Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

M. Lednice rozstrieľali súpera po prestávke

Výsledky 3. kola I. futbalovej triedy mužov.

Hráči M. Ledníc (v červenom) dali D. Marikovej päť gólov.Hráči M. Ledníc (v červenom) dali D. Marikovej päť gólov. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ML.)

M. LEDNICE – D. MARIKOVÁ 5:1 (0:0)

V úvodnej štvrťhodine boli domáci lepší, v 6. min T. Lednický dvakrát neprekonal brankára. V 12. min Vajdík vystrelil tesne nad a v 15. min gólovú šancu Dudák zakončil strelou vedľa. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 25. min R. Polník z 25 metrov nastrelil žrď. O tri minúty T. Lednický hlavičkoval nad a v 30. min Hrenák krížnou strelou opečiatkoval brvno. V 31. min R. Polníkovu strelu vytlačil zo šibenice Petráš na roh. O minútu Vajdíkovu strelu vyrazil Petráš. Po prestávke z priameho kope takmer z polovice ihriska v 56. min M. Vančo otvoril skóre. V 63. min po kombinačnej akcii nedal gólmanovi šqncu M. Košút – 2:0. V 68. min Turičík premenenou jedenástkou vrátil hostí do zápasu. Ľ. Slávik vyrazil v 71. min prudkú strelu, ale na dorážku Dubovana nestačil. Na brankárovi stroskotal o dve minúty T. Čelko a v 78. min J. Košút trafil brvno a odrazenú loptu poslal hlavičku ponad Ľ. Slávika do siete. V 85. min M. Hudek bombu z 35 metrov nachytal brankára, ktorý iba sledoval, ako lopta končí v sieti.

Góly: 56. M. Vančo, 63. M. Košút, 71. Dubovan, 78. J. Košút, 85. M. Hudek – 68. Turičík (11 m).

M. Lednice: Petráš – Š. Lednický (Dubovan), T. Hudek, M. Vančo, L. Lednický, J. Košút (T. Čelko), M. Košút, Pekara, T. Lednický, Dudák (Čerňanský), M. Hudek.

D. Mariková: Ľ. Slávik – Huličiak, Hrenák, Turičík, R. Vlach, Mihálik, R. Polník (Magát), Brídzik, Dekrét, Vajdík, J. Vlach. JOZEF ŠPROCHA ML.

KOŠECA – LYSÁ 3:1 (0:1)

V 1. min priamy kop Pavla Ondrejku vyrazil brankár na roh. Po sérii rohov sa nepresadil hlavou F. Štepanovič, M. Janíček prestrelil a v 15. min Pavol Ondrejka natiahol brankára. Laskovičov center v 17. min poslal hlavou F. Štepanovič nad. V 20. min Jozef Palček opečiatkoval žrď a v 31. min T. Kašša mieril vedľa. V 38. min priamy kop P. Kováča hlavičkoval Lišaník vedľa a v 40. min po kolmej prihrávke Štepanoviča vystrelil nepresne V. Kašša. Po chybe obrany dostal hostí do vedenia v 45. min M. Janíček. V 47. min Mikulčíkovu strelu Panáček vyrazil na roh, po ktorom vyrovnal hlavou Mihálik. Panáček chytil strelu F. Štepanoviča, ktorý v 59. min dal druhý gól po centri Mikulčíka. V 64. min strelu M. Zlochu Gančár vyrazil pred Mokričku, ktorý netrafil bránu. V 68. min T. Kašša prešiel obranou a bombou zvyšoval na 3:1. Panáček vyrazil tvrdú strelu Mihálika, rovnako ako ukážkový volej T. Kaššu v 73. min ešte krajším zákrokom. V 83. min Mokrička neuspel a v 90. min priamy kop T. Kaššu vyrazil brankár.

Góly: 47. Mihálik, 59. F. Štepanovič, 68. T. Kašša - 45. M. Janíček.

Košeca: Gančár – Mikulčík, Švehla, F. Štepanovič, Pavol Ondrejka, Laskovič (Mihálik), Jozef Palček, Ján Palček (Brtáň), R. Kalus, V. Kašša, T. Kašša.

