Streda, 15. august, 2018 | Meniny má Marcela

Historické víťazstvo Horoviec

V 5. futbalovej lige vyhrala doma aj Ilava, Ladce iba remizovali a H. Poruba neuržala tesné vedenie a prehrala.

Ilavský brankár Cabaj mal najväčšiu zásluhu na výhre nad Oslanmi.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Horovce – N. Pravno 4:1 (1:1)

V zápase hranom v Lednických Rovniach vychádzali tímy v úvode zo zabezpečenej obrany. Domáci si postupne vytvorili územnú prevahu, ale strely Kameništiaka a Kebisa skončili vedľa. V 36. min po akcii Körmendyho otvoril skóre Kameništiak. Hostia kontrovali v 45. min, keď po Jamrichovomrohu vyrovnal Bielik. Aj druhý polčas začali lepšie Horovčania, ale ale strelám Kuča, Bartáka a Kebisa chýbala presnosť. V 71. min Körmendy potrestal Pavlíčkovu chybu, keď vybojovala loptu a naservíroval ju Kebisovi na druhý gól. O jedenásť minút Kameništiak využil chybu obrany na tretí gól. Historické prvé víťazstvo Horoviec v krajskej súťaži potvrdil v 89. min štvrtým gólom Barták.

Góly: 36. a 82. Kameništiak, 71. Kebis, 90. Barták – 45. Bielik.

Rozhodoval Bogár, bez ŽK, 200 divákov.

HOROVCE: Rajník – Kučo, Barták, Kuric, Gereg, Svorada, Körmendy, Siekel, Pagáč, Kameništiak (M. Barkáč), Kebis (Prekop).

N. PRAVNO: Balčirák – Čičmanec, Valentín, Luščák, Bielik, Pavlíček, Haluš, Valko, Jaško (Habšuda), Slezák, Jamrich. MARIÁN PECUŠ

H. Poruba – V. Uherce 1:3 (1:1)

Domáci nastúpili s päticou nových hráčov. Už v 1. min sa uvoľnil Pagáč, ktorého center bez prípravy poslal do siete F. Staňo. Hostia kontrolovali protiútokmi, najviac starosti obrane robili Kováč a Šorec, no akcie nedotiahli do gólového konca. V 40. min na center Šoreca nabehol Kováč a hlavou poslal loptu za Smolkov chrbát. O tri minúty po prihrávke R. Staňa osamotený Revák vysoko prestrelil. V úvode druhého polčasu sa mohli domáci dostať rýchlo do vedenia, no Pappova strela v 46. min skončila na žrdi a Majeríkovi v 48. min pokazili radosť obrancovia. V 50. min sa k lopte dostal Kováč a presnou strelou dal na 1:2. Pappov pokus v 55. min kryl Bohuš a v 64. min ďalšia Pappova strela sa opäť obtrela o žrď. V 65. min sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš a Kováč zo skrumáže dosiahol hetrik. V závere domáci v snahe vyrovnať vybojovali niekoľko rohov a v najväčšej šanci v 78. min hlavičkoval Šamánek tesne vedľa.

Góly: 1. F. Staňo – 40., 50. a 65. Kováč.

Rozhodoval Srnec, 100 divákov.

H. PORUBA: Smolka – Prostinák (Ďuriš), R. Staňo, Majerík, Mazáň, Šamánek, F. Staňo, Pagáč, Revák, Hetflajš (A. Staňo), Papp (Dražkovec).

V. UHERCE: Bohuš – Poliak, Gubka, Michal Beliansky, Svrček, Zeleník (Valter), Cíger, Marián Beliansky (Vrábel), Súlovský, Kováč, Šorec. ONDREJ MIŠECH

Ilava – Oslany 2:0 (1:0)

Zápas lepšie začali hostia, ale v úvodnej desaťminútovke nevyužili po skrumážach dve dobré príležitosti, ktoré zmaril T. Cabaj. V 19. min po rýchlom protiútoku domáci vybojovali roh a po Šedovom centri T. Bortel umiestnil hlavou loptu za Ferjancov chrbát. Potom sa hralo v strede ihriska a minútu pred prestávkou mal vyloženú šancu na vyrovnanie Hudec, ale poslal loptu vedľa brány. Aj po prestávke mali hostia viac z hry, no ich koncovka bola neefektívna. V 60. min potiahol akciu Tadial a Richterovu strelu zneškodnil domáci brankár. Ilavčania sa zamerali na udržanie vedenia a okrem jediného rohu pohrozil strelou nad Tomanica. V 80. min najlepší hráč domácich T. Cabaj vytlačil gólovú strelu Hudeca na žrď a poradil si aj s nepríjemnou strelou Žiaka v 83. min. Hosťom došli v závere sily, čo domáci využili. V 86. min Tomanicov prudký center nik zo spoluhráčov neumiestnil od siete, no v 90. min Pružinec po úniku strelou k žrdi dal druhý gól.

Góly: 19. T. Bortel, 90. Pružinec.

Rozhodoval Guballa, ŽK: Zrnek, 140 divákov.

ILAVA: T. Cabaj – Porubčan (61. Calpaš), Bortel, Mikula, Galko, Šedo (69. Šupák), Tomanica, Pružinec, Kňažek, Koťan (79. Hrubina), Šuranský.

OSLANY: Ferjanc – Žiak, Černák, Bryndza (68. Gaži), Hudec, Tadial, Jozefák, Mališ (46. Koryťák), Richter, Koryťák, Volf. ONDREJ MIŠECH

Ladce – Cígeľ 0:0

Prvý polčas bol v réžii hostí a Orságovi v dobrej šanci odskočila v 11. min lopta. V 27. min Lučan nedosiahol ideálny center. Domáci Martinka sa snažil o krídelné akcie, no E. Mražík ani Melicher jeho centre nezúžitkovali. Po prestávke domáci pridali, ale gól nedali. V 55. min Kučma mieril vedľa, o desať minút ho napodobnil Melciher a neuspel ani Petrík v 78. min, keď tiesnený obrancom neprekonal gólmana. Remíza je spravodlivá.

Rozhodoval Boledovič, 120 divákov.

LADCE: Machala – Mojto, Homér, F. Váň, Koštialik, Kršák, E. Mražík (Průša), Martinka, Melicher, Kučma (Petrík), K. Mražík.

CÍGEĽ: Gregor – Orság, P. Mjartan, Š. Mjartan (Oboňa), Bača, Halaška, Zaťko, Rendek (Čertík), Lučan, Cserge, Bugár. FERDINAND GACH

Výsledky 2. kola: Chocholná-Velčice – St. Turá 5:0 (3:0), 9. a 90. Ján Tuharský, 14. Tulpík, 45. Krajčovič, 84. Surovský, Tr. Turná – Zem. Kostoľany 2:0 (0:0), 50. Sivák, 90. Marek Kováč, Podolie – Kamenec 1:2 (0:1), Omasta - Šimo, Stančiak, M. Čausa – Lazany 5:1 (3:1), 6., 11., 73. Drozd, 39. Ľ. Chlpek, 83. P. Petráš - 85. Hianik.

1. Chocholná-Velčice 2 2 0 0 7:1 6

2. Kamenec 2 2 0 0 4:1 6

3. Ladce 2 1 1 0 5:0 4

4. Malá Čausa 2 1 1 0 6:2 4

5. Horovce 2 1 1 0 4:1 4

6. V. Uherce 2 1 1 0 3:1 4

7. Ilava 2 1 0 1 3:2 3

8. Zem. Kostoľany 2 1 0 1 2:3 3