Utorok, 18. december, 2018 | Meniny má Sláva, Slávka

MŠK inkasovali na úvod štyridsiatku

V 1. kole hádzanárskej extraligy mužov prehrala Pov. Bystrica s favorizovaným Hlohovcom.

Hlohovec – Pov. Bystrica 40:25 (21:11)

Favorizovaným domácim vyšiel úvod a v 5. min viedli 3:0, keď prvý gól hostí v sezóne dal M. Kozák. Hlohovec pokračoval v tlaku a v 7. min za stavu 6:1 si hostia brali oddychový čas. Nepomohlo to a Hlohovec viedol v 12. min 9:1, lebo M. Kozák nepremenil sedmičku. V 14. min bolo hrozivých 11:2, no Adamčík, J. Kozák zo sedmičky a Kostelanský v 17. min znížili na 11:5. Za stavu 13:6 nepremenil domáci Čačič sedmičku, hoci predtým dvakrát uspel. V 21. min Jurák svojím prvým extraligovým gólom znižoval na 15:7, ale o púť minút už bol rozdiel desaťgólový – 18:8. Hostia v závere polčasu znížili na 19:11, ale potom ešte dvakrát inkasovali – 21:11. V úvode druhej časti M. Kozák a J. Kozák stiahli rozdiel na 21:13, ale od stavu 22:14 začali znova úradovať domáci. Za stavu 23:14 Čačič opäť neuspel pri sedmičke a v 38. min bolo 26:14. MŠK v 45. min znížili na 29:19, no o štyri minúty už prehrávali 33:19. V 53. min domáci viedli už o pätnásť gólov 36:21 a rozdiel udržali až do konca. V poslednej minúte dosiahol štyridsiaty gól Kožík.

Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazúr 6, Takáč 4, Kožík 1, Čačič 3/2, Laho 2, Miženko 5, Ďuriš 6, Kucher, Petrov 4, Ivanov 3, S. Mažár 2, Zaťko 2, Dudáš 2.

Pov. Bystrica: Biel, Makay, Dobroň – Cifra 3, Miškech, Firit, Adamčík 4, Straka, Kostelanský 5, Jurák 1, Vallo 1, Hároník, J. Kozák 6/5, Marián Gardian 1, M. Kozák 4.

Vylúčení: 9:4.

Sedmičky: 4/2 – 6/5.

1. kolo: Prešov – ŠKP Bratislava 42:24, Topoľčany – Pezinok 45:24, Košice – Modra 42:17, N. Zámky – Martin 29:24.

2. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME
  3. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?
  4. Nestíhate nakupovať darčeky?
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  8. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Účtovníčka obrala školu o desaťtisíce eur. Nebolo to prvý raz

Účtovníčka obrala základnú školu v Starej Turej o viac ako 30 000 eur. Sudca okresného súdu v Novom Meste nad Váhom ju vzal v piatok do väzby.

Na Slovensku ide o prvého výrobcu nabíjacích staníc, zamestnanie by tu mohlo nájsť približne 60 ľudí.

Hokejisti a fanúšikova Dubnice potešili deti z domova, darovali im plyšové hračky

Nedeľňajší zápas St. Nicolaus I. hokejovej ligy v Dubnici nad Váhom bol netradičný. Diváci po prvom góle MHK zahádzali ľadovú plochu plyšovými hračkami.