného súdu v Novom Meste nad Váhom ju vzal v piatok do väzby.

Na Slovensku ide o prvého výrobcu nabíjacích staníc, zamestnanie by tu mohlo nájsť približne 60 ľudí.

Hokejisti a fanúšikova Dubnice potešili deti z domova, darovali im plyšové hračky

Nedeľňajší zápas St. Nicolaus I. hokejovej ligy v Dubnici nad Váhom bol netradičný. Diváci po prvom góle MHK zahádzali ľadovú plochu plyšovými hračkami.