Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Prvá strata Borčíc

V 4. futbalovej lige vyhrala doma Nová Dubnica, Borčice neudržali v Bošanoch tesné vedenie a Prečín vyšiel naprázdno na Záhorí.

Bošany – Borčice 1:1 (0:1)

V Bošanoch diváci videli dramatický priebeh celého zápasu. V prvom polčas mali viac gólových príležitostí hostia, z ktorých využili len jednu, a to v 17. min, keď úspešným strelcom bol Tomko. Hra nestratila na tempe a domáci v druhej polovici hry ešte zvýšili obrátky, čo im v 75. minúte prinieslo vytúžený výsledok v podobe vyrovnávajúceho gólu z kopačky Hodála. Obe mužstvá sa do konca zápasu snažili o strhnutie výsledku na svoju stranu, no zmena už neprišla, a body sa tak delili spravodlivo medzi obe mužstvá.

Góly: 75. Hodál - 17. Tomko. Rozhodoval Štrbo, 150 divákov.

BOŠANY: Čangel – Kúdela, Frank, Teplanský, Beko (46. Hodál), Kostolný, Mikloš (89. I. Guniš), Papranec, Mišeje, Murko, Minarovič (65. D. Guniš), tréner P. Meluš.

BORČICE: Kukuliaš – Kočka, Decký, Masárik, Gorelka, Púček (63. Sečány), Senko, Tomko, Kozík, Plavšič, Zivčic (89. Mačina).

N. Dubnica – Solčany 3:1 (1:0)

Do N. Dubnice prišiel kvalitný a technický súper a prvú strelu vyslal Soboňa, ktorý v 6. min natiahol L. Rekema. Po presnom nákope Švikruhu skúšal šťastie v 8. min Golej. V 14. min po výbornom centri Maníka prevzal loptu Bogiň a povedľa vybiehajúceho Ambroza otvoril skóre. Hostia pohrozili v 20. min tvrdou strelou Šeba. V 26. min sa Golej prebil v šestnástky, ale Závodny trafil Ambroza, ktorý vychytal vzápätí Štiffela. Z protiútoku sa potvrdilo nedáš dostaneš, keď sa najlepšie zorientoval P. Sporina a v 27. min z päťky vyrovnal. Po zaváhaní Smolíka v 36. min vyskúšal L. Rekema opäť P. Sporina. Po prestávke začali domáci aktívnejšie a po faule na Bogiňa v 49. min Švikruhov priamy kop Ambroz vyrazil a Golej loptu vrátil do siete. Po zlej rozohrávke v 54. min Buday hlavičkoval vedľa. V 68. min našiel presnou prihrávkou najlepší hráč zápasu Švikruha Bogiňa, ktorý popod brankára zvyšoval na konečných 3:1.

Góly: 14. a 68. Bogiň, 49. Golej – 27. P. Sporina.

Rozhodoval Laco, ŽK: Ambroz, 150 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej, Kosiba (66. Žabár), Štiffel (82. Suchý), Smolík, Golej, Tvrdý, Závodný (73. M. Rekem), Maník, Švikruha, Bogiň.

SOLČANY: Ambroz – Ducký, Mihálik, M. Sporina, Stredanský, P. Sporina (85. Ondruš), Kuna, Šebo, Buday (82. Kováč), Soboňa, Fridrich. (PŠ)

Holíč - Prečín 2:1 (1:1)

Za úplne vydreté a zaslúžené víťazstvo sa dá považovať vydretá výhra Holíča s Prečínom. Už v 2. min. mal domáci Valla sľubnú šancu, no nedokázal z uhla skórovať a o minútu neskôr z rovnakej pozície dopadol rovnako Ružička. V 15. min. v sklze nedokázal zakončiť Ružička a prišla tak chvíľka hostí, keď v 23. min. sa rútil Kaprálik sám na bránu domácich, no v poslednej chvíli zasiahol výborne hrajúci Hrubša. Otvoriť skóre sa podarilo v 28. min. Ličkovi, ked z vnútra šestnástky poslal loptu k ľavej tyči - 1:0. Stopercentnú šancu nevyužil v 35. min. Uher, no zbytočne volil prihrávku na obsadeného spoluhráča. Gól do šatne v 44. min. zariadil hosťujúci Orávík, keď center z rohu poslal do siete - 1:1.
Druhý polčas priniesol nevzhľadný futbal. Hostia vedomí si možného bodového zisku zdržiavali hru a zabetónovali sa na svojej polovici. V 64. min. mal veľkú šancu Uher, no ani on a z dorážky ani Nečas netrafili voľný priestor brány Miščíka. Striedajúci Oliva v 85. min. z ťažkej pozícii síce preloboval brankára hostí, no tesne minul bránu. Vykúpenie domácich prišlo v hodine dvanástej, keď Hrubša prudkou strelou strhol víťazstvo na domácu stranu.
Góly: 28. Ličko, 89. Hrubša - 44. Orávik.
Pred 150 divákmi R Hegeduš.
ŽK: Hrubša, Ľ. Gajdošík, Orávik.
Holíč: Noščák - Čepka, Studenič, Vrablic (73. Oliva), Nečas, Uher, Ličko, Valla, Ružička, Hrubša, Slovík (77. Macánek), tréner Holeš.
Prečín: Miščík - Masaryk, Boško, Vrábel, Ľ. Gajdošík, Vala, Orávik, Michalec, Kostelanský (75. Mičúch), Hybben, Kaprálik, tréner Fábry. IVAN ZBORIL

Výsledky 5. kola: H. Obdokovce - D. Vestenice 6:0 (3:0), Baňák 3, Vaňo, Klena, Balážik, Častkovce – Šimonovany 3:0 (1:0), 38. a 52. Osuský, 81. Šupka, Kanianka – Partizánske 3:1 (1:0), 4. Krško, 50. Grom, 80. Khadir – 88. Šimončič, Lehota - Tr. Teplice 1:2 (1:1), Mišeje – Suchý 2, Križovany – Modranka 1:0 (0:0), 56. Ľ. Táčovský.

1. Borčice 5 4 1 0 10:4 13 (+4)

2. Tr. Teplice 5 4 0 1 11:5 12 (+6)

3. N. Dubnica 5 3 1 1 9:4 10 (+4)

4. Častkovce 5 3 0 2 10:4 9 (0)

5. Kanianka 5 3 0 2 10:7 9 (0)

6. H. Obdokovce 5 2 1 2 11:6 7 (-2)

7. Solčany 5 2 1 2 13:12 7 (+1)

8. Partizánske 5 2 1 2 10:9 7 (+1)