Lysá: Panáček – P. Kováč, P. Kalus (Malovec), Krcho, Macko, M. Zlocha, Pšenka, Pitvorec, Mokrička (Novák), M. Janíček (A. Zlocha), Lišaník. (JV)

PAPRADNO – TUCHYŇA 4:0 (2:0)

Už v 2. min Švec vyskúšal Hromadíka a v 11. min na druhej strane mieril tesne vedľa S. Trúchlik. V 15. min vypálil tesne nad Nemčík a v 18. min ho napodobnil bombou Štefula. Po krásnej akcii Černošíka otvoril skóre v 22. min Tóth. V 26. min Černošík našiel Nemčíka, a ten sa nemýlil. V 35. min Černosčíkovo sólo zmaril obranca. V 47. min Brezničan po úniku vystrelil nad a v 58. min Tóth po sóle netrafil bránu. Po štvrťhodinovom futbale hore - dole v 74. min Nemčík po narážačke s Černošíkom a Tóthom dal na 3:0. Sedem minút pred koncom Brezničan premenil na gól Cupanov center. V 85. min osamotený Zboran prestrelil bránu.

Góly: 26. a 74. Nemčík, 22. Tóth, 83. Brezničan.

Papradno: Hromadík – Macošínec, Zboran, M. Trúchlik, S. Trúchlik, Tóth (Kurnocík), Váchalík, Brezničan, Černošík (Belušík), Galko (Cupan), Nemčík.

Tuchyňa: Gospič – J. Poliak, Hrehuš, Kuhajda (Kasenčák), Letko, Švec, Mikoláš, M. Štefanec (Daňo), Šatka (P. Štefanec), Filo, Štefula. PAVOL ZDURIENČÍK

STREŽENICE – D. KOČKOVCE 4:1 (2:0)

Prvú nebezpečnú strelu vyslal na domácu bránu Petrušek, ale lopta skončila vedľa. O štyri minúty jeho pekná strela skončila tesne nad brvnom. V 19. min krásna akcia Streženíc gólom neskončila, ale o dve minúty dal vedúci gól domácich zblízka povedľa vybiehajúceho Valacha Hrišo. V 31. min Petrušekov padáčik z 25 metrov gólom neskončil, pretože lopta preletela ponad bránu. V 34. min bol vylúčený za tvrdý zákrok na E. Medňanského hosťujúci Galovič. V 41. min si takmer nechtiac dal vlastný gól Crkoň, ale Valach bol pozorný. V 45. min E. Medňanský z piatich metrov pridal druhý gól domácich. E. Medňanský pohodlne pridal v 54. min tretí gól, ale v 62. min z nenápadného protiútoku Pšenák znížil na 3:1. Po nezištnej prihrávke E. Medňanského zvyšoval v 65. min Hrišo na 4:1. O šesť minút vypálil Jozefovič tesne nad, rovnako ako v 81. min. Miho vystrelil v 82. min vedľa a v 83. min Janták chytil strelu Krála.

Góly: 21. a 65. Hrišo, 45. a 54. E. Medňanský - 62. Pšenák.

Streženice: Janták – Lacko (Lamžo), Ľ. Medňanský, Filiač, Adamička (Chleban), Krajči (Miho), Jozefovič, Korený, Svorada, Hrišo, E. Medňanský (Fúsik).

D. Kočkovce: Valach – Šábik, Urban, Galovič, Dujka, L. Rosina, Petrušek, Crkoň (Chobot), P. Rosina (Kučík), Pavlis (Briš), Pšenák (Král). JÁN BORČÁNYI

VISOLAJE – BRVNIŠTE 3:2 (2:0)

Už v 5. min otvoril skóre strelou zo šestnástky Baránek. O tri minúty sa J. Čamaj predral do šestnástky, no domáca obrana včas zakročila. V 11. min delovka Sviečku nenašla cieľ a strela V. Barbosu išla pozdĺž domácej brány. V 22. min J. Čamaj netrafil v dobrej šanci bránu a v 26. min Štrbáň pohotovo zasiahol pri strele M. Čamaja. V 31. min Baránek z dvanástich metrov zvyšoval na 2:0. Polacký v 34. min mieril nepresne a v 42. min opäť neuspel v šanci J. Čamaj. V 56. min P. Mišutka z rohu šestnástky pridal tretí gól Visolají. V 65. min Matúš Hároník hlavičkoval tesne vedľa. V 69. min Sviečka krásnymi nožničkami poslal loptu nad a v 74. min po peknej akcii znížil Kolembus. Krála v 78. min zaváhal v šanci a v 86. min Chovančík z hranice šestnástky znížil na konečných 3:2.

Góly: 5. a 31. Baránek, 56. P. Mišutka – 74. Kolembus, 86. Chovančík.

