V derby vyhrali Horovce

V 5. futbalovej lige prišla Ilava o výhru gólom v poslednej minúte.

Horovce – H. Poruba 3:1 (1:0)

Domáci v premiére na vynovenom ihrisku chceli potešiť divákov dobrou hrou. Po opatrnom začiatku mal náznak šance v 4. min F. Staňo, ale obrana ho zablokovala. Körmendyho strelu vyrazil Kováč, ktorý vychytal v 10. min Strateného. Najlepší hráč hostí A. Pagáč vypálil v 12. min z priameho kopu, ale Rajník loptu vyrazil na roh., Domáci sa ujali vedenia v 17. min, keď Kebis zblízka nedal, ale odrazenú loptu vrátil do siete Körmendy. Kebis sa o päť minút rútil sám na brankára, ktorý mu loptu v poslednej chvíli vypichol. Najväčšiu šancu hostí mal v 28. min A. Pagáč, ale po sóle ho zastavil jeho menovec J. Pagáč. Do konca prvého polčasu už zaujala iba strela Kebisa, ale pozorný Kováč sa nedal prekvapiť. Po prestávke začali hostia prevahu, ale tlak bol neúspešný. Domáci odolali a šance Kebisa, Bartáka a Körmendyho zostali nevyužité. V 65. min po faule v šestnástke Kuric z jedenástky nezaváhal – 2:0. O štyri minúty dal kontaktný gól A. Pagáč, ktorý trafil nečakane z 25 metrov. Hostia ožili a v 77. min A. Pagáč hlavičkoval do brvna. Pokoj do domácich radov priniesol o minútu Kebis, ktorý po rýchlj akcii nezaváhal – 3:1. Zvýšiť mohol Prekop, ale preloboval brankára aj bránu.

Góly: 17. Körmendy, 65. Kuric (11 m), 78. Kebis – 69. A. Pagáč.

Rozhodoval Kováčik, 200 divákov.

HOROVCE: Rajník – Stratený, Barták (Kameništiak), Kuric, Gereg, Svorada, Bortel (Kučo), Siekel, J. Pagáč, Körmendy, Kebis (Prekop).

H. PORUBA: Kováč – M. Živčic (Hetflajš), Mazán, Majerík, Papp, A. Staňo (P. Staňo), F. Staňo (P. Dražkovec), A. Pagáč, Šamánek, T. Staňo, Revák. MICHAL KEBÍSEK

Oslany – Ladce 4:1 (3:0)

Oslany získali prvé jesenné víťazstvo, keď všetky štyri góly padli zo štandardných situácii, teda z priamych kopov, ktoré šikovní útočníci nasmerovali do siete. Už v 4. min. otvoril skóre hlavou Hudec – 1:0. Hostia si následne vypracovali tri vyložené gólové príležitosti, ale dvakrát Kučma a raz Průsa neboli úspešní, pretože domáci brankár výborne zasiahol. V 25. min. zahrávali domáci ďalší trestný kop, z blízka doklepol Šandrik, a bolo 2:0. V 35. min. za faul v šestnástke kopali Oslany penaltu, Jozefák sa z bieleho bodu nemýlil – 3:0. V druhom polčase hostia znížili vďaka Mojtovi, no v 83. min. Hudec hlavou stanovil skóre na konečných 4:1. O minútu striedajúci Gaži dostal druhú žltú kartu, a tak zápas nedohral.

GÓLY: 7., 82. Hudec, 25. Šandrik, 35. Jozefák (11m) – 72. Mojto.

ROZHODOVAL: Chudý, 100 divákov

OSLANY: Greguš – Černák, Jozefák, Richter, Zrnek, Volf, Koriťák, Hudec, Šandrik, Žiak, Kasala, striedali: Mališ, Bryndza, Gaži.

LADCE: Janke – Mojto, Homér, F. Váň, Koštialik, Kršák, E. Mrážik, Mikuška, Machala, Průsa, Kučma, striedali Adamička, Petrík, Habánek. DUŠAN BALÁŽ

N Pravno – Ilava 1:1 (0:1)

Hral sa vyrovnaný futbal na oboch strán, prevažne medzi šestnástkami. Hostia z minima vyťažili maximum, ale domáci svojou bojovnosťou uhrali po góle v nadstavenom čase aspoň remízu.

GÓLY: 90. Pavlíček - 27. Šedo

Rozhodoval Krajčír, 100 divákov

N. PRAVNO: Alsharabi – Češek, Valentín, Luščák, Bielik, Pekár, Haluš, Valko, Vetrák, Pavlíček, Jamrich, striedali Habšuda, Jaško.

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Strapko, Jáňa, Galko, Šedo, Šuranský, Pružinec, Kňažek, Koťan, Tomanica, striedali Ladický, Mikula, Šupák. LENKA KLAJBEROVÁ

Výsledky 5. kola: Kamenec - Malá Čausa 3:2 (2:0), 10., 84. Stančiak, 26. Sluka – 63. Drozd, 88. Čampiš, Z. Kostoľany – Podolie 1:1 (0:1), 71. Hancko – 18. Toráč, Lazany - Tr. Turná 0:0, Stará Turá – Cígeľ 0:1 (0:0), V. Uherce – Chocholná-Velčice 2:1.

Predohrávka 8. kola

Chocholná-Velčice – Horovce 3:2 (0:1)

Duel dvoch nováčikov piatej ligy sa hral v duchu dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom boli futbalovejší hostia, boli viac technickí a domácich nepustili prakticky k ničomu, čoho vyvrcholením bol vlastný gól Lukšu v 10. min. V ďalších minútach len dobré čítanie hry a brankárske umenie Horňáka nedovolilo hosťom zvýšiť náskok. Prvé ohrozenie hosťujúcej brány prišlo až na konci prvého polčasu, keď šanca M. Lobíka zostala nepremenená. Na ten druhý nastúpili domáci ako pokropení živou vodou. V 53.min J. Tulpík pretancoval zadnými radmi súpera a našiel Brleja, ktorý vyrovnal. V 66. min hostia zahrávali roh a po nastrelenej ruke Martina Kozárca sa zo značky 11 m nemýlil Kuric. Domáci potom ako obvykle hnaní priaznivcami vrhli všetky sily do útoku a v 79. min sa po dlhom aute hodenom Lukšom presadil aj kapitán Lobík. Obliehanie horovskej brány pokračovalo a v nadstavenom čase tohto obojstranne skvelého galapredstavenia ukončil diskusie o spravodlivej remíze Juraj Michalec, ktorý tak zabezpečil domácim ďalšie tri body a Chocholná zostáva naďalej neporazené, i keď v tomto stretnutí mala na mále.

Góly: Brlej, Lobík, Michalec – vlastný (Lukša), Kuric (11 m).

CHOCHOLNÁ-VELČICE.: Horňák – Lukša, J. Cingel, L. Cingel, Jur. Tuharský (46. Brlej), Tulpík, Gvizd, Kozárec (77. Surovský), Michalec, Ján Tuharský, Lobík.

HOROVCE: Rajník – Bortel, Barták, Pagáč, Gerek, Kuric, Svorada, Mazán, Kebis, Stratený, Siekel. TOMÁŠ FABIÁN

1. Chocholná-Velčice 6 5 0 1 19:5 15

2. Kamenec 5 4 0 1 8:6 12

3. Horovce 6 3 1 2 12:7 10

4. Cigeľ 5 2 3 0 6:3 9

5. Stará Turá 5 3 0 2 7:9 9