Štvrtok, 24. január, 2019 | Meniny má Timotej

FC Orlové neprišlo do Streženíc

Prvým kolom začala I. trieda dospelých vo futbale a strelci gólmi nešetrili.

LYSÁ – D. MARIKOVÁ 3:0 (2:0)

Prvých desať minút bolo zoznamovacích a v 11. min sa trojica domácich dostal pred Kompaníka, ktorý nebezpečenstvo zažehnal. O štyri minúty sa vyznamenal na druhej strane Fojtek a v 18. min otvoril skóre z desiatich metrov Mokrička. Ten istý hráč pekne vystrelil aj v 27. min, ale lopta skončila tesne vedľa. V 29. min sa do šestnástky dostal A. Zlocha a prudkou strelou zvýšil na 2:0. V 51. min vnikol do pokutového územia Lišaník, ale vystrelil nad. O dve minúty po rýchlom protiútoku sa hostia nepresadili. V 57 min nebezpečne hlavičkoval Mihálik. V 61. min prudká strela Mokričku nenašla cieľ a v 73. min A. Zlocha presnou strelou pridal tretí gól. Štyri minúty pred koncom bol vylúčený za hrubé nešportové spravánie hosťujúci P. Polník.

Góly: 29. a 73. A. Zlocha, 18. Mokrička.

Lysá: Fojtek – P. Kováč, Kalus, Miroslav Mošteňan (J. Barninec ), Pitvorec, M. Zlocha, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Mokrička (Pšenka), Lišaník (Malovec), M. Janíček.

D. Mariková: Kompaník – Huličiak, Hrenák, Turičík, R. Vlach, Mihálik, R. Polník, Dekrét, P. Polník, Vajdík, Oravec (Slávik). JÁN BORČÁNYI

M. LEDNICE – TUCHYŇA 4:0 (1:0)

V 3. min tutovku hosťujúceho Štefulu vychytal Petráš, ktorý zmaril aj v 10. min strelu Fila z 25 metrov. V 15. min Dudák po rýchlom protiútoku dostal domácich do vedenia. Potom sa hralo v strede ihriska bez šancí. V 49. min M. Košút z 20 metrov trafil nechytateľne do šibenice. Po chybe obrany hostí v 65. min zvyšoval J. Košút na 3:0. Hosťujúci Štefula mal dve šance v 65. a v 70. min, ale nebol úspešný. Vysokú výhru domácich potvrdil v 88. min Ľ. Vančo po centri M. Vanča.

Góly: 15. Dudák, 49. M. Košút, 65. J. Košút, 88. Ľ. Vančo.

M. Lednice: Petráš – Ľ. Vančo, T. Hudek, M. Vančo, P. Vančo, L. Lednický (J. Košút), M. Košút, Pekara,, T. Lednický, Dudák (Š. Lednický), M. Hudek.

Tuchyňa: Roháč – Kasenčák (Satina), Hrehuš, Letko, Mikoláš, Filo, Štefula, Jozef Poliak, P. Štefanec, Kuhajda, Daňo. (PZV)

KOŠECA – D. KOČKOVCE 4:0 (2:0)

V 3. min po priamom kope L. Rosinu mieril vedľa P. Rosina. V 10. min si M. Vicen po prieniku položil brankára a z uhla trafil prázdnu bránu. V 16. min vystrelil nad Chobot. V 24. min sa po prihrávke M. Vicena nemýlil Mihálik. V 45. min po rohu hlavičkoval nad Chobot. V 47. min priamy kop P. Rosinu skončil rohom. Mihálik potom trafil brankára a v 56. min L. Rosina mieril zdiaľky vedľa. V 63. min Mihálik po prieniku obranou dal tretí gól. V 73. min striedajúci Laskovič dal prvý gól medzi mužmi – 4:0. Ján Palček ešte trafil brankára a v závere po rohu Velič mieril vedľa.

Góly: 24. a 63. Mihálik, 10. M. Vicen, 73. Laskovič.

Košeca: Turza – Kalus, F. Štepanovič, Mikulčík (Baláž), Pavol Ondrejka (Laskovič), Jaroslav Palček (Filko), Jozef Palček, V. Kašša, T. Kašša, Mihálik, M. Vicen (Ján Palček).

D. Kočkovce: Valach – Šábik, Galovič, L. Rosina, Kopiš (Kučík), Pavlis (Velič), P. Rosina, Chobot, Pšenák (Filo), Petrušek, Crkoň. (JV)

PAPRADNO – BRVNIŠTE 2:2 (1:1)

V derby už v 6. min Kozáčik z 20 metrov vypálil tesne vedľa a v 21. min po centri Tóth zakončoval slabo. O minútu Mário Hároník nemal presnú mušku. V 35. min Brezničan krásnou strelou z priameho kopu z 20 metrov otvoril skóre. O štyri minúty Chovančík po centri z krídla vyrovnal. V 54. min po narážačke a chybe domácej obrany Čelko poslal hostí do vedenia. V 56. min Galkovo sólo v 56. min kryl J. Čapliar a v 62. min Brezničanovu hlavičku opäť chytil brankár hostí. Deväť minút pred koncom netrafil bránu S. Trúchlik a v 86. min Brezničanovu hlavičku hostia vykopli z prázdnej brány. V 88. min po rohu Brezničan vyrovnal na 2:2.