Visolaje: Štrbáň (Kresánek) – Palme, Kaplan, Lutišan, Baránek, Hošták, Polacký (Krála), Sviečka, Baninec (Bednář), P. Mišutka, Kujaník.

Brvnište: J. Čapliar – Matej Hároník, Kolembus, J. Hároník, Hudek, Šlesár, Chovančík, Čelko, M. Čamaj, V. Barbosa, J. Čamaj (Matúš Hároník). JÁN BORČÁNYI

PLEVNÍK – FC ORLOVÉ 6:1 (2:1)

Domáci mali tri tutovky, ale Smataník a Babinec gól nedali. V 11. min Čelko po priamom kope otvoril skóre strelou pod brvno. V 20. min Smataník hlavičkou vyrovnal a v 40. min po Babincovom trestnom kope lopta prepadla brankárovi do siete – 2:1. Pred začiatkom druhého polčasu vystriedal hlavného Milčíka asistent pre zranenie. Kamasovu tutovku vyrazil v 55. min po rohu brankár hostí a Kušnier hlavičkoval v 60. min do siete – 3:1. Slamka preveril zdiaľky pozornosť Magerčiaka. Po rýchlom protiútoku Kozárik zmaril Kušnierovi sólo a v 70. min M. Buday z 25 metrov prekvapil gólmana - 4:1. Rýchly Matušík ušiel domácej obrane, ale v 75. min gól nedal. O minútu Magerčiakov Matušík vypichol loptu, no bránu netrafil. Po chybe obrany v 80. min zvyšoval Kušnier na 5:1. Ďlšie sólo mu Kozárik chytil a po Kamasovom priamom kope hlavou zvyšoval Dodek v 87. min na konečných 6:1.

Góly: 60. a 80. Kušnier, 20. Smataník, 40, Babinec, 70. M. Buday, 87. Dodek - 11. Čelko.

Plevník: Magerčiak – B. Kremeň, Škrabák, Martin Janech, Ligas (T. Ďurkech), J. Kremeň, Kamas, Smataník, M. Buday, Kušnier, Babínec (Dodek).

FC Orlové: Kozárik – Sloboda, Slamka, Kozák, Žilinčík, Šuška, Čelko, Luhový, Bielik, Matušík, Mizerík (Filípek). (PZV)

BOLEŠOV – JASENICA 1:3 (1:1)

Domáci s novým trénerom Hudecom začali náporom a v 9. min Veselý tvrdou strelou prestrelil Rybárika, ktorá skončila v sieti. Pecníkov priamy kop v 10. min Hudcovský s námahou vyrazil. Šándor v 13. min podbehol center a Veselý neuspel pri hlavičke v 16. min. V 23. min Pavlík dobrú šancu premárnil a v 25. min Pecník nastrelil žrď. O minútu Pavlík hlavičkoval nad a gólom neskončila ani hlavička Veselého v 30. min. Presnosť chybala aj pokusu P. Jánošíka v 34. min a Rybárik zmaril pätičku Šándora. V 40. min po faule na Pecníka Číž z jedenástky vyrovnal. V 52. min Kramarík nepremenil sólo a v 54. min Prna tesne minul bránu hostí. Pecníkov priamy kop Hudcovský v 62. min zneškodnil. Po samostatnom úniku v 69. min Pavlík poslal loptu povedľa brankára – 1:2. V 76. min domáci brankár robinzonádou vyrazil Pavlíkovu strelu a o minútu čerstvý A. Janáček našiel Pavlíka, ktorý hlavou pridal tretí gól. Pecník v 86. min neprekonal Hudcovského a hosti si odviezli tri body.

Góly: 9. Veselý – 69. a 76. Pavlík, 40. Číž (11 m).

Bolešov: Hudcovský – J. Šatka, Janiš, Monček, Pagáč, Veselý, Prna, Barták (Vavruš), Šándor, Zelo, D. Šatka (Dian).

Jasenica: Rybárik – Čičút, Kušnier, Milo, Číž, Tomaník, Pecník, F. Šterdas (A. Janáček), Pavlík (Bednár), P. Jánošík, Kramarík (Hlušek). ADRIÁN DEMÁČEK

14. FC Orlové 3 0 0 3 1:13 0

Zostava kola: Baránek (Visolaje), Šlesár (Brvnište), Petrušek (D. Kočkovce), Jozefovič (Streženice), Černošík (Papradno), Matušík (FC Orlové), Kušnier (Plevník), M. Hudek (M. Lednice), Číž (Jasenica), T. Kašša (Košeca), Lišaník (Lysá).