Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Historické víťazstvo Horoviec

V 5. futbalovej lige vyhrala doma aj Ilava, Ladce iba remizovali a H. Poruba neuržala tesné vedenie a prehrala.

Ilavský brankár Cabaj mal najväčšiu zásluhu na výhre nad Oslanmi.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Horovce – N. Pravno 4:1 (1:1)

V zápase hranom v Lednických Rovniach vychádzali tímy v úvode zo zabezpečenej obrany. Domáci si postupne vytvorili územnú prevahu, ale strely Kameništiaka a Kebisa skončili vedľa. V 36. min po akcii Körmendyho otvoril skóre Kameništiak. Hostia kontrovali v 45. min, keď po Jamrichovomrohu vyrovnal Bielik. Aj druhý polčas začali lepšie Horovčania, ale ale strelám Kuča, Bartáka a Kebisa chýbala presnosť. V 71. min Körmendy potrestal Pavlíčkovu chybu, keď vybojovala loptu a naservíroval ju Kebisovi na druhý gól. O jedenásť minút Kameništiak využil chybu obrany na tretí gól. Historické prvé víťazstvo Horoviec v krajskej súťaži potvrdil v 89. min štvrtým gólom Barták.

Góly: 36. a 82. Kameništiak, 71. Kebis, 90. Barták – 45. Bielik.

Rozhodoval Bogár, bez ŽK, 200 divákov.

HOROVCE: Rajník – Kučo, Barták, Kuric, Gereg, Svorada, Körmendy, Siekel, Pagáč, Kameništiak (M. Barkáč), Kebis (Prekop).

N. PRAVNO: Balčirák – Čičmanec, Valentín, Luščák, Bielik, Pavlíček, Haluš, Valko, Jaško (Habšuda), Slezák, Jamrich. MARIÁN PECUŠ

H. Poruba – V. Uherce 1:3 (1:1)

Domáci nastúpili s päticou nových hráčov. Už v 1. min sa uvoľnil Pagáč, ktorého center bez prípravy poslal do siete F. Staňo. Hostia kontrolovali protiútokmi, najviac starosti obrane robili Kováč a Šorec, no akcie nedotiahli do gólového konca. V 40. min na center Šoreca nabehol Kováč a hlavou poslal loptu za Smolkov chrbát. O tri minúty po prihrávke R. Staňa osamotený Revák vysoko prestrelil. V úvode druhého polčasu sa mohli domáci dostať rýchlo do vedenia, no Pappova strela v 46. min skončila na žrdi a Majeríkovi v 48. min pokazili radosť obrancovia. V 50. min sa k lopte dostal Kováč a presnou strelou dal na 1:2. Pappov pokus v 55. min kryl Bohuš a v 64. min ďalšia Pappova strela sa opäť obtrela o žrď. V 65. min sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a Kováč zo skrumáže dosiahol hetrik. V závere domáci v snahe vyrovnať vybojovali niekoľko rohov a v najväčšej šanci v 78. min hlavičkoval Šamánek tesne vedľa.

Góly: 1. F. Staňo – 40., 50. a 65. Kováč.

Rozhodoval Srnec, 100 divákov.

H. PORUBA: Smolka – Prostinák (Ďuriš), R. Staňo, Majerík, Mazáň, Šamánek, F. Staňo, Pagáč, Revák, Hetflajš (A. Staňo), Papp (Dražkovec).

V. UHERCE: Bohuš – Poliak, Gubka, Michal Beliansky, Svrček, Zeleník (Valter), Cíger, Marián Beliansky (Vrábel), Súlovský, Kováč, Šorec. ONDREJ MIŠECH

Ilava – Oslany 2:0 (1:0)

Zápas lepšie začali hostia, ale v úvodnej desaťminútovke nevyužili po skrumážach dve dobré príležitosti, ktoré zmaril T. Cabaj. V 19. min po rýchlom protiútoku domáci vybojovali roh a po Šedovom centri T. Bortel umiestnil hlavou loptu za Ferjancov chrbát. Potom sa hralo v strede ihriska a minútu pred prestávkou mal vyloženú šancu na vyrovnanie Hudec, ale poslal loptu vedľa brány. Aj po prestávke mali hostia viac z hry, no ich koncovka bola neefektívna. V 60. min potiahol akciu Tadial a Richterovu strelu zneškodnil domáci brankár. Ilavčania sa zamerali na udržanie vedenia a okrem jediného rohu pohrozil strelou nad Tomanica. V 80. min najlepší hráč domácich T. Cabaj vytlačil gólovú strelu Hudeca na žrď a poradil si aj s nepríjemnou strelou Žiaka v 83. min. Hosťom došli v závere sily, čo domáci využili. V 86. min Tomanicov prudký center nik zo spoluhráčov neumiestnil od siete, no v 90. min Pružinec po úniku strelou k žrdi dal druhý gól.

Góly: 19. T. Bortel, 90. Pružinec.

Rozhodoval Guballa, ŽK: Zrnek, 140 divákov.

ILAVA: T. Cabaj – Porubčan (61. Calpaš), Bortel, Mikula, Galko, Šedo (69. Šupák), Tomanica, Pružinec, Kňažek, Koťan (79. Hrubina), Šuranský.

OSLANY: Ferjanc – Žiak, Černák, Bryndza (68. Gaži), Hudec, Tadial, Jozefák, Mališ (46. Koryťák), Richter, Koryťák, Volf. ONDREJ MIŠECH

Ladce – Cígeľ 0:0

Prvý polčas bol v réžii hostí a Orságovi v dobrej šanci odskočila v 11. min lopta. V 27. min Lučan nedosiahol ideálny center. Domáci Martinka sa snažil o krídelné akcie, no E. Mražík ani Melicher jeho centre nezúžitkovali. Po prestávke domáci pridali, ale gól nedali. V 55. min Kučma mieril vedľa, o desať minút ho napodobnil Melciher a neuspel ani Petrík v 78. min, keď tiesnený obrancom neprekonal gólmana. Remíza je spravodlivá.

Rozhodoval Boledovič, 120 divákov.

LADCE: Machala – Mojto, Homér, F. Váň, Koštialik, Kršák, E. Mražík (Průša), Martinka, Melicher, Kučma (Petrík), K. Mražík.

CÍGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Š. Mjartan (Oboňa), Bača, Halaška, Zaťko, Rendek (Čertík), Lučan, Cserge, Bugár. FERDINAND GACH

Výsledky 2. kola: Chocholná-Velčice – St. Turá 5:0 (3:0), 9. a 90. Ján Tuharský, 14. Tulpík, 45. Krajčovič, 84. Surovský, Tr. Turná – Zem. Kostoľany 2:0 (0:0), 50. Sivák, 90. Marek Kováč, Podolie – Kamenec 1:2 (0:1), Omasta - Šimo, Stančiak, M. Čausa – Lazany 5:1 (3:1), 6., 11., 73. Drozd, 39. Ľ. Chlpek, 83. P. Petráš - 85. Hianik.

7. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  8. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Regionálny futbal - kompletný prehľad od 3 po 8. ligu

Kometnáre a výsledky všetkých súťaží dospelých.

Aj had môže chutiť vynikajúco

Obrovský had, hlava čarodejníka, psík, kukučkové hodiny aj klasické torty plné nežnej fantázie, napríklad tá pre vílu. Všetko toto, ale aj iné diela sa objavili na súťaži o najkrajšiu tortu Slovenska.

Fantazijný svet zvieracej ríše zachytil objektívom na výstave A N I M A popredný slovenský fotograf Peter Župník.