Góly: 35. a 88. Brezničan – 39. Chovančík, 54. Čelko.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, M. Trúchlik (S. Trúchlik), Levčík, Tóth (Cupan), Váchalík (Černošík), Brezničan, Galko, Kozáčik, Nemčík.

Brvnište: J. Čapliar – Matej Hároník, Kolembus, J. Barbosa, Bednár, M. Čamaj (M. Macháč), Čelko, Chovančík, T. Šlesár, Mário Hároník, J. Čamaj (Matúš Hároník). (PZ)

STREŽENICE – FC ORLOVÉ 3:0 kontumačne

Pred stretnutím hostia oznámili, že ich je málo, a preto na zápas nevycestovali.

VISOLAJE – JASENICA 6:2 (3:1)

V 8. min navrátilec Sviečka po centri Bednářa otvoril skóre krížnou strelou. Na 2:0 zvyšoval v 32. min P. Mišutka, ktorý dosiahol 100. gól v drese Visolají. O dve minúty za podrazenie P. Mišutka premenil pokutový kop. Minútu pred prestávkou znížil Pavlík. Druhý polčas začali domáci náporom a v 47. min Popelka strelou pod brvno zaskočil brankára oslepeného slnkom. V 51. min premenil P. Mišutka ďalšiu jedenástku za podrazenie Popelku. V 70. min pridal šiesty gól striedajúci Kujaník popod vybiehajúceho brankára. Štyri minúty pred koncom Beniač už iba prikrášlil skóre po brankárom vyrazenej lopte.

Góly: 32., 34. a 51. (P. Mišutka (druhý a tretí z 11 m), 8. Sviečka, 47. Popelka, 70. Kujaník – 44. Pavlík, 86. Beniač.

Visolaje: Štrbáň – Lutišan, Kaplan, Polacký (Hošták), Bednář, Raninec (Kresánek), P. Mišutka, Baránek, Palme, Sviečka, Popelka (Kujaník).

Jasenica: J. Jánošík – Číž, A. Janáček, J. Mišutka, F. Šterdas (Hlušek), Pavlík, P. Jánošík, Čičút, Tomaník (Beniač), Kušnier, Kramarík (Strašík). (MA)

PLEVNÍK – BOLEŠOV 7:0 (2:0)

Prvú šancu mali hostia v 8. min, no Bartákova bombe skončila tesne nad. O štyri minúty pred Kušnierom zasahoval M. Šatka. V 16. min Kušnier nedostihol pekný center a v 19. min Smataník podbehol Babincov center. Po faule na P. Ďurkecha v 27. min dostal domácich do vedenia z jedenástky Kamas. V 31. min pridal druhý gól Kušnier, keď prehodil hlavičkou brankára. V 36. min mal šancu Veselý, no obrana mu únik zmarila. Striedajúci M. Buday išiel v 40. min sám na brankára, ale poslal loptu vedľa. V 47. min Prnovu strelu kryl Magerčiak. V 58. min Martin Janech nastrelil brvno a v 60. min Magerčiak chytil gól Šándorovi. Smataník v 62. min trafil brvno a M. Buday loptu poslal hlavou do siete. O šesť minút znova hlavou pridal M. Buday štvrtý gól a v 70. min zdiaľky zvyšoval na 5:0 od žrde Babinec. Barták mieril vedľa a v 72. min ušiel Smataník, prihral Kušnierovi, ktorý povedľa M. Šatku skóroval. Potom sa nepresadil Prna a na druhej strane ho napodobnil Vavruš. Smataník najprv prestrelil, ale v 86. min po strele Kušniera dorazil loptu do prázdnej brány Kamas.

Góly: 27. a 86. Kamas (prvý z 11 m), 31. a 72. Kušnier, 62. a 68. M. Buday, 70. Babinec.

Plevník: Magerčiak – Škrabák, Ligas, B. Kremeň, Martin Janech (M. Kremeň), J. Kremeň (Michálek), Kamas, Smataník, P. Ďurkech (M. Buday), Kušnier, Babínec.

Bolešov: M. Šatka – Pagáč, Kvasnica, Monček, Machala, Veselý, D. Šatka (Vavruš), Prna, Zelo (J. Šatka), Barták (Kopačka), Šándor (Dian). ADRIÁN DEMÁČEK

14. Bolešov 1 0 0 1 0:7 0

Zostava kola: A. Zlocha (Lysá), Turičík (D. Mariková), Veselý (Bolešov), M. Buday (Plevník), Brezničan (Papradno), Mário Hároník (Brvnište), M. Vicen (Košeca), Pšenák (D. Kočkovce), P. Mišutka (Visolaje), F. Šterdas (Jasenica), Petráš (M. Lednice).